Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

am făcut poza dar cum dovedesc ca e al

lui nu știu.

 

problema mare e ca nu știm ce are.

 

Cum de e bolnav de atita timp, după tratament cu azitromicina ?

as înțelege sa tușească din când in când după boala când e tusea prelungita

dar la el s a întors boala in full fiece si iar tușește la fiecare 30 seconds îl doare spatele de tușit si ii curge nasul. ii dau benzoat pt tuse dar parca n are efect. 

 

Poate sa fie asta banala răceala ca mers dezbrăcat, ori ce fel de virus ? 

cum spun doctorii ca nu e influenza in zona când la școala la el si la soț la servici sunt mulți răciți .

Michelle, fix asa a patit fie mea. In septembrie a inceput colectivitatea, dupa 1 sapt a tusit, am tinut-o acasa cu tratament, cica viroza. Insa a ramas cu o tuse, cand mai puternica cand doar de 2/3 ori. In octombrie parca tusea s-a intensificat, iar a stat acasa, diagnostic: bronsiolita, tratament aerosoli. A ramas cu o tuse. Doamnele ei tot imi spuneau ca sa mai cer o parere - fusesem deja la medic de familie, si pediatru, am mai mers la alergolog si pneumolog. De la pneumolog a inceput si antibiotic - fixia, parca era mai bine, apoi iar tusea mai rau. In final a facut pneumonie, pe tratament si stat acasa, cel mai probabil pe un teren alergic - eu avand alergii multiple. Acum a scapat de tuse, dar a tusit de pe 19 oct. Dupa ce am vb cu pediatru, si pneumolog - au hotarat sa o puna pe un plic de singulair timp de 3 luni. Prietena mea buna din SUA zice ca la fel ia si fiul ei pt o tuse persistente pe care ei o suspecteaza ca e pe teren alergic - montelukast parca ii zice. Desi fie mea are analize de alergii curate. Ai putea investiga si pe partea asta. Sanatate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 Andacos am auzit ca ați luat modelul Austriei, cel puțin in unele provincii. Foarte bine! La noi Scoția și Irlanda de N au ceva similar, doar England se teme sa nu ofenseze minoritatea nevaccinată. Era vorba sa impună vaccinarea obligatorie a cadrelor medicale și s-a aminat pina la anul. Sper ca nu au tupeul sa impună restricții MAJORITĂȚII vaccinate, ca sa “protejam” falimentarul NHS pe care l-au aplaudat unii cu verva anul trecut! [zirea]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca impun vaccinare obligatorie a cadrelor medicale vor pierde un procent din cadrele active. Isi pot permite?

Michelle, sanatate baiatului. Tare greu trebuie sa fie. 

Exista Restricția asta pentru cei cei ce lucrează in casele de batrini.

 

Din fericire marea majoritate din sănătate sint vaccinați, pierderea n-o sa fie majora. Nu poți cere sacrificii de la alții cind proprii tai lucrători nu fac ce predica.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca impun vaccinare obligatorie a cadrelor medicale vor pierde un procent din cadrele active. Isi pot permite?

Michelle, sanatate baiatului. Tare greu trebuie sa fie. 

Cred ca se permite!

pt ca i sa plece 1-2-400-1000 dar oamenii ăștia nu devin ingineri . Cumva trebuie făcut ceva 

citeam un sondaj ca dacă in Germania se plătește fiecare vaccin cu 500€ se vaccinează toți :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pt gânduri … nu pot sa scriu la fiecare… sunt sick rău si eu.

L am dus la școala, tot tușește,  parca un pic mai rar ( la 5 min), dar tot congestionat e. 

dimineața i am făcut sa curat in camere… 2 ore. 

I know, I did it again! [batcap]  Promisesem ca nu ii mai fac curat la el, dar face numai de mântuială si ma dispera sa vad  asta. 

Am zis ca daca or fi alergii sa nu mai aibă fir de praf in dormitor si office unde sta tot timpul.

 

dar după amiaza ma lovit răceala puternic [smulgpar] .Nasul imi curge ca la robinet, am început cu tuse si abia mai merg. 

Mi am anulat toate programările… Vai de mama lui de servici 

asta sigur e un pui de virus , nu se poate sa fie alergie .  [fri] 
 

sotul nu știe unde sa se bage sa nu ia  de la noi.

 

 Nu cred ca e covid daca william nu are… dar poate ma testez maine. 
Daca virusul asta e așa, bieții oameni cu covid prin ce trec … e cumplit . 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Totul s a scumpit incredibil si aici.

Niște bluze de trening simple pt William cu $50 , anul trecut i am  luat același marca la jumătate de pret. 
mancarea, benzina … totul. 
Si a msi veniți tipa la tv si spunea ca “ nu e nici o problema cu inflația, lumea isi permite sa plătească. “

S a început rău cu furturile prin magazine. In SF s au închis câteva ca nu isi mai permit sa stea deschise cu așa pagube. 
La noi in oraș am auzit ca s a furat de 30k dintr-un magazin. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai si tu aceleasi simptome probabil e virus intradevar. Sanatate! 

Cu scumpirile era de asteptat dupa astia doi ani. Problema e ca veniturile nu cresc din nefericire. 

Elkia parca a scris ca nu devin ingineri 1000 medici scosi din sistem? Nu inteleg . Problema este sistemul medical din care ies. Face fata? 

De asemeni incetinesti professional pentru o perioada angajati intr-un domeniu in care si o saptamana e importanta si aici vorbim de luni sau ani. Asta daca nu pleaca a doua zi in America . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...