Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Eu nu inteleg pe adeptii teoriei conspiratiei, carora le este frica de vaccin, ca cine stie ce reactii le poate produce, dar nu le e frica sa-si administreze singuri alte medicamente (de care nu le e frica de eventuale reactii adverse produse)

 

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/romanii-au-golit-farmaciile-de-ivermectina-apelul-veterinarilor-sa-ne-lase-medicamentele-in-pace-sa-ne-tratam-cateii-caprele-1441512

 

Pe bune?? Vaccinul nu e bun, dar invermactina este sanatate curata, riscuri zero ?? Si cum le-a venit ideea asta? Maine-poimaine vor gasi alt medicament "minune"...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anja, sanatate sotului!

Si mie, din afara sistemului, mi s-a parut ca au gestionat prost sotuatia. Adica au riscat prea mult, facand acea economie privind eco si alte investigatii.

 

Probabil ca principiul asta al "economiei de resurse" merge la unii pacienti sau la vreun sablon al lor, da, problema asta are simptomele astea, trebuie facute investigatiile astea (si nu altele in plus), pt care e bun tratamentul asta. Doar ca omul e om, nu robot sau alta masinarie automata so organismul fiecaruia reactioneaza diferit.

Poate pt 80% de ex mergea "schema" lor initiala, dar trebuie sa ai grija si de restul de 20%. Altfel ajungi ca in proverbul "Lenesul mai mult alearga, scumpul mai mult pagubeste".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anja, sanatate sotului!

Si mie, din afara sistemului, mi s-a parut ca au gestionat prost sotuatia. Adica au riscat prea mult, facand acea economie privind eco si alte investigatii.

 

Probabil ca principiul asta al "economiei de resurse" merge la unii pacienti sau la vreun sablon al lor, da, problema asta are simptomele astea, trebuie facute investigatiile astea (si nu altele in plus), pt care e bun tratamentul asta. Doar ca omul e om, nu robot sau alta masinarie automata so organismul fiecaruia reactioneaza diferit.

Poate pt 80% de ex mergea "schema" lor initiala, dar trebuie sa ai grija si de restul de 20%. Altfel ajungi ca in proverbul "Lenesul mai mult alearga, scumpul mai mult pagubeste".

Monica, de acord cu tine, Si cum sotu' era cat de cat bine, oarecum sportiv si optimism, nu se vaita, a fost considerat in cei 80%. ...insa e nasol sa fii doar o statistica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neațaaaa!

Aseară a fost și maică-mea la cardiolog și i-a dat verde la vaccinare. Dar acum nu mai reușesc eu să o programez, nu mai apar locuri libere. Am găsit un loc liber într-o zi în martie, dar nu reușesc să merg mai departe și cu rapelul. Deci, deocamdată pe loc repaus.

 

n-am mai folosit platforma in ultimele zile, pentru ca nu mai am (deocamdata) programari de facut; insa saptamana trecuta abordarea mea era asa (sper ca nu s-a schimbat intre timp): fix la miezul noptii apare urmatoarea zi in care se face programare. acum se poate pana in 25 martie, la miezul noptii o sa apara 26 martie.

 

pune-ti alarma sa fii treaza la ora aia, si asa ai cele mai mari sanse. fireste, depinde de oras, in unele, noua zi aparea direct cu locuri epuizate. dar daca acum vezi loc disponibil undeva, cred ca vor aparea si locuri noi.

 

o alta varianta, pe care n-am incercat-o, dar teoretic stiu ca e posibil, e sa cauti zi disponibila pentru rapel in alt oras (ai in partea stanga, sub "Centre" si "Programare", optiunea "Centru vaccin cu rapel la 21 de zile").

 

dar sunt aproape sigura ca vei gasi unde vrei in prima varianta, la miezul noptii. bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...