Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

am promis feedback despre vaccinurile cu adenovirus (AstraZeneca - virus de la cimpanzeu, si Johnson & Johnson - adenovirus uman). asta este raspunsul pe care l-am primit:

 

Adenovirusurile folosite ca vectori sunt modificate genetic. De aceea nu sunt recunoscuti de anticorpii generati in urma racelilor.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si inca ceva - dar nu vreau sa dezvolt subiectul acum: daca dupa vaccin va bate gandul sa va testati anticorpii, dati-mi un semn, ca-s in faza in care adun informatii, si ce stiu deocamdata e ca nu orice laborator ii poate testa (adica nu toate care testeaza anticorpii dupa boala ii pot testa si pe cei dupa vaccin), cu atat mai putin testele care se pot face acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am iesit la plimbare, prin zapada, ningea frumos si linistit.

 

Familia mea foarte grijulie (dansul de fapt, ca fii-mea era in examen): ai grija sa nu aluneci, sa mergi numai pe trotuar ca e circulatie, de ce ai luat bocancii si nu cizmele de zapada, ah, mai bine luai manusile din piele, sa nu uiti telefonul...

 

Ce m-as fi facut eu fara asemenea sfaturi? Asa mi-a priit mai mult plimbarea. Parca am scapat din lesa.

Nu ma intelegeti gresit, e duioasa atat grija si totusi too much.

==

 

Anja, cum mai este sotul tau? I-au trecut durerile?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta seamana cu vremurile cand se cumparau diverse scutiri "pe blat" pt motivarea absentelor si astfel apareau baieti cu dureri de ovare...

 

apropo de scoala online, copy/paste de pe FB (scrisa de o mamica, intr-o conversatie despre parinti care isi ajuta copiii la lectii online si la teme):

 

Mai, eu recunosc sincer ca mai trisez la franceza. Cei mai mulți din clasa au studiat, pana anul trecut, germana. Asa ca, la final de tema, dacă ceva nu i-a ieșit și e în criza de timp, ii suflu. Partea drăguță e ca sunt mulți colegi care copiază de la ea și uite asa a aflat profesoara ca, în cazul a cinci băieți din clasa, ținută preferata pentru plimbare este o rochie roșie  [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv   

 

Mai fac si eu asa cu Marco...cand ii zic, de ce zic..cand nu zic, de ce nu am zis...isi mai uita diverse si dupa cica e vina mea ca nu i-am zis  [batcap] iar cand ii zic, cica nu sunt maica-sa  [soricel]

 

Cand mai suntem pe autostrada si e aglomerat, ma intreaba pe unde sa mearga..eu ii spun, dar tot ca el face..si dupa cica e vina mea, ca nu am insistat sa o ia pe unde am zis  [zirea]

 

Sau cu locurile de parcare : ii zic, uite loc aici...el zice ca a vazut unul mai incolo, parcheaza acolo..locul ala era pt persoane cu handicap...asa ca incepe iar sa caute  [clo] si ma plimba, de ma ameteste. 

 

Mereu ii zic ca ii place sa se scarpine cu mana dreapta la urechea stanga 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi la școala ii tine cu geamurile si ușile deschise și in pauze nu au voie sa stea înăuntru.. mănâncă pe afara pe unde apuca... in frig, ploaie... 
La voi e la fel?

Ieri a venit William înghețat bocnă, spunea ca abia a putut scrie.
Trecem printr-o  perioada f rece ... mai ales pt noi care nu suntem obișnuiți cu Temp scăzute .

toata noaptea a fost vijelie și ploaie puternica .

Pepper a dormit cu William ca nu ne mai puteam înțelege cu el , era speriat de vânt... latra,  era agitat. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu mai ninge, dar s-a pus ceva zapada..poate merg maine la pimbare pana la padure...azi am facut o supa crema de somon si m-am si epilat (tot aman epilatul de ceva timp....nu ca as avea prea mult de epilat )...maine vreau sa fac curat, asa ca sigur am timp si de o plimbare. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, dar din cauza rutinelor (protocoalelor) s-a întâmplat. Reclami protocoalele atunci. Scrii exact care e nemulțumirea ta. Pt ca și eu exact de asta sunt nemulțumita, de protocoale. Medicii și restul personalului medical a fost super, absolut toți. Chiar și pustiul de la urgenta, care ma interna cu morfina. Ca el a grăbit pana la urma röntgenul.

mihaela e cumplit prin ce treci tu, Strumphi , Ioana etc ... nu pot sa înțeleg cum cu asigurări ok sunteți lăsate in dureri luni si luni de zile .

eram sigura ca îți  va merge cortizonul. Soțului meu și am mai auzit si la alte persoane le a luat durerea cu mâna.

 

dar acum ca scriu,  mi am amintit de o tipa ca mică povestit cu mulți ani in urma avea dureri de spate de mult timp( avusese un accident) și trecuse prin multe tratamente mai mult sau msi putine eficiente .

 Spunea ca un doctor  i a spus ca organismul se obișnuise cu durerea încât ii trimitea semnale false și chiar când  nu avea durere, ea o simțea ... su e asta nu erau eficiente tratamentele ...nu știu daca îți face sens ce spun.
Din păcate nu mi amintesc ce a făcut pana la urma ce tratament a urmat . 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...