Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

"esentialii"au fost cadrele medicale.  care au putut sa se vaccineze incepand cu decembrie 2020.

 

parintii mei s-au programat pe platforma. s-au vaccinat cu doza 1 prin martie parca, ei cu Zeneca, ca in oras la ei nu era altceva. de-abia l-au prins si pe-ala.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andacos am  pus esentiali in ghilimele. stii ce inseamna? rolul de-acum este ca eu nu cred asta, nu consider pe nimeni esential. daca loveai in mine, ca profesor, am scris mai in urma, ca nu ma consider esentiala. repet. nu ma consider esentiala. pentru parintii si sora mea sunt. dar atat. numai bine! 

 

rautatile astea, multe si pe-aici, cumva, reflecta si ce traim de ceva timp. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andacos am  pus esentiali in ghilimele. stii ce inseamna? rolul de-acum este ca eu nu cred asta, nu consider pe nimeni esential. daca loveai in mine, ca profesor, am scris mai in urma, ca nu ma consider esentiala. repet. nu ma consider esentiala. pentru parintii si sora mea sunt. dar atat. numai bine! 

 

rautatile astea, multe si pe-aici, cumva, reflecta si ce traim de ceva timp. 

Aoleuuu...victimizarea asta!!! [smulgpar] [smulgpar]

 

Daca ai fi citit cu atentie, ai fi vazut ce iritare a provocat faptul ca Marius a adus termenul de "esential" in discutie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Repet : Suedia care nu a inchis luni de zile scolile, facultatile,  magazinele s.a. are procent mai mare de infectati sau de paturi la terapie intensiva decat Romania de exemplu ? 

 

In primul rand pentru ca in Suedia cetatenii respecta inclusiv recomandarile , iar in Romania e sport national sa incalci legile . Sa fii smecher (probabil ca am fi ingroziti daca am afla numarul real al celor care au certificate de vaccinare false) si sa  ocolesti , sa incalci regulile si legile a devenit o virtute pentru un procent foarte mare de cetateni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca ai fi citit cu atentie, ai fi vazut ce iritare a provocat faptul ca Marius a adus termenul de "esential" in discutie.

off topic,

Marius, nu a produs nici o iritare, e doar impresia ta. Pe de alta parte  unii dintre noi cunostem de atatia ani stilul sau si al postarilor sale de pe dc. Nimic nou.

 

Pe de alta parte, nu prea inteleg ce vrei sa spui cu esentialii, s au vaccinat cadrele medicale inaintea categoriilor de varsta in om. Sincer , ma indoiesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha..uite ca incepem sa ne amintim cum a fost impartita societatea in "esentiali" si "neesentiali".

 

(Nu au fost doar medicii esentiali...si altii pe linga.)

Eu îmi amintesc ca am aflat de aici de pe forum ca in doua zile se va da drumul la vaccinare in România. Deci era joi și urma sa se dea drumul simbata. Am sunat la socrii, care habar nu aveau. Oricum au zis ca probabil doctorul de familie le va face programare, cum adică sa își facă programare pe platforma? Ma gindesc ca nu s-a făcut deloc promovarea acestei platforme, ca socrii se uita la tv tot timpul. Nici cumnatul nu știa nimic. Batrinii au avut o saptamina sa își facă programare, dupa care au fost băgați cei cu comorbidități la rind. Deodată o groaza de oameni relativi tineri și fără probleme de sănătate anterioare, au apărut cu comorbidități in scriptele MF și au luat cu asalt platforma online. Pina sa se dumireasca cei batrini, deja nu mai erau locuri pina in Martie. Cam așa s-a intimplat cu marea majoritate a celor de o virsta cu părinții noștri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...