Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Jurnal de pandemie editia 2021


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • Administrators

Da, fiecare tara face ce vrea. Credeam sincer ca acest pasaport verde de vaccinare este OK pentru a calatori in granitele UE. Si asa am crezut pana cand si-a facut chekin asta seara. Maine zboara. [zirea]

Panica

Noroc ca a gasit un centru deschis sa isi faca test PCR si noroc ca avionul e maine dupa amiaza.

 

Pe de alta parte, vad ca aici in Cipru se intra intr-o veselie cu vaccinuri Sputnik, Sinovac...si nu ii intreaba nimeni nimic. Ei doar tipa la control ca sunt SPutnik vaccinati si ii lasa in pace.

 

E un haos total.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, fiecare tara face ce vrea. Credeam sincer ca acest pasaport verde de vaccinare este OK pentru a calatori in granitele UE. Si asa am crezut pana cand si-a facut chekin asta seara. Maine zboara. [zirea]

Panica

Noroc ca a gasit un centru deschis sa isi faca test PCR si noroc ca avionul e maine dupa amiaza.

 

Pe de alta parte, vad ca aici in Cipru se intra intr-o veselie cu vaccinuri Sputnik, Sinovac...si nu ii intreaba nimeni nimic. Ei doar tipa la control ca sunt SPutnik vaccinati si ii lasa in pace.

 

E un haos total.

Eu am mai spus., companiile de zbor sunt cele ce impun teste PCR, fara ele nu te poti imbarca.

 

In Germania, daca vii din tara aflata pe lista rosie, intri in carantina si cred-sincer am primit e-mail la servici insa cum nu plec nicaieri nu prea m-a interseat, ca un test negativ scurteaza carantina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Vad ca si olandezii anunta ca de acum la evenimente se va intra doar cu PCR test si ca vaccinarea dubla nu e suficienta. Deci cred ca aici se termina cu vaccinarea... in felul asta virusul va sta cu noi inca multi ani...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucrurile se tot degradeaza.

Copilul meu pleaca in Spania (pentru o intalnire de inceput al Masterului) si face tranzit de 2 ore in Germania ca sa ia alt avion.

Desi este vaccinat - nu poate tranzita decat cu test PCR.

Deja mi se pare prea mult.

 

nasol

'Health secretary' (nu stiu care e echivalentul in romaneste) de la noi e positiv si a fost vaccinat cu amindoua dozele - nu stiu care vaccin.

Eu chiar inteleg ca au inceput sa ceara si test. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, fiecare tara face ce vrea. Credeam sincer ca acest pasaport verde de vaccinare este OK pentru a calatori in granitele UE. Si asa am crezut pana cand si-a facut chekin asta seara. Maine zboara. [zirea]

Panica

Noroc ca a gasit un centru deschis sa isi faca test PCR si noroc ca avionul e maine dupa amiaza.

 

Pe de alta parte, vad ca aici in Cipru se intra intr-o veselie cu vaccinuri Sputnik, Sinovac...si nu ii intreaba nimeni nimic. Ei doar tipa la control ca sunt SPutnik vaccinati si ii lasa in pace.

 

E un haos total.

Cipru incerca sa mai salveze din turism. Lockdown-ul mai la toamna. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa se pare :(( Si ca vom trai cu virusul inca 100 de ani, si ca vom trai si de acum incolo multa vreme intr-o lume plina de restrictii in care distractia/relaxarea (si nu numai) va deveni un lux si ca "pana aici ne-a fost" cu vaccinarea, incepe sa nu prea mai conteze...

Citesc ca in Japonia au gasit o gramada de sportivi covid pozitiv, care aveau schema de vaccinare completa :( Fara nici un fel de simptome, dar totusi pozitivi si cu munca lor dusa pe apa sambetei :(((

 

Din ce in ce mai trist...

Vad ca si olandezii anunta ca de acum la evenimente se va intra doar cu PCR test si ca vaccinarea dubla nu e suficienta. Deci cred ca aici se termina cu vaccinarea... in felul asta virusul va sta cu noi inca multi ani...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oricum erau asimptomatici, ca daca ar fi fost cu simptome, nu faceau deplasarea. 

Eu citisem ca au fost mai multi dar probabil aici au fost inclusi si cei din staff si personal de la Satul Olimpic

Niste cehi, o gimnasta americana, tenismena Coco Gauff, o olandeza, o luptatoare din Chile...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...