Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

1637606311100%2Cdocfcoronasf795432587955

 

Interesant, multumesc!

 

Colegul respectiv a avut un terst rapid negativ sambata. Sotul meu a stat cu el luni in a doua parte a zilei si marti. Poate n-o fi fost incarcatura virala asa mare si poate n-o fi luat. 

A ramas sa-si faca test rapid in fiecare dimineata si daca nu e nimic vine acasa vineri. Daca iese pozitiv, asta e!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ai facut Moderna? Eu dupa booster cu Moderna am facut febra vreo 2 zile si o stare de cacao. Oricum, daca da, iti recomand sa nu faci activitate fizica. De fapt nimic care presupune efort crescut. Eu am mai nou variatii mari de puls si zau ca nu aveam ceva de genul inainte. Faza e ca nici nu am stiut ca trebuie sa stau departe de sala. Nici nu am putut alerga prea bine oricum, am simtit ca trag de mine. Dar cred ca era mai bine sa fi stat linistita o perioada.

Da, Moderna! Azi n-am mai facut febra, dar ma doare tare sub brat, desupra claviculei si bratul pina la cot. Am ajuns la servici pe la 10.30 ca am o multime de facut, dar ieri am fost leguma. Din fericire eu nu am treaba cu sala, nu sint a gym bunny deloc! [:)] Deci macar din punctul asta de vedere sint safe! [:-)))] Glumesc, ar cam trebui sa ma apuc de ceva exercitii fizice si eu ca nu mi-ar strica, dar dupa ce imi revin dupa vaccin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Multumesc. Stim toate aceste informatii si au fost respectate. Colegul lui a iesit pozitiv la testul PCR facut in UK.  Noi am dedus ca trebuie sa stea in carantina 10 zile in hotelul in care e deja cazat, dar nu suntem siguri. Pana acum n-a fost contactat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Stim toate aceste informatii si au fost respectate. Colegul lui a iesit pozitiv la testul PCR facut in UK.  Noi am dedus ca trebuie sa stea in carantina 10 zile in hotelul in care e deja cazat, dar nu suntem siguri. Pana acum n-a fost contactat.

Da trebuie sa stea 10 zile acolo.

 

If your test result is positive, you must self-isolate for 10 full days. The day of the test is day 0.

 

uite de pe site=ul guvernului.

 

Travel to England from another country during coronavirus (COVID-19) - GOV.UK (www.gov.uk)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana cum e sotul după vaccin?

 

citeam ca e comun sa ti se umfle glandele de sub Brat de la vaccin. Mie mi s-au umflat și alea de la clavicula și ma dor toate. In afara de asta nu mai am nimic.

Sotul meu nu a avut nicio reactie!

 

Fii mio a facut primele doua doze cu Moderna, daca imi amintesc bine mai repede decit mine care am asteptat 6 saptamini si la fel , nu a avut nicio reactie.

 

Depinde de organism ce mai...e clar!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Interesant, multumesc!

 

Colegul respectiv a avut un terst rapid negativ sambata. Sotul meu a stat cu el luni in a doua parte a zilei si marti. Poate n-o fi fost incarcatura virala asa mare si poate n-o fi luat. 

A ramas sa-si faca test rapid in fiecare dimineata si daca nu e nimic vine acasa vineri. Daca iese pozitiv, asta e!

mianda, eu stiu ca dupa 3-4 zile apar primele somptome daca te-si infectat.

 

Deci dupa 3-4 zile testul poate fi pozitiv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi adevarat, ar fi super bine...

 

https://spotmedia.ro/stiri/opinii-si-analize/exclus-ca-omicron-sa-inlature-intreaga-imunitatea-obtinuta-prin-boala-si-vaccin

 

Tutisi nu inteleg, daca sunt cazuri multe, dar nu forme grave, de ce sunt necesare restrictii dure, lockdownuri? Inteleg ca omicronul asta se transmite ceva mai usor, dar da forme usoare decat delta.

Ok, bun, trebuie asteptat verdicutl final, in caz ca mai dureaza, dar ca idee, cam pe aici se invart ideile, ca omicron nu da forma asa de grave si chiar ca ar fi un semn ca declin al pandemiei (Doamne ajuta!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, Pt ca nu se știe încă cu siguranța. Plus ca încă Delta domina. Sistemele de sănătate sunt iar încărcate și fiecare țara ia decizii in funcție de asta. 
 

Epidemiologul șef de la noi a spus recent ca vom mai trai încă cel puțin un an cu virusul. Dar cu siguranța va dispărea la un moment dat. 
O condiție esențială însă, ar fi sa se vaccineze și in țările sărace ca sa se reducă riscul de noi mutații. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...