Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Miha, anal swab nu cred ca inseamna test din fecale. The method involves the insertion of a saline-soaked cotton swab about two-to-three centimeters into the anus, with the sample then tested for active traces of the virus.

 

Dar nu înțeleg de ce se face așa. La noi se ia proba de scaun, exact ca și când iei proba de scaun Pt alte analize. N-am văzut proba covid luată cu batul, din anus. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tata trebuie sa isi faca programare cativa doctori, inima, osteoporoza, dentist (in zile diferite) si spune ca la fiecare treb sa duca cate un test de virus facut imediat inainte si pt fiecara in parte sa plateasca...

 

nu inteleg chiar pt o simpla vizita la dr. trebuie sa prezinti rezultat la test?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trec și eu să vă salut la ceas de seara.Antmil mulțumesc de link, te urmăresc și pe insta, ești ft talentata. Am văzut toate pozele de iarna, și la mine a nins. Glimmer succes fetiței in sesiune. Felicitări celor care s-au vaccinat și a căror părinți s-au vaccinat. Eu sunt într-o stare de lehamite, după multe încercări ii găsisem loc lu taica miu și nu vrea, că îi e frica de ac. După multe încercări, mama mi-a zis sa renunț. Asta e, e și cardiac și peste 65, dar extrem de fricos. Legat de ce spuneai Ioana cu reorganizarea spațiului de lucru, și la soțul meu la job se gândesc să mai renunțe la etaje, și să se meargă prin rotație săptămânală diverse echipe, dar momentan tot home oftice. Să aveți o seară frumoasă.

frica de ac??? mai, io stiu ca barbatii-s mai slabi de inger in general, dar totusi, ac mai mic decat la vaccinul asta nu exista   cum a spus si tatal lui Fleur, nici nu-l simti.

 

fara gluma, acele din ATI si sondele de intubare sunt cele de care ar trebui sa ii fie frica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tata trebuie sa isi faca programare cativa doctori, inima, osteoporoza, dentist (in zile diferite) si spune ca la fiecare treb sa duca cate un test de virus facut imediat inainte si pt fiecara in parte sa plateasca...

 

nu inteleg chiar pt o simpla vizita la dr. trebuie sa prezinti rezultat la test?

sigur a inteles bine? n-am auzit sa fie nevoie de test de virus nici macar pentru intrarea in spital (bine, poate fi cerut daca mersi pentru operatie sau pentru o anumita procedura, dar nu pentru un simplu consult). poate era vorba doar de triaj (luat temperatura, completat chestionar).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...