Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pot reface termenul “uman” căci e o născocire a mea :)). Ideea era alta, important era din ce am scris ca nu e ok sa faci lockdown și sa crezi ca virusul a dispărut si sa deschizi apoi.

 

Tegnell a spus ca restricțiile sau recomandările trebuie luate in primul rând ca va trebui sa trăim cu ele multă vreme. Fără sa le opresti. Asta era esența :).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot se vorbește de cum a fost :), Suedia a recomadat ca bunicii sa nu se întâlnească cu familia și nepoții. Aici familiile locuiesc separat, nu împreuna ca in alte societăți, nu mai mult de 2 generații intr-o casa. Iar recomandarea era sa nu te întâlnești cu alții decât cei cu care ai contact zilnic.

 

Am colege la job care nu și-au văzut copiii și nepoții timp de aproape un an. Abia după ce s-au vaccinat cei in vârsta, au ridicat recomandarea, undeva in primăvara anului acesta.

 

edit ca sa spun ca aceasta recomandare a durat un an de zile, nu au ridicat-o deloc, de sărbătorile de Crăciun sau Midsommar care sunt cele mai populare sărbători aici, se aduna familiile la masa. 
 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...