Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Ella, si concluzia care e? Scapa cine poate? Nu ar trebui sa facem nimic ? De asta sunt 4 milioane de morti in lume ? Or fi murit toti de ras .... 

 

S-a vazut in India ce s-a intamplat cand a izbucnit valul de infectari (la ce festivaluri religioase cu mii de oameni au avut inainte de valul ala, nu se poate vorbi de lockdown acolo) , nu mai aveau locuri de facut ruguri si lemne de ars mortii.

 

Nu stiu ce site e ala, ce televziune, dar Antena 3 face reportaje de astea saptamanl in care iti arata ca virusul nu exista, sau daca exista e de la oculta.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nici in UK nu mai trebuie sa stai in carantina daca esti dublu vaccinat. Sper sa se faca si aici culoar separat pentru cei dublu vaccinati cind vind inapoi din vacanta. Deocamdata sint cozi de 6 ore ca sa intri inapoi in UK. De aia nici nu mai gindesc deocamdata sa ma duc in strainatate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici in UK nu mai trebuie sa stai in carantina daca esti dublu vaccinat. Sper sa se faca si aici culoar separat pentru cei dublu vaccinati cind vind inapoi din vacanta. Deocamdata sint cozi de 6 ore ca sa intri inapoi in UK. De aia nici nu mai gindesc deocamdata sa ma duc in strainatate. 

Doar pentru rezidentii ce se intorc acasa, sau si pentru cetateni ai alor tari ce vin pt afaceri, turism, etc ...? Adica eu din Romania, daca sunt vaccinata, ma pot duce fara nici o alta restrictie in UK? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doar pentru rezidentii ce se intorc acasa, sau si pentru cetateni ai alor tari ce vin pt afaceri, turism, etc ...? Adica eu din Romania, daca sunt vaccinata, ma pot duce fara nici o alta restrictie in UK? 

Oricine e dublu vaccinat. Au anuntat azi la stiri. Asa e si in Romania, nu? Indiferent de unde vii, daca esti dublu vaccinat nu mai stai in carantina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi e o vreme, de parca vine toamna  [batcap] mai devreme ploua mocaneste  [umbrel] e cald si zapuseala, se simte umiditatea...a plouat toata noaptea si cica va mai ploua.

Sunt inundatii in diverse regiuni ale tarii, nasol e la nemti, am vazut la stiri  [zirea] sper sa nu fie ca in 2005, atunci a fost rau de tot.

 

Fara azi mai am 5 zile de munca si dupa vine vacanta  [:D] mi-am luat liber si vinerea viitoare, cum vine Marco de la curs (pe la 5 cred), incarcam bagajele in masina si plecam.

 

Aseara m-a rugat mandra sa-i schimb biletul de avion pt Romania, va veni cu o saptamana mai devreme, ca sa stea cu Marvin mai mult  [il] m-a costat doar 15 franci schimbatul, nu-mi venea sa cred  [ph34r] cei de la Swiss au preturi nesimtite pt ZRH-Bucuresti, asta pt ca au monopol.  

 

Azi tb sa ma epilez, pe seara merg la manichiura. Mandra merge dupa job la Marvin, o iau eu de la birou si o duc la gara; avem 9 minute doar, sper sa nu fie trafic si sa ajungem la timp la gara. 

 

Am vazut aseara un reportaj ft interesant pe Servus TV (Austria) : Corona - in cautarea adevarului (partea 2).

Au spus ca:

-virusul a fost creat in laborator

-mastile din stofa nu folosesc la nimic (si celelalte sunt controversate, pt ca virusul se transmite prin aerosoli)

-testele PCR si ele controversate (pt ca nu spun nimic de stadiul bolii)

-lock-down-ul a fost o mare greseala (in special in tarile sarace, cum ar fi India, unde oamenii mor de foame)

-cei testati pozitivi ar tb sa primeasca medicatie (exista 5 medicamente care ajuta) si nu sa astepte pana cand nu mai pot respira si ajung la terapie intensiva (Mexico City a folosit un medicament anul asta, procentul spitalizarilor a scazut cu 80% dupa introducerea lui)

-cei asimptomatici nu ar tb sa se testeze (asa creste rata de incidenta; ei transmitand mai departe virusul intr-un procent ft mic)

-variantele care apar nu sunt ft diferite una de alta..Delta se raspandeste mai repede, dar nu e mai periculoasa

-cei sanatosi nu ar tb sa se vaccineze, iar copiii in nici un caz

-virusul nu e virulent, mai virulent este influentza

-vaccinurile cu aprobari de urgenta nu sunt bune..din cauza a ceea ce poate aparea pe termen lung...un vaccin are nevoie de 8-12 ani de cercetari/studii pana sa ajunga pe piata..vaccinuri impotriva corona au fost testate in trecut pe animale, care dupa au fost rau, iar cand au fost expuse virusului, au murit

Asta asa pe scurt, am scris doar ce au spus ei in reportaj, care e facut de un medic austriac. La discutie au participat : epidemiologi, imunologi, biologi, toxicologi, cercetatori, toti profesori doctori in USA, Germania, Austria. 

Aici link-ul :

https://www.servustv.com/aktuelles/a/corona-auf-der-suche-nach-der-wahrheit-teil-2-die-themen/131890/

 

O zi faina sa aveti. 

 

Ella, cum Dumnezeu cei sanatosi nu trebuie sa se vaccineze? Sunt atatea cazuri de nevaccinati, fara antecedente medicale, morti de covid. Exemplu cel mai recent, un fost coleg al meu de la Jurnalistica, om de 48 de ani, fit, in foarte buna forma fizica si fara nici un antecedent medical, mort de covid in 11 zile de la diagnostic. A ajuns si tarziu la spital.

Este o aberatie afirmatia asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...