Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Off topic,

la elvetieni era plin de austrieci, nemti , dar asa mai pe sestache, multi nu aveau nici macar montat bagajul de ski pe masina, ca sa nu crezi ca se duc la ski.

Cred ca elvetienii au tinut deschis numai ca sa nu piarda bani.

 

Sau patinoarele in aer liber. Cat se putea raspandi? si nu te duceai acolo, te intalneai in alte locatii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema nu era pirtia de ski, cit telecabinele, acolo putea fi inghesuiala. Si chiar daca ar fi fost instaurat un nr limitat de persoane, ar fi stat la coada unii linga altii. Asta a fost motivul in Fr.

 

 

Nu, nu, problema cea mare a fost ca erau urgentele pline in Savoie si Haut Savoie, si deci nu ar fi putut face face si accidentatilor. acu de ce nu au deschis Pirineii nu stiu ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu, problema cea mare a fost ca erau urgentele pline in Savoie si Haut Savoie, si deci nu ar fi putut face face si accidentatilor. acu de ce nu au deschis Pirineii nu stiu ....

Si asta a fost un motiv, pentru a nu aglomera si mai mult spitalele, insa determinant a fost cel cu nerespectarea distantei/masti/igiena.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In telecabina era un nr limitat de persoane (dar in general sunt telescaune la schiat si nu se amestecau grupele), la coada se pastra distanta. Noi ne-am plimbat de 2 ori pe partie (e si pt saniute si pt cei care vor sa se plimbe), asa ca am vazut cum se proceda. 

 

Iar la elvetieni nu au contat doar banii, importanti sunt si locuitorii, care nu au vrut sa renunte la schiat. Schiatul aici e traditie, in februarie e vacanta de 2 saptamani pt schiat. 

 

Noi am fost duminica pe munte, telecabina mica si max 10 persoane in ea; am fost 8. In telescaun doar noi 2, desi erau 6/4 locuri. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Iar la elvetieni nu au contat doar banii, importanti sunt si locuitorii, care nu au vrut sa renunte la schiat. Schiatul aici e traditie, in februarie e vacanta de 2 saptamani pt schiat. 

 

Da, si austriecii au vrut sa renunte  [:D] aia de isi pun copiii pe skiuri la doi ani.  In plus industria turismului aduce o parte f mare la buget.

Oricum au fost multe inechitati in perioada asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare tara a gestionat altfel pandemia. Si nu au fost focare de infectie din cauza schiatului, asa ca decizia de a lasa partiile deschise a fost una buna. Noi nu schiem, sportul asta a devenit periculos. Pe partie ne-am plimbat, facem lucrul asta ani buni. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...