Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Monica  - daca ai vaccinare dubla si pasaport de vaccinare, nu te testeaza. Ii testeaza aleator pe cei are au doar teste.

Daca mergi cu masina, la granita testesaza aleator inclusiv din cei dublu vaccinati. Stiu de la prieteni care au fost cu masina si au fost  testati cu teste rapide la granita  (de fapt cam toti pe care ii stiu eu au spus ca au testat o persoana din fiecare masina, de obicei cel care completase formularul ala pe care il cer ei ) . Inca nu am auzit pe nimeni sa fi fost depistat pozitiv la testarile astea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura nu vreau sa stau fara muzica la taverne sau sa intru-n casa la 21. sau alte decizii ce se vor lua,pt ca sigur va deveni rosie Grecia. asta nu e vacanta, nu pt mine.

Din ce am citit eu, restrictii legate de ora si muzica sunt doar in Mykonos. Si asta dupa ora 1 (nu 21)  pana la 6 . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se vor schimba iar multe cand va deveni rosie. de ce sa stau cu stres? Grecia pe care o vreau eu si o stiu arata  altfel...si vreau sa ma relaxez, sa ma incarc, nu sa fie tot cu restrictii, de-astea mi s-a luat. pana nu se vaccineaza lumea, virusul se va tot transforma. obligativitatea vaccinarii e cam singura solutie. altfel, suferim toti.  long term.

 

vor fi restrictii peste tot in Grecia. plus ca  eu as merge singura, prin agentie, mai greut.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate situatia este dinamica, si restrictiile pot aparea oricand...depinde cand pleci, ce e valabil azi se poate schimba peste 2 saptamani-1 luna... schimbat favorabil pt turist sau defavorabil, depinde de panta covidului lu' peste.

Depinde acum de fiecare cat se pot relaxa in conditiile astea de stress.

 

Velvet... se tot vorbeste a o a treia doza de vaccin.. altii nu s-au vaccinat nici macar prima oara... probabil ca-i va mai anima valul 4 (care nu tineam sa vina..)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu-i va  anima nimic, ca nu cred in niciun val. o experienta  de-asta am avut cu un dobitoc duminica seara. asta e unu din motivele ca e dobitoc. intra-n magazin cu masca pe gusa, ca nu exista covid. astia, multi, nu se vor vaccina veci, doar obligati. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se vor schimba iar multe cand va deveni rosie. de ce sa stau cu stres? Grecia pe care o vreau eu si o stiu arata  altfel...si vreau sa ma relaxez, sa ma incarc, nu sa fie tot cu restrictii, de-astea mi s-a luat. pana nu se vaccineaza lumea, virusul se va tot transforma. obligativitatea vaccinarii e cam singura solutie. altfel, suferim toti.  long term.

 

vor fi restrictii peste tot in Grecia. plus ca  eu as merge singura, prin agentie, mai greut.

Eu m-as duce. Dar eu sunt altfel. Ma arunc cu capul inainte, ce o fi o fi.

Si as incerca, indiferent de restrictii sa ma simt bine eu cu mine, cu gandurile si trairile mele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, de unde zilele trecute erau 30-40 de cazuri acum sarim la 100! Daca se inchid iarasi scolile din cauza celor care nu vor sa se vaccineze, fac cu capul!

Eu as fi curioasa ce süun toti astia ce nu cred in pandemie, in vaccinare, in cororna in general, ce parere au ei despre scoala on line,?

 

Banuiesc de fapt ca ei considera  si asta e o conspiratie a guvernului, guvernelor de a ii obliga sa se vaccineze....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...