Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica, Suceava in valul 4 a avut f multi bolnavi oficial ( plus cati or fi fost netestati), din septembrie au murit peste 700 de oameni de covid  ceea ce este f mult la nr de locuitori din judet ( judet care are printre cele mai multe persoane plecate la munca in strainatate, dar cu buletine romanesti si domiciliul in tara) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma straduiesc sa raman optimista si echilibrata, dar raman socata cand vad cu cata usurinta suntem dispusi sa renuntam la libertati si drepturi castigate atat de greu..

 

Daca toti am face un pas, doi pasi in spate si am privi situatia in ansamblu, incercand sa ne stapanim frica animalica de moarte, poate am incepe sa simtim ca ceva nu pare deloc in regula.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai nostri mai pe saracie, doar 100 de euro bucata. Ma intreb, oare cati dintre vaccinatii care mor, chiar sunt vaccinati?

Si apropo de masca, a scazut indicele de incidenta la 3%, nu ar trebui sa scoata masca obligatorie de pe strada? Nu de alta, dar ajung cu bretonul fleasca la serviciu, plus masca plina de broboane de apa. Am zile in care ma opresc pe drum si mi-o schimb.

Parintii mei si-au facut doza booster, nicio reactie, sor'mea la fel.

Am o colega care a refuzat sistematic sa se vaccineze, ca na, oculta, solzi, bill, etc...acum de frica ca n-or s-o mai primeasca astia la serviciu, s-a vaccinat in cadrul unui maraton organizat de universitate. N-a avut absolut nicio reactie negativa, norocoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai nostri mai pe saracie, doar 100 de euro bucata. Ma intreb, oare cati dintre vaccinatii care mor, chiar sunt vaccinati?

Si apropo de masca, a scazut indicele de incidenta la 3%, nu ar trebui sa scoata masca obligatorie de pe strada? Nu de alta, dar ajung cu bretonul fleasca la serviciu, plus masca plina de broboane de apa. Am zile in care ma opresc pe drum si mi-o schimb.

Parintii mei si-au facut doza booster, nicio reactie, sor'mea la fel.

Am o colega care a refuzat sistematic sa se vaccineze, ca na, oculta, solzi, bill, etc...acum de frica ca n-or s-o mai primeasca astia la serviciu, s-a vaccinat in cadrul unui maraton organizat de universitate. N-a avut absolut nicio reactie negativa, norocoasa!

Exact. Ca statisticile astea cu vaccinati morti dau atita apa la moara anti-vaxerilor. Cind defapt probabil multi sint nevaccinati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...