Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

sigur a inteles bine? n-am auzit sa fie nevoie de test de virus nici macar pentru intrarea in spital (bine, poate fi cerut daca mersi pentru operatie sau pentru o anumita procedura, dar nu pentru un simplu consult). poate era vorba doar de triaj (luat temperatura, completat chestionar).

mersi mult pt raspuns.

o sa vb maine cu el...si eu cred ca nu a inteles bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

tata trebuie sa isi faca programare cativa doctori, inima, osteoporoza, dentist (in zile diferite) si spune ca la fiecare treb sa duca cate un test de virus facut imediat inainte si pt fiecara in parte sa plateasca...

 

nu inteleg chiar pt o simpla vizita la dr. trebuie sa prezinti rezultat la test?

Nici gand. A inteles gresit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am stiut...Il pun sa intrebe. Tu stii daca asa se face aici dupa operatie?

E procedura medicala. Dupa aproape orice operatie se face.

si eu am facut. Dar la mine fiind operatie pe abdomen si cu alte implicatii, am facut un brat, nu in burta, timp de 7 zile. Mi le-a facut CCS.

La picior rupt mi le-am facut singura in burta. 30 de zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu înțeleg de ce se face așa. La noi se ia proba de scaun, exact ca și când iei proba de scaun Pt alte analize. N-am văzut proba covid luată cu batul, din anus. 

Pai ei cand au facut procedura au avut de testat multe persoane deodata si nu cred ca stateau dupa fiecare sa defecheze cand le venea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neațaaaa!

Aseară a fost și maică-mea la cardiolog și i-a dat verde la vaccinare. Dar acum nu mai reușesc eu să o programez, nu mai apar locuri libere. Am găsit un loc liber într-o zi în martie, dar nu reușesc să merg mai departe și cu rapelul. Deci, deocamdată pe loc repaus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata tuturor

 

am fost si eu ieri cu ai mei la vaccinat, totul ok. numai ca am stat sa ii astept in viscol... am tremurat apoi toata seara. noroc cu visinata ca m-am incalzit nitel :)

eu mai astept cu vaccinarea, trebuia vineri... si sunt in calupul celor amanati. c'est la vie :)

 

 

Oare o sa-i dea sa faca si anticoagulante?

 

nu nu, ca fac economie :)))

 

anja, ma bucur ca il trimit acasa pe sotul tau. se va recupera ok zic eu, e totusi un om sportiv si optimist.

 

Fleur, is sigura ca veti avea teste negative. si la mine e distractiv cu simptomele, cu migrenele mele ma doare des capul. si cand zic ceva colegii rad..."doar migrena, da?".

 

Moon, spune-i tatalui tau ca acul asta e mai mic chiar decat orice altul. nici nu il simte. si nu glumesc.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...