Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Antivaccinii si compoltistii au fost scosi de pe lista mea. Am iesit si din grupul colegilor de liceu caci aveam doua ciudate care indrazneau sa ne scrie ca suntem ca suntem prosti daca nu le ascultam.  [:-)))]

Pentru mine FB e cum nu se poate mai curat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am raportat in premiera , pe Fb, un antivaccinist, de cind nu pandemia ma intoxica cu teoriile conspirationiste, de cind a aparut vaccinul, face doar propaganda contra vaccinului, acum cumva rabdarea si intelegerea mea a juns la limita cind am vazut un colaj cu asa zise efectele adverse ale vaccinului.Si nu vorbesc aici de durere de brat... [smulgpar]

 

Va rog sa va luati un minut si sa scrieti -pentru voi si pentru altii, cite persoane din cunoscutii vostri au avut reactii dure la vaccin.

 

Dintre toate cunostintele mele-inclusiv familia din Romania care era foarte antivaccin si care pina la urma s-a vaccinat, nimeni nu a avut nicio reactie urita, o singura colega s-a simtit rau , ca la vaccinul antigripal, dupa vaccin.

 

Insa nici vorba de socuri anafilactice, miocardite, decese, paralizii si mai stiu eu ce se vehiculeaza.

 

Eu cunosc o persoana care a avut reactii adverse urate dupa al doilea vaccin. Vaccinarea a fost facuta cu Astra Zeneca. De sapte luni nu mai poate lucra. Doua luni din cele sapte a stat in spital. A reinvatat sa mearga, are sistemul imunitar compromis si inca are dureri musculare si osoase destul de mari. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc o persoana care a avut reactii adverse urate dupa al doilea vaccin. Vaccinarea a fost facuta cu Astra Zeneca. De sapte luni nu mai poate lucra. Doua luni din cele sapte a stat in spital. A reinvatat sa mearga, are sistemul imunitar compromis si inca are dureri musculare si osoase destul de mari. 

Care a fost/este diagnosticul medical?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc o persoana care a avut reactii adverse urate dupa al doilea vaccin. Vaccinarea a fost facuta cu Astra Zeneca. De sapte luni nu mai poate lucra. Doua luni din cele sapte a stat in spital. A reinvatat sa mearga, are sistemul imunitar compromis si inca are dureri musculare si osoase destul de mari. 

Eu cunosc citeva persoane care au exact ce descrii in urma covidului. Se numește long covid. Poate persoana e foarte alergică. Persoanele foarte alergice au avut reacții adverse nedorite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Care a fost/este diagnosticul medical?

Nu am retinut diagnosticul dar am vazut documentele in care scria ca problemele ei au aparut dupa administrarea dozei de rapel. Dupa a doua vaccinare anticorpii sunt ca si zero. Medicii i-au recomandat ( in scris) sa nu se mai vaccineze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa a doua vaccinare anticorpii sunt ca si zero. Medicii i-au recomandat ( in scris) sa nu se mai vaccineze.

Ce inseamna "ca zero" ? In baza carei investigatii a rezultat asa ceva?

Car medic(ca specialitate) a indicat sa nu se mai vaccineze?

Dat fiind ca raspunsul este de tip handicap motor... mai exact in ce sens? Neurologic/muscular?

Ce investigatii concret a facut si care este raspunsul acestor investigatii?

Pentru ca au aparut dupa rapel, cum de nu a avut nici o reactie deja la prima administrare? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc citeva persoane care au exact ce descrii in urma covidului. Se numește long covid. Poate persoana e foarte alergică. Persoanele foarte alergice au avut reacții adverse nedorite.

  

Posibil sa fie vorba de o persoana alergica. Vaccinul a fost facut la recomandarea medicului de familie; acelasi de 20 de ani. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...