Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

 

 

Reinoire inseamna ca ai facut doza 3 dupa 3 luni ? Sau s reinoirea e pur birocratica ?

 

Nu am făcut doza trei Pt ca nu am voie încă. Abia după 6 luni de la doza a doua care a fost in August. E reînnoire birocratică. Certificatul covid are o anumită valabilitate de la data la care a fost cerut, nu are legătura cu vaccinul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In California pt o luna au introdus iar restrictii măști obligatorii pt cele 50 de persoane infectate cu omicron. ce grija mare au de noi, ce ne am face fara ei!!! San Francisco cică ar fi scutit de măști obligatorii..deh pe acolo stau guvernanții statului,ei sunt scutiți de restrictii. Lumea e data afara de la servici daca nu e vaccinata, din ianuarie am inteles ca toti copii care vor in persoana la scoala obligatoriu sa fie vaccinati.

 

 

Speculatiile tale cu "masca in functie de tulpina".

 

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, e sufocat sistemul sanitar. 
 

La noi deși sunt mult mai putini internați, cei din sistemul sanitar nu mai pot. De doi ani așa o duc, vara nu au avut concediu, de sărbători plin și iar au fost retrase concediile. In plus e gripa sezoniera in plin avânt, mulți din sistemul sanitar sunt bolnavi sau au copii bolnavi și stau acasa. E cam întunecat viitorul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci vaccinul nu prea mai conteaza...

 

da, intunecat, la fel ca in ultimii 2 ani.

 

speram sa ii vad si eu dupa atata timp, dar cum totu'se inchide iar, nu prea pot, ca nu stiu cand ma intorc. si am serviciu. ma mai cheama si pe 3 ianuarie, ca s-au trezit "desteptii" sa schimbe structura anului dupa cum li s-a falfait!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze m am exprimat greșit.

 am vrut sa spun “ din cauza” celor 50 de persoane depistate cu omicron s au introdus iar interdicții.

Michelle, nu s-a introdus din cauza celor "50" de persoane, ci din cauza rapiditatii infricosatoare cu care creste numarul celor infectati.

IN UK numai, 2 zile la rind cu peste 90 000. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet majoritatea din spitale sunt totuși nevaccinați. Sau in vârsta cu doua doze de vaccin care nu acoperă destul după 4-5 luni. Nu cred ca spun noutăți, se știu deja aceste lucruri. Dar cei din sănătate sunt oricum obosiți și nu mai pot. E deja prea mult, de prea mult timp. Eu nu lucrez direct cu pacientii și totuși simt din plin acest efect, se răsfrânge și asupra noastră. Săptămâna trecută am avut 7 persoane bolnave sau cu copii bolnavi. Abia ne-am târât. Și e abia începutul, aici. Și nici nu e explozie de covid pe insula, încă. Dar toți suntem obosiți, la fel nu am avut concedii asta vara, iar acum la fel, noi musai sa lucram ca altfel nu se poate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...