Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pepco, sanatate multa copilului! Iti doresc sa puteti colabora cu instructorul respectiv si pe perioada cat e sala inchisa, sa va poata ghida omul.  [flo2]

Te inteleg bine, si eu am copii, si imi inchipui cat de greu este sa apara probleme de sanatate care nu pot fi amanate "pana trece pandemia".

Pt oamenii care intampina tot felul de probleme de sanatate non-covid, este f frustrant cand totul paleste in fata covidului, cu toate ca nici problemele respective nu sunt de neglijat sau de amanat pt multa vreme. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Francezii intra in carantina o luna.

Scoala on line doua saptamani, doua de vacanta. Se pare ca acel couvre feu nu a fost suficient. 

Sa vedem cum ne organizam incepand de sapt viitoare( fii mea nu a mai lucrat pana acum on line ) + ceva activitati extra la copii. 

Or sa fie doar 3 zile jumate in "distanciel". Si cum e inainte de vacanta, nu cred ca se vor omori prea tare cu munca, nici elevii, nici profesorii. Iar dupa vacanta or sa fie "dupa vacanta", in mod relax. Eu n-am auzit pe nimeni, nici in collège, nici in liceu, sa aiba in fiecare zi cursuri on line, nici anul trecut in martie, nici in noiembrie. Poate ca n-o sa aiba deloc.

 

Cel mai probabil, or sa primeasca exercitii de facut si de transmis via Pronote. Daca nu stie/intelege poate sa intrebe profesorul tot via Pronote. Unii diriginti sunau acasa saptaminal elevii/parintii, dar la fel, era in perioada martie-mai 2020.

 

Maximul de interactivitate il pot avea in cursuri audio, in care profesorul poate verifica cine e conectat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se duce o cursă contracronometru între varianți și vaccinare. Canada a ajuns acum pe locul 3 în lume la viteza de vaccinare ( nu la nr de doze administrate până acum, procentual e vreo 15%).

Cum adica la viteza de vaccinare?! Cronometreaza cineva cit de rapid baga acul si-l scoate? [:-)))](n-am rezistat la gluma!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Or sa fie doar 3 zile jumate in "distanciel". Si cum e inainte de vacanta, nu cred ca se vor omori prea tare cu munca, nici elevii, nici profesorii. Iar dupa vacanta or sa fie "dupa vacanta", in mod relax. Eu n-am auzit pe nimeni, nici in collège, nici in liceu, sa aiba in fiecare zi cursuri on line, nici anul trecut in martie, nici in noiembrie. 

Marox,  [flo2] da, asa e o sa fie si vacanta intercalata. Cu mentiunea, ca eu nu am repere si nu stiu sistemul, anul trecut erau la alta scoala.

 

Dar noi ne am gandit sa imigram in timpul pandemiei. [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pepco, ceea ce descrii tu că face antrenorul personal este fizio sau kinetoterapie, care se face în cabinete specializate ce ar trebui să fie deschise în perioada asta. 

Si eu tot cam asa vad ca fleur, e posibil ca  antrenorul pe care l ai gasit sa fie bun si sa aiba competente pt sala de fitnes, dar poate pt baiatul tau e nevoie mai mult decat ce se ocupa el :slabit, pus muschi, postura, etc

 

Pediatrul nu are nici o recomandare, indrumare ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi in zona numărul de infectări e in scădere de careva luni. lumea se vaccinează și programările decurg bine... in 2 sapt va începe campania de vaccinare a adolescenților.

se începe școala program normal de pe 12aprilie, cu distanțare 3 ft și măști.

S a dat drumul la sporturi.

Gymurile, magazinele toate sunt deschise si maștile obligatorii.

Cred ca s au deschis și cinema-urile.

in biserici maștile sunt optionale de multe luni, sălile sunt mari, scaunele distanțate, dar de fapt nu se practica distanțarea .

in birouri se încearcă distanțarea dar maștile sunt obligatorii doar pe holuri, sala de mese. lumea se întâlnește normal...cine vrea poarta masca

Pe străzi , in parcuri, la plimbare ... rar am văzut pe cineva cu masca.

cam asta e situația la noi...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Imi place mult pozitia primului ministru Cîtu. Este mai hotarat si comunica mult mai bine decat Orban.

Si sunt de acord cu ce spune - (si eu comentam cu sotul despre aceasta idee)

Cîțu: E nevoie de implicarea bisericii în campania de vaccinare, mai ales în mediul rural. E nevoie ca toți românii să aibă informații

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...