Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

La noi ploua si bate vantul de te ia pe sus  [zirea] asa ca adio plimbare azi...in weekend e vreme urata, asa ca nu mai mergem la zapada...weekend-ul viitor avem program, asa ca ramane peste 2 saptamani. 

 

Aseara la stiri spuneau ca in urma zapezii abundente de acum 2 saptamani au fost afectati ft multi copaci in Zurich....multi dintre ei tb taiati...vor planta altii in locul lor...si la noi in oras sunt multi copaci cazuti sau au crengi rupte.

 

Azi vreau sa fac curat, sa vad daca ma urnesc  ca nu prea am chef...daca nu fac azi, ramane pe maine.

 

Anja, ce bine ca vine sotul tau acasa...recuperare usoara. 

 

Viv, nasol cu opritul curentului  [zirea] si la ai mei se intampla..o data au stat 2 zile fara curent  [batcap] e rau iarna, din cauza centralei si a frigiderului...le-am spus sa isi ia generator, dar tata nu vrea...poate totusi ii conving si monteaza unul la vara...asta vara se oprise cand am ajuns noi, asa ca a tb sa asteptam pana seara, ca sa ne facem dus.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, Silvi, cum e la voi cu codul portocaliu de viscol?

Ca ce vad la tv e  destul de rau.

 

la noi a fost paralizat totul, adica dn-urile si unele drumuri judetene. mama a ramas  la noi aseara si cred ca ramane si astazi. e zapada multa dar mai rau a fost vantul.

eu nu ma plang, deabia asteptam iarna adevarata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, Silvi, cum e la voi cu codul portocaliu de viscol?

Ca ce vad la tv e  destul de rau.

 

am uitat sa raspund. la noi a fost viscol doar, zapada nu mare scofala. acum sunt... maxim 10 cm, nici aia. in judet a fost mult mai rau. am avut noroc ca a fost foarte cald si nici nu a scazut temperatura sub 0 grade. dar vantul a fost.. ca de obicei :). ieri cand ii asteptam pe ai mei am inghetat ingrozitor.. nici azi nu m-am incalzit de tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si pentru ca tot nu m-am plans de ceva vreme pentru nimic am intrat sa ma vaiet...nu pot sa dorm. nu de acum, de ceva vreme doar ca acum e mai rau. mi-a dat la farmacie ceva dar nu are efect. adica ma ajuta sa adorm dar ma trezesc la 2-3 si gata...ma foiesc, ma enervez, citesc, numar etc si rar mai adorm la loc. 

oricum ma trezesc de o mie de ori pe noapte. 

si ma doare capul aproape tot timpul si am o stare de iritare continua.

nu vreau nimic, doar sa ma plang!

 

poate reusesc sa intru la o farmacie sa iau suplimentul pus de Viviana ieri, cine stie, poate o fi bun de ceva. 

 

ieri din cauza zapezii nu a mai ajuns cutzu la dr. o sa il reprogrameze. 

 

http://5.2.237.228:81/cgi-bin/guestimage.html

asta vad eu pe geam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, imi pare rau sa aud ca nu poti dormi...mama are aceeasi problema, dar nu mereu...ea ia lexotanin, dar ft rar, cand nu doarme 2 zile. 

 

Fratelo a primit de la psihiatra ceva din plante....la fel si Marcia...ei nu i-a folosit, dar nu s-a mai plans ca nu doarme. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri au mai introdus ca masuri : cei care vin dintr-o tara de risc tb sa prezinte un test PCR negativ, asta pe langa cele 10 zile in carantina...carantina se reduce la 7 zile, daca prezinta un test covid negativ..transfrontalierii nu sunt insa afectati..testul e obligatoriu pt cei care vin cu avionul si trenul, pt cei care vin cu masina nu (s-ar crea cozi prea mari la granita).

 

Cei care nu vor sa poarte masca acolo unde este obligatorie vor plati o amenda de 50-200 franci. 

 

Vor face testari gratuite in masa. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cine vrea să vadă niște poze frumoase de la mine din oraș, vă las un link (primele poze sunt de aseară când ningea):

 

https://www.facebook.com/radu.arama/photos

 

Foarte faine pozele.

Mi-e dor de Romania, de arhitectura de la noi.

Aici e altfel, e diferit.

 

Studenta ta a facut vaccinul? am inteles ca la medicina la Cluj au vaccinat si studentii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte faine pozele.

Mi-e dor de Romania, de arhitectura de la noi.

Aici e altfel, e diferit.

 

Studenta ta a facut vaccinul? am inteles ca la medicina la Cluj au vaccinat si studentii.

Mă bucur să ți-au plăcut pozele. Mie îmi place la mine în oraș că s-au păstrat multe clădiri vechi. Sunt orașe în care s-au demolat la greu pe timpul comunismului. Din păcate nu sunt toate întreținute cum trebuie și mă doare sufletul când văd unele în paragină. Le lasă să moară în picioare.

 

Fiică-mea nu a făcut vaccinul, studenții la medicină s-au încadrat în prima etapă, indiferent de centru universitar. Însă i-a programat facultatea și ar fi nimerit într-o perioadă când era acasă și rapelul eventual la fel, putea pica prin vacanța intersemestrială sau în sesiune când numai la asta nu-i stă mintea. Poate în primăvară.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...