Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Stie cineva la cat timp de la infectare ies testele rapide pozitive?

 

Un coleg de-al sotului meu a iesit pozitiv la testul PCR efectuat dupa intrarea in UK. Sotul  a  fost negativ, dar au stat impreuna o zi intreaga. Trebuie sa se intoarca vineri, dar imi e ca ramane pe acolo in carantina. Iar daca vine acasa ne aduce cadou de Craciun...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Stie cineva la cat timp de la infectare ies testele rapide pozitive?

 

Un coleg de-al sotului meu a iesit pozitiv la testul PCR efectuat dupa intrarea in UK. Sotul  a  fost negativ, dar au stat impreuna o zi intreaga. Trebuie sa se intoarca vineri, dar imi e ca ramane pe acolo in carantina. Iar daca vine acasa ne aduce cadou de Craciun...

 

 

Cred ca e de la tara la tara si de la caz la caz.

Stiu de situatie similara cu persoane pozitive pe vas in mijlocul marii. Au fost impreuna 6 zile din care primele 5 cu masca. Dupa 2 zile au coborat de pe vas. Dupa aceea, cei vaccinati complet si fara simptome (au fost si vazuti de un doctor dar nu stiu in ce zi), 3 zile in carantina la hotel si test PCR. Deci testul PCR a fost dupa 5 zile de la primul caz.

Nu stiu ce au facut cei nevaccinati. Sau cei cu simptome.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva la cat timp de la infectare ies testele rapide pozitive?

 

Un coleg de-al sotului meu a iesit pozitiv la testul PCR efectuat dupa intrarea in UK. Sotul  a  fost negativ, dar au stat impreuna o zi intreaga. Trebuie sa se intoarca vineri, dar imi e ca ramane pe acolo in carantina. Iar daca vine acasa ne aduce cadou de Craciun...

Cred ca la 2 zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am făcut febra azi noapte și toată ziua azi. Ma doare brațul și sub Brat. N-am fost azi la munca așa rău mi-a fost. Am luat paracetamol. Acum văd ca sint puțin mai bine. De la AZ n-am avut nimic.

 

 

Ai facut Moderna? Eu dupa booster cu Moderna am facut febra vreo 2 zile si o stare de cacao. Oricum, daca da, iti recomand sa nu faci activitate fizica. De fapt nimic care presupune efort crescut. Eu am mai nou variatii mari de puls si zau ca nu aveam ceva de genul inainte. Faza e ca nici nu am stiut ca trebuie sa stau departe de sala. Nici nu am putut alerga prea bine oricum, am simtit ca trag de mine. Dar cred ca era mai bine sa fi stat linistita o perioada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa. Sper sa nu ia. Depinde si cat de aproape au stat, cu masca sau fara. Banuiesc ca ambii (sotul tau si colegul) sunt vaccinati... transmiterea intre persoanele vaccinate e ceva mai slaba, cantitate virala mai mica...

 

Multumesc!

Au stat fara masca si foarte aproape.  Au zburat cu avioane diferite, dar au mers cu aceeasi masina de la aeroport si au lucrat unul langa altul la calculator. 

Clar, sunt vaccinati ambii, dar asa cum a luat colegul lui, poate lua si el!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg... Vaccinati fiind amandoi (asa cum credeam, pt ca altfel nu ar fi putut calatori), posibilitatea e 50-50. Stiu oameni vaccinati, care nu au luat virusul din familie, de langa oameni cu care traiau zi de zi in casa (fara simptome si teste negative), altii, care nu au avut asa contacte stranse au luat unul de la altul si au avut forme usoare, dar pozitivi la test...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...