Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aici au intrat în vigoare noi relaxări de azi. Nu se mai poartă masca în clasă, numai la liceu, pt că acolo copiii sunt vaccinați peste 85%. S - a ridicat limitarea participanților în toate locurile unde se intră cu pașaport vaccinal. Se permite dansul și karaoke în baruri.

 

Se permit petrecerile de Crăciun din câte am înțeles. Și noi vom.merge la restaurant.

Nu se mai ține registrul de evidență a persoanelor la intrarea în restaurante. Doar certificatul.

 

Numai la funeralii a rămas limită de persoane, 50 parcă, și proprietarii de firme din domeniu sunt foarte supărați...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Szi la noi nu e normalitate, ca de la cap pleaca totu', iar aici nu prea e cap.

 

Asa o s-o tinem, la infinit. oricat de optimista incerc sa ma tin, realitatea-mi da una peste bot..tot ce vreau e sa rezist, sanatoasa fizic si psihic, sper.

 

Pana la urma sa lase selectia naturala. si aia e. suna crunt, da'trec anii, in van.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prin 2019, descopeream cu alex o cofetarie care vindea ciocolata de casa bunicica la 35 lei kg.

acum 2 saptamani, ajungeam iar prin zona, ciocolata era 55 lei/kg.

azi e 70 lei/kg.

 

cand spun ca viata va deveni insuportabila, cei din jur incep cu "ei, lasa, zi mersi ca n-ai ramas cu sechele de la covid", "zi mersi ca n-ai murit de covid".

zic eu mersi, dar... e pentru prima data, dupa multi ani, cand aman sa ii iau baiatului incaltari ca sa ramana bani de facturi. fir-ar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai stiu ce sa fac….pur si simplu nu mai stiu ce sa decid.

 

William iar tușește rău si ii curge nasul . Ieri l am luat mai devreme de  la școala, azi sta acasă . 

Miercuri si Joi TREBUIE  sa fie la școala pt pregătire si pt teste.

Are materiile astea grele si f importante care considera la medii doar testele .

 

Sigur doctorul o sa îl trimită la testare si pana vine răspunsul trece săptămâna si el iar lipsește de la școala. 

la el la școala zice ca sunt  mulți absenți, bolnavi … 

 

Testele rapide nu știu cat sunt de bune pe la voi dar aici chiar ieri am auzit iar ca sotul unei prietene  s a testat de 3 ori, a avut 2 - si 1+ 
 

Sunt terminată,  nu știu ce sa fac ???

Sa sun la doctor, sa nu sun? 

sa îl pun sa isi bage picioarele in ea de școala si sa stea acasă… sau sa mearga cu mucii in brâu si tușind? 

 

șansele lui la o facultate f buna au fost mult diminuate de notele de B de anul trecut făcut online… daca si semestrul asta ia B din start nici nu mai trebuie sa aplice la ele. 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle imi pare rau sa aud si intelrg stresul cu facultatea.

 

In situatia asta eu personal as considera 2 optiuni:

 

- scoala particulara cu program puternic online (in caz de boala, lockdown)

 

- homeschooling pt restul anului.

 

Chiar inteleg stresul prin care treci. Nu poti sa faci scoala la nivelul la care are nevoie acum stand acasa repetat, sau incercand sa invete bolnav...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...