Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Si ma bucuram degeaba:

ore private de pian : interzis.

Desi profesoara se vaccineaza luna asta, are doua piane, protectie intre ele, masca la ore, dezinfectant. Nu se poate.A interzis guvernul toate orele de muzica, arte, sport, etc

 

Asta e nasol pt noi, dar are un coleg care din asta traieste si care de un an de zile e inchis.

Cred ca o sa iesim ciufuliti rau de tot  din pandemia asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

doar crezi? :)

 

accentul este acum pus doar pe covid si ramificatiile lui vizibile (morti, urmari negative pe termen lung privind sanatatea, vaccinari, lockdown).

 

celelalte aspecte - economice, financiare - nu stiu cand vor fi analizate corect si complet.

 

despre cele psihologice ce sa mai vorbim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

William e pana Luni in carantina ... a fost expus in clasa.

Tocmai când ma bucurăm ca a început școala in persoana, full time....

in prezent peste  10% din elevii fin școala sunt acasă in carantina .

testul SAT i a fost din nou cancelat  ... parca pt a 4 oară.... cine le mai poate tine evidenta 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca pina depisteaza toate variantele virusului trec citeva zile, pina atunci sint la gramada, nu? Sau poate ca acuma rezultatele sint primite rapid, nu mai stiu, am ramas la intervalul de asteptare de 2-3 zile pt tulpina engleza. Si nu stiu cum sint umplute spitatele la voi, ca aici, la spitalul nostru regional, a mai ramas doar 1 pat liber, cica e mai problematic ca in aprilie anul trecut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deja scriu specialiștii in economie ca va urma un Crash. Toate prețurile urca, la bursa, imobiliare...asta Pt ca toate guvernele au pompat bani in economii, sunt susținute artificial. Și se va prăbuși intr-o zi...

Auzeam la TV ca in Franta n-a mai fost niciodata un nivel al economiilor atit de ridicat. O colega imi povestea ca pe malul oceanului casele de vacanta se vind ca piinea calda, in 48 ore. Parerea mea e ca cei bogati, vor fi si mai bogati si cei saraci vor saraci si mai mult. Nu exista termen de comparatie intre salariatul dintr-o companie mare pariziana, care a lucrat la distanta, a avut salariul intact si n-a putut pleca nicaieri ca sa-l cheltuiasca si chelnerul cu contract sezonier sau vinzatoarea dintr-un KIABI care sint in somaj fortat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca pina depisteaza toate variantele virusului trec citeva zile, pina atunci sint la gramada, nu? Sau poate ca acuma rezultatele sint primite rapid, nu mai stiu, am ramas la intervalul de asteptare de 2-3 zile pt tulpina engleza. Si nu stiu cum sint umplute spitatele la voi, ca aici, la spitalul nostru regional, a mai ramas doar 1 pat liber, cica e mai problematic ca in aprilie anul trecut.

Marox, eu stiu ca acum se cerceteaza direct carei tulpini ii aparine irsuul.Deci nu e numai testarea propriu zisa ci direct-in cazul unui test pozitiv si carei tulpini ii apartine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...