Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

 

 

Ce observ eu ca nevirusolog e ca și delta și omicron provin din tari/zone cu populație majoritar NEVACCINATĂ.

 

Exact! OMS a subliniat demult ca degeaba ne vaccinam noi care putem cu 2-3 doze, ca virusul se răspândește in locurile cu rata mică de vaccinare și automat o mutație periculoasa poate apărea. Inegalitatea care in final ne face Pe toți egali, toți suntem muritori. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Și eu Marius. Tot ce am citit despre el pe net, e un virolog/epidemiolog de cariera, chiar dacă a intrat in politica de o vreme. Peste tot unde am dat de el pe net, e pro vaccin. 
 

Daca a afirmat însă ceea ce susține Cristina, e total eronat. Probabil a vrut sa iasă cu ceva extraordinar sa atragă atenția, dar a greșit total. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dat un google sa văd cine e acest virolog german, peste tot recomanda vaccinarea, 

Da, reputatia nu o putem contesta. A studiat si la Harvard, a fost director de institut si e politician.

De cand cu pandemia citeste 4-5 studii stiintifice oe noapte, e in legatura cu multi cercetatori, isi gasesgte timp pt talk shwouri, tocmai pt a explica populatiei ce se intampla.

Teoria mentionata, e adevarat, nu am gasit -o, daca a aparut din emisiune televizata cred ca e mai greu de gasit.

 

https://taz.de/Corona-Politiker-Karl-Lauterbach-im-Portraet/!5727184/

 

https://de.wikipedia.org/wiki/Karl_Lauterbach

 

off topic,

Marius, esti un individ alunecos, parerea mea, evident.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact! OMS a subliniat demult ca degeaba ne vaccinam noi care putem cu 2-3 doze, ca virusul se răspândește in locurile cu rata mică de vaccinare și automat o mutație periculoasa poate apărea. Inegalitatea care in final ne face Pe toți egali, toți suntem muritori. 

UK a donat milioane de AZ in Africa și India și din cauza discreditarii făcute de Merkel și Macron acestui vaccin, multe din aceste tari l-au refuzat. Deci vaccinul asta a fost ok pentru 40 + milioane de britanici, dar nu e de-ajuns de bun pentru africani. Ce poți face in situația asta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte trist…al meu soț a făcut AZ când încă Suedia îl avea. Ar vrea sa facă și a treia doza tot AZ dar nu mai poate, nu mai exista la noi decât Pfizer și cred ceva Moderna.

 

Am citit (e drept ca Știrea e de la AZ, dar vor sa vina cu un studiu) ca la cei peste 65 de ani, AZ are efect mai puternic fata de vaccinurile mRNA.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte trist…al meu soț a făcut AZ când încă Suedia îl avea. Ar vrea sa facă și a treia doza tot AZ dar nu mai poate, nu mai exista la noi decât Pfizer și cred ceva Moderna.

 

Am citit (e drept ca Știrea e de la AZ, dar vor sa vina cu un studiu) ca la cei peste 65 de ani, AZ are efect mai puternic fata de vaccinurile mRNA.

 

Sotul meu a avut primele 2 doze AZ, si a treia pfizer. Nu cred ca are importanta.

 

Eu am citit ca virologul e sustinutde fundatia B si M Gates, nu are cum sa fie impotriva vaccinului. Dar are aceata opinie. Nu detine nimeni adevarul, cu siguranta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...