Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Viv, multumesc de intrebare. Este spre bine, insa inca il doare la miscare, tusir, stranutat, etc. Insa maine ii dau drumul acasa. Isi facea griji cum urca in masina...

Si ai mei s-au vaccinat azi! Bravo Ro pt eficienta in vaccinare. S-au organizat bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi stăm acasă azi și mâine. Copilul a zis că îl doare capul și ne-a trimis acasă de la școală, indicându-ne să ne oprim în drum spre casă să ne testăm.

I am zis copilului de acuma să se gândească bine înainte să zică cu glas tare că îl supără ceva sau să-și sufle nasul prea des sau să strănute. Sunt trimiși acasă la cel mai banal simptom.

Aveam niște programări, le-am anulat. Stau acasă și mă plictisesc.

Mâine ar trebui să avem rezultatele, sper.

Și de-abia ne testasem sâmbătă...Dar regulile sunt reguli.

Interesant că eu voi fi plătită ca fiind în teletravail, dar mă înlocuiește cineva în clasă. Nu fac altceva decât să trimit pe mail planificarea zilei.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teste din fecale Pt covid se fac. Virușii ies prin intestin, se știe. Dar e test de fecale, pacientul prelevează exact ca Pt analiza de viermi de ex. 

 

Cred ca e la mișto scris :)). 

 

Miha, anal swab nu cred ca inseamna test din fecale.

 

The method involves the insertion of a saline-soaked cotton swab about two-to-three centimeters into the anus, with the sample then tested for active traces of the virus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tata s-a vaccinat azi, l- au chemat dimineața în loc de seara la 7 când îl programasem. L- au sunat cu o zi înainte să vină a doua zi dimineața. A zis că nici n- a simțit injecția. Îl întreb ești sigur că te-au înțepat? :) Zice păi da, că acum mă doare un pic locul...

Trebuie să laud încă o dată organizarea din România, cu toate imperfecțiunile, lumea se vaccinează, cu rapelurile la data prevăzută etc.

Canada e în urmă.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teste anale? Mamma mia astea mai lipseau.

 

Voiam să mai zic de aerisirea la școală. E foarte importantă. La noi sunt protocoale bine definite. Lăsăm geamurile deschise larg înainte și după ore iar în timpul orelor cel puțin un geam deschis 5 cm și ușa deschisă simultan. Pärinților li s a recomandat să trimită la școală o vestă sau hanorac mai grosuț pt copii. Dar ei, ai mei cel puțin, nici nu le poartă, le e cald. Bine, clasele sunt încălzite la vremea asta, cele din California poate că nu.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, multumesc de intrebare. Este spre bine, insa inca il doare la miscare, tusir, stranutat, etc. Insa maine ii dau drumul acasa. Isi facea griji cum urca in masina...

Si ai mei s-au vaccinat azi! Bravo Ro pt eficienta in vaccinare. S-au organizat bine.

De urcat, urca, dar o sa-l doara.

Eu dupa operatie, din cauza durerilor la miscare, asezat, ridicat, am dormit intr-un fotoliu cu recliner, electric. Sa nu fac efort la ridicatul din pat.

Oare o sa-i dea sa faca si anticoagulante?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trec și eu să vă salut la ceas de seara.Antmil mulțumesc de link, te urmăresc și pe insta, ești ft talentata. Am văzut toate pozele de iarna, și la mine a nins. Glimmer succes fetiței in sesiune. Felicitări celor care s-au vaccinat și a căror părinți s-au vaccinat. Eu sunt într-o stare de lehamite, după multe încercări ii găsisem loc lu taica miu și nu vrea, că îi e frica de ac. După multe încercări, mama mi-a zis sa renunț. Asta e, e și cardiac și peste 65, dar extrem de fricos. Legat de ce spuneai Ioana cu reorganizarea spațiului de lucru, și la soțul meu la job se gândesc să mai renunțe la etaje, și să se meargă prin rotație săptămânală diverse echipe, dar momentan tot home oftice. Să aveți o seară frumoasă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...