Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

Pe mine m-a mincat azi in fund  [:-)))] si am mers o fuga pina in oras.....ce caldura. [:)]

De fapt altceva vroiam sa zic dar nu m-am putut abtine.

Desi nu mai este obligatorie masca in magazine, cu o singura exceptie toata lumea purta inclusiv vinzatorii. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La mine in judet sunt 5 cazuri noi, dupa ce in ultima sapt n-a mai fost nici unul. 

 

Este vorba despre trei cazuri noi ( focar familial, toate trei persoanele nevaccinate, au declarat ca sursă de infectare comunitatea )    [batcap] 

și câte un caz nou în comuna x și în comuna Y. 

Mda, de unde zilele trecute erau 30-40 de cazuri acum sarim la 100! Daca se inchid iarasi scolile din cauza celor care nu vor sa se vaccineze, fac cu capul!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, de unde zilele trecute erau 30-40 de cazuri acum sarim la 100! Daca se inchid iarasi scolile din cauza celor care nu vor sa se vaccineze, fac cu capul!

Subscriu !!!  [smulgpar]

 

Adica toata lumea e cu gandul la vacante, festivaluri (ok, sunt de acord si cu astea) dar cand vine septembrie , daca nu incepe scoala, clar o iau razna !  [help]

Nu mai zic de procentajul vaccinatilor  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exact cu capu' voi face si eu daca inchid scolile iar..sau restaurante sau sau sau... pt ca nu se vaccineaza dacii liberi  [}:)]  dar cred ca vom suferi tot noi. nu vom scapa daca nu se vaccineaza. o luam de la capat.

 

eu cred ca vara asta va fi permis orice-n tara asta. litoralul full, bot in bot, majoritatea nevaccinati, logic. nu baga nimeni in seama ce se intampla in alte tari si nu se gandeste nimeni la ce ne asteapta . iar.

 

s-a ales prafu de Grecia mea si anu asta. astept de cativa ani. ...din cauza celor care nu cred  in covid, au crescut cazurile, s-a dus dracu tot.nu ma duc cu restrictii si-n vacanta. sufar si mai injur. degeaba.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vacanta ca vacanta, ca poti sa o faci si cu cap, adica in locuri mai linistite, respectand regulile sanitare.

Problema sunt evenimentele care creaza aglomeratii: terase (in anumite momente si locatii), plaje, festivaluri, concerte, mitinguri (de orice fel si de orice culoare politica [:D]), cluburi, baruri, mall-uri etc.

 

Si eu sunt suparata de perspectiva inchiderii scolilor in septembrie, al fi al patrulea semestru pt copii!! Incredibil si inadmisibil. Cate mama masii de valuri mai are porcarie asta??? Ca pare fara de sfarsit pt noi, pt chinezi in schimb e totul bine, laboaratoarele le merg in continuare probabil....

Subscriu !!!  [smulgpar]

 

Adica toata lumea e cu gandul la vacante, festivaluri (ok, sunt de acord si cu astea) dar cand vine septembrie , daca nu incepe scoala, clar o iau razna !  [help]

Nu mai zic de procentajul vaccinatilor  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ce m-ar stresa pe mine in vacanta, asa cum se prezinta acum situatia in Grecia:

- restrictii locale, orar strict, functie de deciziile locale.

- la vama la ei se face testare aleatorie, indiferent ca esti vaccinat sau nu. Daca Doamne fereste gasesc ceva ca ai virus (forma asimptomatica, caci daca ai simptome, nu mai pleci) atunci te faci de o carantina greceasca (nu am inteles insa pe banii cui) - ti-ai stricat si concediul ai pierdut si banii

- Doamne fereste, daca contractezi virusul acolo, vreo varianta noua (ca sunt sanse mai mari cu cat rata de incidenta creste) si prezinti oarece simptome, iarasi carantina, ai ratat vacanta, ai pierdut si banii (si nu costa putin un sejur in Grecia)

 

Cam astea ar fi retinerile din punctul meu de vedere, vaccinata fiind...

Depinde si cat curajos esti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...