Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Cei care sint inportiva lockdown-ului ar trebui sa se uite ce se intimpla in Brazilia, 370000 de morti si cu economia distrusa. 

 

De ce oare Polonia are asa multi mori zilnic, 600 zilnic? 

Am un vecin indian și spunea ce nenorocire e și un India. Spitalele pline, stau aia pe jos pe holuri pina in strada și mortalitatea foarte mare căci nu au atitea paturi la urgente cu acces la oxigen. 

 

Știu ca in Polonia au fost foarte multe Manifestații anti măsuri covid de orice fel. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi nu am mai avut de foarte mult timp asa numere 'bune', efectele lockdown-ului si vaccinari incep sa se vada. 

Stiu ca in weekend nu se raporteaza chiar tot, dar sint vesti extraordinare. 

Pai sigur ca lockdown-ul  si vaccinarea dau rezultate, sper ca schepticii sa vada rezultate concrete -negru pe alb, sa inteleaga ca nimeni nu doreste lockdown(sa-i pedepseasca pe ei eventual ) si sa inteleaga ca strategia asta nu e o strategie de pedepsire, de ingradire.

 

La cit mai multe asemenea raportari!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca m-am salbaticit. 

 

Am fost simbata prin magazine si mi s-a parut destul de ciudat.

Si eu fac parte din categoria care a intrat in contact cu lume, si am mai mers si la munca cu intreruperi. 

 

De miercuri ma intorc la munca, si sper sa nu ne mai mutam online. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi suntem in continuare inchisi.

 

Ma rog, la nemti incep clasele primare, cu program 2 zile on line, 3 fizic, saptamana urmatoare, invers, cealalta clasa.

 

Pe mine ma termina in continuare inechitatea asta a afacerilor deschise. Adica, de ex, coafor deschis, pedichiura, masaj inchis/ drogherie, florarie deschis, magazin mic de haine inchis.

De ce o fi mai esential sa iei un sampon decat o pijama la copil sau o pereche de chiloti nu pot sa mi dau seama [alcool]

 

La francezi au gasit saloane de frumusete cu programari clandestine  [clo] . Si prin capitala e scandalul cu restaurante deschise clandestin( in special, politicieni, oameni din media)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si asa li se da apa la moara adeptilor teoriilor consporatiei: "Daca oamenii din politica si media ies si nu se tem de virus, inseamna ca virusul nu exista sau nu e asa periculos, nu? Atunci pe noi de ce ne tin in casa sau cu restrictii? Restrictiile nu sunt pt toti?" 

 

In rest, te inteleg cu neintelegerea alegerii magazzinelor care raman deschise vs celor care sunt inchise. Si inteleg f bine frustrarea si ingrijoararea celor inchisi, care trebuie sa supravietuiasca de la o luna la alta. La noi anul trecut au fost multe magazine mici care s-au desfiintat dupa lockdown sau putin dupa, adica prin mai-iunie anul trecut...

 

Sper sa treaca cat mai repede lockdownul si sa fie ultimul.  [flo2]

La francezi au gasit saloane de frumusete cu programari clandestine  [clo] . Si prin capitala e scandalul cu restaurante deschise clandestin( in special, politicieni, oameni din media)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si asa li se da apa la moara adeptilor teoriilor consporatiei: "Daca oamenii din politica si media ies si nu se tem de virus, inseamna ca virusul nu exista sau nu e asa periculos, nu? Atunci pe noi de ce ne tin in casa sau cu restrictii? Restrictiile nu sunt pt toti?" 

 

Oh, nu, in Franta dineurile clandestine ale oamenilor politici nu alimenteaza deloc teoria conspiratiei. Din contra, oamenii sint furiosi ca nu sint respectate regulile, ca indivizii astia isi inchipuie ca sint deasupra legilor. Ministra Culturii a facut o forma grava, a fost spitalizata vreo 2 saptamini. S-au publicat poze cum se imbratisa cu unii si altii la o ceremonie oficiala in saptamina de dinainte. Toata lumea a zis ca a avut ce-a meritat, pt ca nu respecta recomandarile cu distanta de securitate.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, nu, in Franta dineurile clandestine ale oamenilor politici nu alimenteaza deloc teoria conspiratiei. Din contra, oamenii sint furiosi ca nu sint respectate regulile, ca indivizii astia isi inchipuie ca sint deasupra legilor. Ministra Culturii a facut o forma grava, a fost spitalizata vreo 2 saptamini. S-au publicat poze cum se imbratisa cu unii si altii la o ceremonie oficiala in saptamina de dinainte. Toata lumea a zis ca a avut ce-a meritat, pt ca nu respecta recomandarile cu distanta de securitate.

 

Eu o puneam sa plateasca serviciile medicale prestate plus o asigurare 300% la valoarea spitalizarii pe un an.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...