Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Sunt rezervat. Tine de evolutia acestui virus il lume daca va mai fi viabil deci de cercetare si mai ales de producatori daca includ in linia de productie un astfel de vaccin polivalent.

Este speculatie in acest moment.

Deci daca ai fi discutat inca mai devreme  nu ar mai fi existat acest prim mesaj presupun. 

 

 

Am discutat cu Ioana si opinia ei este ca exista aceasta probabilitate dar doar daca se va utiliza aceeasi tehnologie pentru ambele vaccinuri. Asta insa este relativ dar desigur nu imposibil.

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fleurdelise serios am spus. 

Problemene aparute concomitant cu  covid se rapprteaza covid indiferent ce alte probleme de sanatate preexistau pentru ca asa e normal. Virusul a dus la exarcerbarea lor. 

 

Asta se intampla de asemeni si in cazul problemelor de sanatate ce sunt raportate datorita vaccinurilor. 

 Exista niste indici .

 

De aceea daca vaccinul se administreaza de exemplu la persoana alergica se pune vena in prealabil de exemplu pentru ca tratamentul sa fie administrat urgent in caz de simptome. 

Daca apar insa aceste simptome ( in general nu apar ) atunci sunt puse la numaratoare datorita vaccinului. Desi persoana ERA deja alergica. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Am mai auzit, ca in Germania unde e aprobată autanasia, nu sunt acceptati decat cei vaccinati. 

 

 

[fri]  [fri] 

asta era problema

Michele, nu stiu de unde scoti pastilele astea.

Acceptati sa ce ? Sa moara ? 

In primul rand, procentul acestor oameni este infim, apoi pt ei ce ma conteaza daca sunt vaccinati sau nu ? Sunt oameni , banuiesc, institutionalizati sau sub supraveghere medicala.

Chiar nu stiu ce insinuezi cu fraza asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie oricum mi se pare ca se creeaza inegalitati.

 

De ex., n-am putut sa intram ieri la sport pt ca se cere vaccin +test negativ. De cei cu booster puteau intra. , adica eu daca nu au trecut sase luni de la doza de ce sunt mai discriminata de cei cu booster?  [fri]

Pana , una alta, am renuntat la sport, la test rapid era o coada, de cred ca stateam minute bune. Asta e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și am citit acum: Moderna a început stadiul incipient. Vor sa includă și RS virus in același vaccin. 

https://www.healthline.com/health-news/moderna-developing-covid-19-flu-booster-combination-shot-how-it-would-work#Dual-vaccines-are-not-new

 

Am citit intr-un articol suedez ca și Novavax a început primul stadiu pe testări in Australia. 
 

Problema care ar putea apărea este ca încă nu se știe exact cât tine imunitatea Pt covid in urma vaccinarii. Dacă e sa facem doze mai des decât la un an, probabil va fi nevoie si de vaccin separat anti covid. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...