Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Este in multe părți in țara. La noi a fost introdus târziu, după acea Lex Maria. Dar nu știu cum e in Skåne. 

stii unde pot sa citesc/caut?

Si inca o chestie, ca habar nu aveam, de ce nu ar avea dreptul pacientii sa ii vada jurnalul tot? De ce doar o parte. Nu e jurnalul meu?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

stii unde pot sa citesc/caut? Si inca o chestie, ca habar nu aveam, de ce nu ar avea dreptul pacientii sa ii vada jurnalul tot? De ce doar o parte. Nu e jurnalul meu?

 

Au dreptul, dar trebuie sa ceara. Dacă nu aveți jurnalul accesibil prin minavårdkontakter, atunci poți cere sa ti se trimită acasa prin posta. 
Cred (nu sunt foarte sigura, ca am avut și eu dilema asta) ca sunt părți din jurnal care nu sunt vizibile, probabil depinde de sistemul electronic din regiune. Eu nu pot vedea de ex pozele de la röntgen sau de la ecograf, nu pot vedea ce a scris fiecare din acești medici, nu pot vedea trimiterile. Nu știu de ce. Probabil o incompatibilitate între sisteme. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au dreptul, dar trebuie sa ceara. Dacă nu aveți jurnalul accesibil prin minavårdkontakter, atunci poți cere sa ti se trimită acasa prin posta. 

Cred (nu sunt foarte sigura, ca am avut și eu dilema asta) ca sunt părți din jurnal care nu sunt vizibile, probabil depinde de sistemul electronic din regiune. Eu nu pot vedea de ex pozele de la röntgen sau de la ecograf, nu pot vedea ce a scris fiecare din acești medici, nu pot vedea trimiterile. Nu știu de ce. Probabil o incompatibilitate între sisteme. 

 

M-am logat sa il vad pe al meu. Ca si tine nu vad pozele, de fapt una de röntgen cand am cazut la ski. Insa nu vad nici rezultatele la mamogarfie si nici vizetele periodice le gyne sau rezulatele la pap test.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

M-am logat sa il vad pe al meu. Ca si tine nu vad pozele, de fapt una de röntgen cand am cazut la ski. Insa nu vad nici rezultatele la mamogarfie si nici vizetele periodice le gyne sau rezulatele la pap test.

 

Nu, nici eu nu le văd. La gyn văd ce a scris dr-a. Dar in primul rând trebuie sa ai acces la rezultatele analizelor. Ca acolo a fost “buba” cu acea tânăra, dar au mai fost și alte cazuri in țara. Restul dacă vrei sa vezi, le poți cere sa ti le trimită pe foi, acasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...