Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

cetatenii romani nu respecta recomandarile si legile statului roman pentru ca nici statul roman nu isi respecta cetatenii. cetatenii romani nu au incredere in statul roman pentru ca statul roman, care trebuia sa ii protejeze, i-a f***t in noroc de zeci de ori.

 

am un car de exemple in sensul asta. inclusiv din pandemie. 

Asta este comportamentul si mentalitatea de zi cu zi, deci sa nu ne miram de situatia din tara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fleur, in Austria au explodat cazurile (spuneau ca de 5 ori mai multe ca la noi, pe atunci aveam 3000 pe zi, populatia e aceeasi ca nr). Rata de incidenta e 850 pt 7 zile. 

Lock-down-ul pt cei nevaccinati (2 milioane de locuitori, peste 12 ani..pot iesi din casa pt job, scoala, cumparaturi si in caz de urgenta) e de 10 zile, dar se poate prelungi. Amenda pt nerespectare e de 1500 euro. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi : 74% din populatia peste 12 ani complet vaccinta; 65% din totalul populatiei complet vaccinata, plus 2% cu o singura doza. 

Terapia intensiva ocupata 15% cu pacienti covid (per total ocupata 74%), spitalele ocupate 77% (3% pacienti covid)...au fost 20 de decese per total in ultimile 3 zile. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele 3 pandemii cu virusuri cu sindrom acut respirator sever, de la ei au tot provenit... SARS, MERS, SARS COV 2... :(((

Pe primele nu prea le-am simtit in Europa (eu personal, deloc), nu ne-au afectat vietille in halul asta, dar cu pandemia asta sunt ofticata rau pe chinezi ca au ascuns-o, nu au declarat-o.... pe de alta parte, habar nu am nici o garantie ca nu s-ar fi extins....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...