Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dap, stiu.

Are de gand la vara sa mearga acolo. Sa vedem.

 

Eu sunt cu Coach. Imi plac mult de tot. Ador modelele lor. Am 3. Si un rucsacel rosu la care am cumparat si tenisi. Cumparate tot de la voi.

 

Da, Coach am si eu multe...am avut o faza cu Coach si Kate Spade pina au inceput sa le faca in China. Am mai avut o faza Marc Jacobs - le facea in Italia...s-a prostit si el. 

 

 

Am o droaie de posete care stau in saculeti aliniate in dulap. 

 

La servici (acum, ca merg cu masina si nu car in spate) inca merg cu un Kate Spade "de pe vremuri", neagra de lac, quilted...imi incape laptopul perfect.

 

Inainte de pandemie insa, la servici renuntasem complet la geanta si purtam rucsac (un Tumi)...ma durea spatele de la  poseta ca era grea cu dosare, laptop, iPad, portofel, etc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Fleurdelise, ma bucur ca sunteti negativi.

 

Mianna, yum-yum, ce bine suna mancarea aia.

 

Antmil, superbe farurile.

 

Glimmer, bafta studentei voastre. La Lacul Sarat se ducea bunica-mea si noi o duceam si o aduceam cu masina. Tare fain era - vorbesc de 2000, poate si mai inainte. Si aglomerat. Padurea de langa mine are traseu lat si pietruit - se merge si cu caii, am vazut doar o data. O masina nu ar incapea insa. 

 

Viv, vad ca Silvi merge tare cu bunataturile, bravo!

 

Ella, bafta sa va vedeti in mai.

 

Silvi, bravo Crinei cu scoala. Sper ca va fi bine Leutu.

 

Mihaela, imi pare rau sa aud ca te doare in continuare umarul.  :( Sper sa ii dea de cap dupa eco.

 

Daniela, ce tare ai fost cu lecitina. Eu las folia pe masa din bucatarie si scriu pe spate L M M J V S D (sau daca trebe sa iau de 2-3 ori/ zi LL-LLL etc). Poate te ajuta?

 

Si eu ascult audiobooks sau muzica in masina. Sper ca s-a dres sistemul Antmil. Opresc muzica daca ma gandesc la ceva ce vreau sa scriu. Cand am fetele ne jucam ceva, sau vorbim. Cand mergem cu B el coboara  [zirea]  [zirea]  din masina. Daca nu ar fi macho-man care insista sa conduca el peste tot, nu l-ar deranja (stand in stanga, zic). 

 

Kors am vazut ceasuri multe pe aici. La posete nu m-am uitat demult - ptr ca imi car(am) laptopul dupa mine, aveam o posata-geanta in care incapea si laptopul. La alea mici nu m-am mai uitat demult.

 

La munca vor sa renoveze biroul, sa reduca suprafata cam la 60% din cat este acum si birouri la fel. Va fi.... interesant. Asa, conceptul de design arata foarte modern, cu spatii deschise dar separate cumva de plante, panouri etc, insa tare ma tem ca va fi cam problema. Au facut planurile bazandu-se pe un chestionar trimis in mai cred, despre cum vrem sa lucram in viitor cand Cov19 nu mai este. Intre timp insa oamenii isi mai schimba parerea. Plus, se bazeaza ca majoritatea vor lucra de acasa 3 zile sau mai mult. Problema este ca din 5 oameni in echipa mea, poate 3 sunt in birou si 2 acasa intr-o zi, si asta inseamna mai multe sedinte pe zoom. Si in spatiu deschis se va face o cacofonie....... Plus ne scot bucataria si pun niste mese in open space. A intrebat cineva cum facem cu mirosul - au zis ca se asteapta sa mancam sanvisuri  [fri]  [zirea]  [bla] Vom vedea ce va fi, se pare ca finalizeaza in Oct anul asta, deci pana atunci stam cuminti la locurile noastre.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am gatit sambata, B a facut gratar - desi era cam racoare. Si ne-am trezit cu zapada multa (pentru noi, cam 10-15 cm adica, de obicei sunt 5 cm, daca sunt) si pufoasa duminica. O frumusete. Ne-am bulgarit, P s-a dat cu sania, J nu prea. Am mers la plimbare prin padure. Superb!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello si de la mine. Nu sunt prea bine, de fapt sunt extraordinar de nervoasa si revoltata pe sistemul medical suedez cu care ma confrunt prima data in viata mea cu o situatie mai serioasa. Pe scurt, joi seara barbata-miu imi zice ca are iar arsuri/dureri la stomac si ii este rau. Recunosc ca nu l-am luat in serios. Chiar l-am cam apostrofat ca a mancat prea piperat, etc...Insa ii este din ce in ce mai rau, asa ca il duc la urgente. Acolo, joi noaptea, il evalueaza, ii dau un calmant, ii spun ca ei cred ca nu sunt arsuri ci pietre la bila, si iil trimit acasa,si il cheama vineri la eco si sa vb cu un dr. Vineri, toate bune si frumoase, se confirma ca are ceva pietre, dar "nimic serios", il vor programa peste 6-8 sapt la laparaoscopie ca sa scape de prroblema. Sambata insa face febra, desi nu avea dureri asa ca duminica dim il duc iar la urgente, pt ca banuiam il ca s-a inflamat ceva acolo. Si aici incepe circul. Il tin in sala de triere, il evalueaza si ii spun ca o sa il opereze de urgenta. Si trec orele, i se ia iar sange, iar EKG, nu vine nici-un doctor, e inca la triere. Si asteapta, pe la 10 seara, in sfarsit il muta la asteptare la chirurgie, sa ii vina randul. Se face luni dim, nu ii vine randul, pe dupa masa vine un dr care ii explica cum va fi operatia, ca e usoara, etc... Nu ti o ecografie, nimic, ca fac economie. Luni la 6 seara, dupa 32 de ore de asteptare intra in operatia usoara, Totul bine si frumos, pana observa ca are o taietura mare si nu laparoscopie. Asistenta ii spune ca a fost ff inflamata si nu au putut scoate bila laparoscopic. OK... Abia la 3 vine alt doctor sa ii spuna ca de fapt au tb sa faca operatie mare pt ca vezica era gata sa se rupa pt ca au intarziat prea mult... Sunt furioasa...Da, stiu, am trecut greul, chiar daca recuperarea va dura 4-6 sapt in loc de 1 sapt. Este de neacceptat... Acum are dureri si probabil il vor tine sub supraveghere cateva zile... Insa numai gandul ca putea fi rau imi da senzatie de rau...

Miha, cam la fel de indignata sunt de cum te treateaza si pe tine...

 Cam asta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, cu reconfigurarea spațiului de muncă cred că va fi complicat pentru toată lumea, acolo unde se lucrează în open space (dacă e nevoie de ședințe online sigur e neplăcut, că îi auzi pe toți vorbind în același timp). Am un client mare în Cluj care are peste 400 de angajați, programatori. Au un sediu închiriat pe 10 ani pe care îl redecoraseră cu multe zone de ședințe, de recreere (în IT la un anumit nivel e ceva normal să ai sală de jocuri, de tenis de masă etc.). De anul trecut toată lumea lucrează de acasă și nu prevăd că se vor întoarce la birou deocamdată.

 

Cu pastilele mi-am pus reminder pe telefon (3 pe zi), la prânz am dat ok la reminder și pentru că nu puteam să mă ridic atunci, am uitat să iau pastila  [batcap] . Sunt incorigibilă!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, aoleu, ce pățanie :(((. Bine că e în regulă acum soțul tău, îmi pare rău că ați trecut prin asta!

 

Prietena noastră a fost operată de urgență acum un an pentru colecist, duminică. Am dus-o sâmbătă la urgențe la spitalul județean, nu i-au făcut nimic acolo o zi întreagă, pe seară a cerut ea să plece acasă pe semnătură. Noaptea i-a fost iarăși foarte rău și a doua zi (duminică) am dus-o la spitalul militar, acolo au evaluat-o și au operat-o de urgență. Deci și aici depinde cum ți-e norocul, la ce spital nimerești.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...