Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Daca ar fi adevarat, ar fi super bine...

 

https://spotmedia.ro/stiri/opinii-si-analize/exclus-ca-omicron-sa-inlature-intreaga-imunitatea-obtinuta-prin-boala-si-vaccin

 

Tutisi nu inteleg, daca sunt cazuri multe, dar nu forme grave, de ce sunt necesare restrictii dure, lockdownuri? Inteleg ca omicronul asta se transmite ceva mai usor, dar da forme usoare decat delta.

Ok, bun, trebuie asteptat verdicutl final, in caz ca mai dureaza, dar ca idee, cam pe aici se invart ideile, ca omicron nu da forma asa de grave si chiar ca ar fi un semn ca declin al pandemiei (Doamne ajuta!)

exact! o luam de la capat cu fiecare varianta! Economia nu poate functiona asa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Și la noi cresc cazurile, azi 1,800 dar 1 deces. Practic decesele au devenit nesemnificative.

Eu cred că omicronul va transforma covidul într-o variantă blândă și endemică, o altă gripă sezonieră.

Nu credeam că voi considera vreodată covidul o gripă.

Sper că nu am vorbit prea repede.

Rămân încă multe necunoscute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Octombrie 2021 (vârful valului IV) a fost luna cu cea mai mare mortalitate pe timp de pace din istoria României. Numărul total al deceselor a urcat la aproape 45 de mii, mai mult decât dublu față de nivelul normal. Oficial, doar 10 mii de decese Covid au fost raportate de autorități în luna respectivă.

 

https://www.biziday.ro/200463-2/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi au nuntat ca nu vor fi alte restrictii decit cele anuntate pina acum.

 

Vad ca regula cu 2G functioneaza destul de bine, incidenta a scazut usor in ultimele zile, sper sa o tinem tot asa.

Dana nu exista așa ceva. Asta e un virus. O sa ne umplem de el cum ne-am umplut și de delta, cu sau fără masca, cu sau fără restricții. E o chestiune de timp pina ne umplem toți și de omicron. Trebuie sa învățam sa trăim cu asta, ca nu e Ebola. Nu ne putem ascunde la nesfirsit la fiecare varianta apărută. Se pare ca varianta e multă mai blinda, deși foarte molipsitoare. Citeam ca NIMENI nu murit pina acum de aceasta tulpina.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am programat doza a treia pe 2 decembrie, duminica la 12  [:-)))]

 

Pe mine a cam inceput sa ma oboseasca guvernul nostru cu decizii luate in ultima secunda, spus ceva iar a doua ziua facut altceva. 

Iar ce fac guvernantii nostri cu petreceri pe ascuns in plin lockdown e mai mare rusinea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana nu exista așa ceva. Asta e un virus. O sa ne umplem de el cum ne-am umplut și de delta, cu sau fără masca, cu sau fără restricții. E o chestiune de timp pina ne umplem toți și de omnicrom. Trebuie sa învățam sa trăim cu asta, ca nu e Ebola. Nu ne putem ascunde la nesfirsit la fiecare varianta apărută. Se pare ca varianta e multă mai blinda, deși foarte molipsitoare. Citeam ca NIMENI nu murit pina acum de aceasta tulpina.

Daca prin restrictii te referi la lockdown, sunt de acord.

Daca te referi la regula 2G(adica doar vaccinatii si cei ce au trecut prin boala) eu sunt impacata cu decizia asta.De asta m-am (ne-am vaccinat) sa putem duce o viata normala.

 

In continuare cred ca vaccinarea, masca , distantarea si regulile de igiena, vor duce la stingerea pandemiei!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...