Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Michelle imi pare rau sa aud si intelrg stresul cu facultatea.

 

In situatia asta eu personal as considera 2 optiuni:

 

- scoala particulara cu program puternic online (in caz de boala, lockdown)

 

- homeschooling pt restul anului.

 

Chiar inteleg stresul prin care treci. Nu poti sa faci scoala la nivelul la care are nevoie acum stand acasa repetat, sau incercand sa invete bolnav...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

prin 2019, descopeream cu alex o cofetarie care vindea ciocolata de casa bunicica la 35 lei kg.

acum 2 saptamani, ajungeam iar prin zona, ciocolata era 55 lei/kg.

azi e 70 lei/kg.

 

cand spun ca viata va deveni insuportabila, cei din jur incep cu "ei, lasa, zi mersi ca n-ai ramas cu sechele de la covid", "zi mersi ca n-ai murit de covid".

zic eu mersi, dar... e pentru prima data, dupa multi ani, cand aman sa ii iau baiatului incaltari ca sa ramana bani de facturi. fir-ar.

 

imi pare rau, Pepco, cred ca sunt f multi in situatia asta, si nu numai in Romania.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Michelle, multa sanatate lui William! Eu zic ca daca nu are febra si doar tuseste poate sa mearga, sau crezi ca sunt ceilalti anxiosi din cauza asta. Daca nu poate merge , testele se reprogrameaza, nu are cum sa le piarda.

 

am luat un test rapid si e negativ.

 

testele poate sa le dea casa dar de data asta sunt pe hirtie. materia e f grea, profesorii f stricți,  s a pregătit f mult pt teste  si spera sa ia 100% …. 

zice ca daca face testele de acasa,  profesorii  pot sa creadă ca a copiat si sa nu ii dea 100 % chiar daca a făcut bine… si ii da media in jos. 

test negativ rapid sper sa fie acceptat de școala 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multe landuri in Germania incep sa introduca 2G (vaccinat sau avut boala). 

 

 

Cum ti se pare asta, Ella? 

 

Eu cred ca e o mare greseala, un lucru bun e transformat intr-o pedeapsa,e ca si cum iti pui copilul sa citeasca pentru ca vrei sa -l pedepsesti si te-ai asigurat ca nu o sa-mi mai placa cititul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am luat un test rapid si e negativ.

 

testele poate sa le dea casa dar de data asta sunt pe hirtie. materia e f grea, profesorii f stricți,  s a pregătit f mult pt teste  si spera sa ia 100% …. 

zice ca daca face testele de acasa,  profesorii  pot sa creadă ca a copiat si sa nu ii dea 100 % chiar daca a făcut bine… si ii da media in jos. 

 

test negativ rapid sper sa fie acceptat de școala 

 

Ai facut fotografie testului? Sau cum raportezi ca e negativ? 

 

Ce veste buna, sper sa obtina rezultatul dorit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

prin 2019, descopeream cu alex o cofetarie care vindea ciocolata de casa bunicica la 35 lei kg.

acum 2 saptamani, ajungeam iar prin zona, ciocolata era 55 lei/kg.

azi e 70 lei/kg.

 

cand spun ca viata va deveni insuportabila, cei din jur incep cu "ei, lasa, zi mersi ca n-ai ramas cu sechele de la covid", "zi mersi ca n-ai murit de covid".

zic eu mersi, dar... e pentru prima data, dupa multi ani, cand aman sa ii iau baiatului incaltari ca sa ramana bani de facturi. fir-ar.

Pepco, de ce nu incerci sa faci tu acasa. Mai mult ca sigur ca iti iese foarte buna nu 'bunicica' si sigur iesi mult mai ieftin. 

Facind tu in casa poti sa controlezi si cantitaea de zahar, si stii exact ce pui in ea. 

 

Ce pofta mi-ai  facut, sigur fac si eu zilele astea.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ai facut fotografie testului? Sau cum raportezi ca e negativ? Ce veste buna, sper sa obtina rezultatul dorit.

 

am făcut poza dar cum dovedesc ca e al

lui nu știu.

 

problema mare e ca nu știm ce are.

Cum de e bolnav de atita timp, după tratament cu azitromicina ?

as înțelege sa tușească din când in când după boala când e tusea prelungita

dar la el s a întors boala in full fiece si iar tușește la fiecare 30 seconds îl doare spatele de tușit si ii curge nasul. ii dau benzoat pt tuse dar parca n are efect. 

Poate sa fie asta banala răceala ca mers dezbrăcat, ori ce fel de virus ? 
cum spun doctorii ca nu e influenza in zona când la școala la el si la soț la servici sunt mulți răciți .

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am făcut poza dar cum dovedesc ca e al

lui nu știu.

 

problema mare e ca nu știm ce are.

 

Cum de e bolnav de atita timp, după tratament cu azitromicina ?

as înțelege sa tușească din când in când după boala când e tusea prelungita

dar la el s a întors boala in full fiece si iar tușește la fiecare 30 seconds îl doare spatele de tușit si ii curge nasul. ii dau benzoat pt tuse dar parca n are efect. 

 

Poate sa fie asta banala răceala ca mers dezbrăcat, ori ce fel de virus ? 

cum spun doctorii ca nu e influenza in zona când la școala la el si la soț la servici sunt mulți răciți .

Dar daca el este boinav, cum crezi tu ca va obtine rezuktate bune la testele alea?

 

Eu zic ca trebuie sa fie sanazos sa dea rezultatele asteptate, nu s epot amina testele astea?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dar daca el este boinav, cum crezi tu ca va obtine rezuktate bune la testele alea? Eu zic ca trebuie sa fie sanazos sa dea rezultatele asteptate, nu s epot amina testele astea?

 

ai dreptate . Nu știu cum va obține 100% când e așa de  bolnav.
Zice ca pana joi se face bine si știe materia … se încăpățânează. n-am ce sa ii fac . Astep sa văd ce spune dr la telefon.

abia am făcut programare , am auzit ca de la noi spital/ asigurare Kaiser au intrat in greva.
Ieri am stat 1 ora pe telfon si nu am putut prinde pe nimeni si am renunțat . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...