Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Ah, ce bine ca ai mentionat fix de acolo. :)

Uite, tot din zona: https://caon.ro/grav-a-fost-testat-negativ-trecut-fortat-la-pacienti-covid-19-si-carantinat-managerul-sju-aviz-medicilor-care-se-simt-grofi/2384510/

Omnul, cu nume si prenume, povesteste situatia lui. Poate merita luat in seama, chiar daca inca nu e stabilit asta in instanta.

Personal, chiar nu cred ca sunt frecvente deloc asemenea cazuri.

Dar nici nu mi se pare ok sa garantam ca 100% nu exista asa ceva pentru ca nu mi s-a intamplat mie, sau rudelor de gradul I.

Si a depus sesizare? Dar plangere oficiala? 

Pentru ca asa functioneaza .... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si a depus sesizare? Dar plangere oficiala? 

Pentru ca asa functioneaza .... 

Nu stiu, nu scrie si nu l-am cautat pe domn sa il intreb.

Dar, daca nu le-a depus, inseamna ca fapta nu s-a produs?

Nu este singurul articol de genul asta si voiam doar sa arat ca este efectiv indicata o persoana reala, cu nume, care a trecut prin asa ceva si nu "am auzit de la vecinul matusii unui prieten".

Vreau sa cred ca sunt doar cateva cazuri izolate. Doar ca nu mi se pare corect nici sa afirmam ca SIGUR NU EXISTA asa ceva, pentru ca nu exista plangere la politie sau la spital.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, nu scrie si nu l-am cautat pe domn sa il intreb.

Dar, daca nu le-a depus, inseamna ca fapta nu s-a produs?

Nu este singurul articol de genul asta si voiam doar sa arat ca este efectiv indicata o persoana reala, cu nume, care a trecut prin asa ceva si nu "am auzit de la vecinul matusii unui prieten".

Vreau sa cred ca sunt doar cateva cazuri izolate. Doar ca nu mi se pare corect nici sa afirmam ca SIGUR NU EXISTA asa ceva, pentru ca nu exista plangere la politie sau la spital.

Nu contest insa in egala masura posibil sa nu fie asa. De aceea cine sustine o face corect, oficial merge reclama semneaza isi asuma ceea ce sustine. 

Altfel.... un articol unde pot scrie Popovici Grigore sau Smaranda Rodica de 52 de ani sau de 78 de ani din Poplaca sau Magurele.... chiar pot orice. Sau nu? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt date de la ONS, ce sa argumentez. 

Nu tu, ci publicatia. Daca sunt date oficiale de la statistica inseamna ca sunt si rapoarte oficiale de la spitale/ministerul de resort. Daaca este asa avem o contradictie pentru ca unii contesta cifrele oficiale. Deci ar fi contrazise inclusiv datele statistice oficiale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi mi s-a facut rau pe strada si a trebuit sa renunt la masca.

nu sunt sperioasa de fel, dar azi am intrat putin in panica. nu mi s-a mai intamplat pe strada.

a nu se intelege ca starea mea de rau are vreo legatura cu purtatul mastii. e prima data cand nu port masca pe strada si chiar si asta mi s-a parut ciudat, atat de obisnuita sunt. :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi mi s-a facut rau pe strada si a trebuit sa renunt la masca.

nu sunt sperioasa de fel, dar azi am intrat putin in panica. nu mi s-a mai intamplat pe strada.

a nu se intelege ca starea mea de rau are vreo legatura cu purtatul mastii. e prima data cand nu port masca pe strada si chiar si asta mi s-a parut ciudat, atat de obisnuita sunt. :)

Imi pare rau. Nu stiu de ce ti s-a facut rau pe strada, insa trebuie sa-ti pastrezi cumpatul, sa nu te sperii ca sa poti sa reusesti sa-ti stabilizezi simptomele, sa le cunosti, sa stii de la ce sunt ca sa le poti stapani fara frica.

 

Demulte ori mi s-a facut rau pe strada. 

Chiar si din cauza mastii. Am facut hiperventilatie si masca nu m-a ajutat deloc, ba chiar a agravat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...