Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Deci de astazi, 29 martie, UK introduce 5000 d elire amenda, pentru cei ce parasesc Anglia, fara motive intemeiate.Se pare ca interdictia se va putea extinde si pe eprioada verii.

 

Deci, cind nu exista alte solutii-apelurile la intelegere si recomandarile erau oricum pentru fraieri(ca s anu spun prosti), se apeleaza la decizii dure.

SPer ca masura asta sa insipre mAI multe capete politice!!!

https://www.voxnews.ro/guvernul-britanic-noi-restrictii-aplicate-de-maine-in-marea-britanie-anglia-isi-inchide-frontierele/

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu la asta cu interzisul calatoriilor nu sunt de acord. Daca oamenii sunt vaccinati sau au trecut prin boala, sau isi fac teste, de ce sa nu fie lasati sa se duca in vacanta? relaxarea fizica, ca si cea a mintii e foarte importanta, mai ales in perioada asta. Eu as pleca si maine, astept sa ma vaccinez inainte totusi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu la asta cu interzisul calatoriilor nu sunt de acord. Daca oamenii sunt vaccinati sau au trecut prin boala, sau isi fac teste, de ce sa nu fie lasati sa se duca in vacanta? relaxarea fizica, ca si cea a mintii e foarte importanta, mai ales in perioada asta. Eu as pleca si maine, astept sa ma vaccinez inainte totusi.

iti spun eu o varianta de raspuns...au aparut noi mutatii si nu se stie daca vaccinurile actuale sunt active la aceste mutatii.

 

edit Cit despre teste...testele arata ca in momentul testarii nu estio infectat, insa ai fi putut foarte bine sa te infectezi pina ajungi la punctul de testare.

 

Sigur ca unul testat e mai sigur decit unul care nu e testat(bineinteles nu luam in calcul cei ce merg cu teste fasificate [alcool]) deloc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu Dana, dar lumea deja ajuns la o saturatie, si vorbesc de noi cei care respectam regulile, ca la restul nu am pretentii. Sincer, mi s-a luat, nu mai vreau nici masca, nici restrictii, nici incertitudine, nu mai vreau spitale pline, nici morti, nici antivacseri cu care sa ma cert, mi s-a luat de toate. Vreau viata noastra inapoi!

Evident ca respect regulile, cum le-am respectat intotdeauna, dar crede-ma ca mi s-a luat, psihic vorbind.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu Dana, dar lumea deja ajuns la o saturatie, si vorbesc de noi cei care respectam regulile, ca la restul nu am pretentii. Sincer, mi s-a luat, nu mai vreau nici masca, nici restrictii, nici incertitudine, nu mai vreau spitale pline, nici morti, nici antivacseri cu care sa ma cert, mi s-a luat de toate. Vreau viata noastra inapoi!

Evident ca respect regulile, cum le-am respectat intotdeauna, dar crede-ma ca mi s-a luat, psihic vorbind.

Si eu imi doresc normalitate cu tot ce inseamna ea, insa ca fraier care respecta reguli si indicatii, m-as bucura sa existe o metoda prin care si  restul sa fie obligati sa respecte regulile si recomandarile.

 

Si asta doar pentru ca multi se fac ca nu pricep ca nu exista "eu" in conditiile actuale.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu Dana, dar lumea deja ajuns la o saturatie, si vorbesc de noi cei care respectam regulile, ca la restul nu am pretentii. Sincer, mi s-a luat, nu mai vreau nici masca, nici restrictii, nici incertitudine, nu mai vreau spitale pline, nici morti, nici antivacseri cu care sa ma cert, mi s-a luat de toate. Vreau viata noastra inapoi!

 

[flo2]

Eu am fost ok, cat de cat am reusit sa respectam regulile si ne am gasit tot felul de supape. Stam toata ziua la job si scoala cu masca, couvre feu, etc, etc

In week end, in schimb, cand credeam ca ne mai relaxam, s au inchis granitele. Trei dintre noi trebuie sa facem doua teste pe saptamana (cum si unde n, nu stiu exact) numai ca sa mergem la job/scoala.

Mi a pus capac asta, [fri] ai mei sunt mai bine , dar eu sunt demoralizata total.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La granita ne solicita testare, nu scoala. La baiat la scoala vor sa faca teste , dar ce si cum, nu stim exact.

La mine la job, se fac lunea si miercurea. Deci cum intru in germania cu test de minim 72 de ore luni dimineata ?
 Si seara cand intra lumea acasa de la munca, iar o sa fie buluc daca se fac controale,sunt saizeci de mii de lucratori transfrontalieri in zona mea.

 

Dar poate ne inchid de tot, am auzit zvonuri ca vor sa inchida scolile in Franta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi s-a introdus testarea din 8 martie. Testele in scoli sint gratuite.

Eu am facut 2 teste pe saptamina, lunea si vinerea. 

Pentru vacanta de Pasti am primit 7 teste pe care trebuie sa mi le fac acasa, ultimul cu o zi inainte sa ma intorc la munca. 

Eu pot sa zic ca sint impresionata cit de bine organizat e totul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...