Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai rezistati? ca intrati iar in lockdown. In Bw se gandesc sa inaspreasca regulile chiar inainte de pasti.

 

Si un comerciant a gasit o modalitate sa tina magazinul deschis:  un boutique de moda si posete vinde baxuri cu hartie igienica si are voie sa deschida.  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

ce se intampla in Olanda de politia isi permite sa intre cu dubita in oameni??? si cai, si caini pe acolo, oameni trantiti la pamant, loviti, batuti...

Intra-adevar, scenele m-au scandalizat si pe mine.

Este o ancheta in desfasurare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am promis un update la testarile care se fac la noi. Au fost doua saptamani de testare, fiecare elev testat de 3 ori, la a treia testare fiecare a primit doua cutii cu cate doua teste pentru urmatoarele doua saptamani acasa.

In urma acestui proces au rezultat 0 teste pozitive si cateva void, care au fost repetate.

98% au fost testati. Ceilalti 2% nu au avut aprobarea parintilor sau au avut covid si inca nu au trecut cele 90 de zile.

Asa am inteles din scrisoarea primita de la scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum citim stirile si avem exemple si pe forum, petrecerile in week end continua.

 

La francezi comerciantii sunt nemultumiti de absurdul situatiilor, poti, de ex., sa cumperi o masina de cafea , dar un frigider, nu, poti cumpara haine pt bebe, dar pt un copil mai mare nu. Si tot asa.

 

La nemti e obligatoriu masca la copii de primara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum citim stirile si avem exemple si pe forum, petrecerile in week end continua.

 

daaa...cum am mai spus, aia fraieri respecta regulile si recomandarile...restul isi traiesc viata fara probleme si ne  trag pe toti , din nou, in plina criza.

 

Deci suntem in continuare in lockdown pina pe 18 aprilie, ieri au stat guvernatii nostri la discutie peste 12 ore, au incheiat asta noapte la 2,30...discutia aprinsa ...vacanta d epaste!!!Bineinteles eternele calatorii si  concedii in vacanta d epaste, eternele discutii si dispute legate de asta...asa mi-e sila de eternul subiect "vacante si concedii".Recomandarile sunt bineinteles de stat acasa.De respectat vor respecta tot fraierii, ca intodeauna.

 

Vor fi zile libere incepind de joi si pina marti, dupa paste, simbata inaintea pastelui vor fi deschise doar magazinele alimentare.

 

ASstea sunt citeva din regulile si recomandarile ce vor urma...tot ce-i posibil sa fi omis ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi ministerul educatiei din Romania a deci sa trimita in vacanta toti elevii toata luna aprilie. Motivarea este ca asa se limiteaza circulatia persoanelor in luna ce se asteapta sa fie varf de val pandemic. Se amana pt cateva saptamani examenul de evaluare nationala , dar bacalaureatul ramane cum era stabilit. Nu am inteles cum se vor recupera cele aproape 3 saptamani de vacanta suplimentara. In esenta, nu cred ca e o masura rea. Dar daca nu e dublata de alte restrictii , nu va face decat sa umple statiunile montane, pensiunile si hotelurile . Cresterea din martie a fost consecinta si a inghesuielii de pe partii si din statiuni din vacanta copiilor din februarie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...