Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, stiu si efectiv ma enerveaza la maxim. Pare fara sfarsit porcaria asta...

M-am vaccinat, am respectat tot ce se putea respecta, am sacrificat scoala in numele covid (copiii pierzand f mult si pe plan educational, si social, emotional).... ce mama naibii mai putem face?!

Recunsc ca eu una am obosit.

Peste tot numai despre mutatiile covid se vorbeste, de noi si noi restrictii, restrictii si iarasi  restrictii....  valul 4, varianta Delta, Delta plus, a aparut si Epsilon. Cate litere are alfabetul grecesc? 

Lumea a obosit, plus ca nu mai poti inchide toata ziua buna ziua economia... raman oameni fara locurile de munca (si asa au ramas multi, dar vor ramane si mai multi), nu puteam sa ne traim viata online pe termen atat de lung.

NU stiu, e o perioada urata.... nu e un razboi cu arme, tunuri, rachete, dar e un razboi biologic de mare anvergura...

Din ce in ce mai multe voci (autorizate) spun ca virusul a fost creat/modelat in laborator si a scapat printre noi.... sper doar ca nu intentionat.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

despre ce pot face chinezii in materie de arme biologice prin laboratoarele lor de cercetare se stia cu mult (ani) inainte de covid. au fost lasati sa continue experimentele.

 

"din ce in ce mai multe voci spun..." sa spuna de ce au fost lasati sa continue, nu sa se prefaca mirati ca uuu, variante noi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca s-ar vaccina si-n tara noastra macar 50% din populatie...dar cum ne-am oprit pe la 25%, sa ne asteptam sa suferim iar. din pacate.

 

intrebarea e, de ce mama...naibii sa sufar si eu si altii ca mine? covidati, vaccinati...?sa o luam de la capat cu restrictii, scoala online,etc?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mutatiile apar din cauza celor care nu sunt vaccinati. Gasesc in ei teren fertil.

 

eu sper ca pana la toamna sa se vaccineze 30%. si cu cei care au avut covid si nu s-au declarat (numai eu cunosc 10 persoane) sa fim macar la limita de jos a imunitatii colective.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jocurile Olimpice din Tokyo se vor tine faRA PUblic, asta imi arata inca odata cit de cu capul pe uemnri sunt japonezii, nici nu m-am asteptat d efapt la altceva , insa nici nu am crezut ca aceasta competitie sportiva va avea loc complet fara spectatori.

 

Cica japonezii(ca si australienii de altfel) au doar 11 % din populatie vaccinata, comparativ cu europenii, este foarte putin, aceasta fiin "scuza" europenilor cu priuvire la Campionatul european de fotbal.

 

Delta s eintind eoricum un Europa, am inteles ca Spania va fi si ea declarata zona rosie, la noi a avut o usoara crestere a incidentei, nimic ingrijorator deocamdata, insa o crestere pe perioada verii, mie imi da de gindit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

si Cipru a aterizat pe lista rosie.

Din pacate, in goana dupa bani - in Cipru au lasat sa intre turisti din Rusia. Acestia vin majoritar fara vaccin si cu teste contrafacute la intrare. Au prins multi turisti cu hartii de testare PCR facute in Rusia  ...fake...

 

Insa au pastrat Rusia ca tara care poate intra in Cipru... si acum cazurile au explodad.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...