Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

 Normal ca stau pe retelel pe care spui tu , dar " activistii" acolo sunt si ei, la datorie. Daca crezi ca ii intereseaza doar poze cu catei si pisici te inseli. Ala de a candidat la presedentie, nu tot pe Wapp sau Tiktok tinea lectii cu copiii?

Nu stiu despre ce presedinte vorbesti.

 

Eu stiu exemple de la ai mei copii plus colegi/prieteni. Nu se intersecteaza cu politica. 

Ar fi interesant daca am afla ce zic si alti parinti. Imi mentin parerea, ca stau pe prostioarele lor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mei, iar discutia asta cu masca fara masca! Nu v-ati plictisit?

 

De mai bine de un an aceleasi idei, la aceleasi persoane.

Cine crede ca masca nu functioneaza, lasa sa creada ca asa e! In economia zilellor de azi ce relevanta are?

Cine crede ca masca e buna, o poarta si gata.

Unde e obligatorie asta e. 

 

Iar in ceea ce priveste studiile, mereu o sa fie unele contra si pro a ceva. In internetul asta larg unde oricine se poate da doctor docent sau cercetator in studierea ulii baltate e si pacat sa ne chinuim a gasi fel si fel de linkuri. Nu merita efortul.

O data ce cineva si-a facut o parere a ceva nici cu pickhammerul nu i-o mai scoti din cap. Nu conteaza ca-i gresita, daca asa zice internetul.

 

[:)]  [flo2]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Ce inseamna lent?

Vaccinarea adolescentilor a inceput cu cateva saptamani in urma.

Ce inseamna cateva spatamani? 2?10? 

 

The epidemic here is largely being fuelled by high rates in teenagers - and, in particular, those under the age of 16 who have not had a chance to get vaccinated over the summer, unlike many of their peers elsewhere in Europe.

 

https://www.bbc.com/news/health-58849024

 

Asa scrie aici. Poate la voi a inceput si scoala mai devreme. Nu stau sa mai cercetez , ca nu ma intereseaza particular ce e in uk. 

 

In Germania au inceput in august, oarca la cei peste 12 ani.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mei, iar discutia asta cu masca fara masca! Nu v-ati plictisit?

 

De mai bine de un an aceleasi idei, la aceleasi persoane.

Cine crede ca masca nu functioneaza, lasa sa creada ca asa e! In economia zilellor de azi ce relevanta are?

Cine crede ca masca e buna, o poarta si gata.

Unde e obligatorie asta e. 

 

 

Nu e chiar asa, Viviana. Copiii mei poarta de cand s-a dat drumul la scoala, mai mult de un an, 7-8 ore pe zi. Este enorm.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Collins, eu recunosc ca poate nu stiu engleza la un nivel foarte ridicat. Am citit de 2 ori ce ai postat, dar eu nu am gasit nici o referire la studiile legate de masti, apoi  "One in five of the two million studies published annually could involve fake data"  nu inseamna in nici o limba  "jumatate din studii".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In afara de cei care declara ca nu stiu unde s-au infectat, probabil ca daca s-ar face o statistica s-ar afla ca infectarile nu se intampla la magazin sau in spatii publice unde oamenii poarta masca, ci la serviciu, la scoala, unde sunt momente cand dai masca jos sa mananci, sa bei apa, pui mana pe lucrurile altuia si nu te dezinfectezi in secunda 2, etc sau (mult mai frecvent) in timpul socializarii cu familie, vecini, prieteni, atunci cand sigur nu porti masca si nici distanta nu o pastrezi (nu cred ca isi cheama cineva prietena la cafea si poarta masca ) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi regulile sunt in continuare, purtatul mastii in spatii inchise, spalatul pe miini, pastratul distantei.

 

Eu sunt dintre cei ce cred ca masca este foarte importanta , ca virusul nu se transmite cu masca la fel ca fara masca!!! [:)]

 

Am fost in Romania in perioda in care incidenta crestea alarmant d la o zi la alta, de fapt cind am plecat din Germania, Romania era pe lista verde, cind m-am intors, Romania era pe lista rosie.

 

Am stat in aeroproturi full(sincer nu m-am asteptat ca aeroproturile sa fie atit d epline, ca sa fie atita masa de oameni), ore intregi, am stat in mijloace transport,-avioane, autobuze, microbuze, am mers in piete pline ochi...respectind regulile-deci in primul rind masca, nu am avut nicio problema, nici eu, nici sotul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca masca, distantarea si dezinfectia functioneaza. Puteam evita si vaccinarea daca astea ar fi fost obligatorii de la inceput. 

Noi in birou suntem 4 pers. Dar respectam distantarea, sunt min 1,5m intre noi. Nu purtam masca in birou cand suntem doar noi, o purtam cand vin altii la noi sau cand iesim. Beau cafea in birou, bem apa. De mancat mancam la oficiu.

Stilul "a luat covid de la x" mi se pare destul de exagerat, mai ales daca x nu a fost confirmat cu covid si daca discutia a durat 2min. 

Si contactii se considera sub 1,5m si contact fara masca min 15min. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...