Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Si cu alimentele, nemtii scriau in presa ca se vor scumpi carnea, cartofii si laptele. Astea in conditiile in care ei nu prea au stiri din astea alarmiste, panicoase.

 

s-a scumpit pestele. si pieptul de pui dezosat. mi-am facut pofta cu pastrav in malai, dar am inghitit cu noduri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle, multa sanatate lui Will (scriu si aici), tusea reziduala e normala, cel putin pe noi ne tine si o luna, o tuse suparatoare iritanta, nu ai ce sa faci.

Daca nu are febra, test rapid negativ si el vrea la scoala, lasa l. Anunti tu ca ati facut test rapid si gata. Mai mult nu ai ce sa faci.

Imi pare tare rau, este un stres urias si la voi cu examenele astea importante :(

 

Pepco, am dat like la tot ce ai scris, preturile au luat-o ingrozitor in sus la tot-tot-tot. Si eu am liste facute in avans si prin comparatie, daca lasam 100 de lei in vreun lidl/kaufland acum las 200 :((( 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, multa sanatate lui Will! Daca tuseste atit de des, trebuie sa fie epuizat, saracul de el! Va fi foarte greu sa se concentreze la teste. Plus presiunea pe care si-o pune singur, cum ca trebuie sa ia nota buna. Cred ca cel mai bine ar fi sa stea acasa pina se face bine si sa dea testele la scoala, la o data ulterioara, daca acest lucru e posibil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pepco, am dat like la tot ce ai scris, preturile au luat-o ingrozitor in sus la tot-tot-tot. Si eu am liste facute in avans si prin comparatie, daca lasam 100 de lei in vreun lidl/kaufland acum las 200 :((( 

 

la fel. e rau pentru noi, dar ma bucur ca au observat si altii. :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi au explodat preturile, benzina e cea ce ne face gaura mare la buget moment, insa si pretul alimentelor a crescut simtitor, uleiul de rapita a ajuns sa fie mai scump decit cel de floarea soarelui(e,49 euro fata de 1,29 euro).

 

Ce voiam insa sa spun, etse ca ieri sotul meu a fost sunat de medicul de familie si chemat astazi la cabinet pentru vaccinul antigripal si pe 7 decembrie a primit programare pentru booster!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, toate au luat-o razna, toate preturile la tot. Benzina, curent, gaz si apoi in lant: produse alimentare de baza, imbracaminte, chiar ca tot :(

Asta a fost bonusul pandemiei: ati scapat de corona? Na de luati niste scumpiri! :((  [fri]  [fri]

 

Michelle, sanatate lui Will si succes la examene, oricand le va da!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da si la noi s-au scumpit toate si inca se scumpesc. Benzina e cea mai nesimtita momentan, dar am inteles ca gazul si electricitatea vin furtunos din urma (desi astea deja s-au scumpit). Binenteles, ca de aici toate s-au scumpit. Ce cumparam ieri cu £100 acum platesc £130 pe aceleasi chestii. Si asta e doar inceputul!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da si la noi s-au scumpit toate si inca se scumpesc. Benzina e cea mai nesimtita momentan, dar am inteles ca gazul si electricitatea vin furtunos din urma (desi astea deja s-au scumpit). Binenteles, ca de aici toate s-au scumpit. Ce cumparam ieri cu £100 acum platesc £130 pe aceleasi chestii. Si asta e doar inceputul!

 

Confirm si eu - combustibilul. Un plin 400 lei, noi ca familie avem nevoie de 2 plinuri. Pe mancare si esentiale de la supermarket pe noi ca familie ne costa in jur de 2000 lei. Marele noroc este ca din septembrie sunt in sistem de stat toti 3, ca si privatul baietilor se scumpise cam cu 300-400 lei. Haine eu le iau la baieti de la reduceri - acum la h&m a fost reduceri cu 20%. Fie mea e mica printre pitici, nu prea conteaza cum e imbracata. In vara am fost in 3 vacante - una in strainatate last minute (redusa), una la munte - dar am stat in apartamentul lui cumnata-miu si una tot in tara - cazare pe booking cu ceva reduceri prin programul genius. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...