Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Glimmer, superbe poze. Mi-am clatit retina nitel.

Apropo de cladiri vechi, ieri m-am reapucat sa ma uit la "Anthony Bourdain - Parts Unknown" si primul episod este despre Myanmar - o  particica este despre cladirile vechi si cum sint in paragina, neintretinute. 

 

Silvi si eu am episoade de trezit noaptea. Uneori e anxietate, unori dau vina poate pe varsta. Mai bomban cainii ca sforaie si ma trezesc si mi-e greu sa adorm la loc. Inca nu i-am dat de cap...dar nici nu am luat nici un leac.

 

Anja, recuperare rapinda sotului acasa. Mie nu mi-e clar ce si cum cu injectiile oricum; nu am avut experienta asta asa ca nu stiu ce sa zic.

 

Rox, bine ca s-au vaccinat parintii. La noi este o babilonie de zile mari, se fac programari, se anuleaza, te duci si nu mai sint doze. Sintem la ani lumina fata de Romania. Spitalele pentru personalul lor a mers ceas, insa la populatie e cam jale. Basca nu exista inca un efort national (nu mai comentez ca ma enervez)...toate statele de capul lor. 

 

Am senzatia ca azi e vineri...nasol. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

A ajuns acasa, e rezonabil bine...Pe seara vrea sa mergem sa ne plimbam putin Miha, sa stii ca statul suedez e generos, i-a dat injectille pe gratis :)))) si l-au instruit sa isi faca in burta inca 3 zile. Aseara a nins putin, e alb si luminos

 

Pe mine m-a instruit youtube  [:-)))]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca sunteti bine  [flo2]

Multa sanatate si refacere cat mai rapida! 

A ajuns acasa, e rezonabil bine...Pe seara vrea sa mergem sa ne plimbam putin

Miha, sa stii ca statul suedez e generos, i-a dat injectille pe gratis :)))) si l-au instruit sa isi faca in burta inca 3 zile.

Aseara a nins putin, e alb si luminos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

apropo de scoala online, copy/paste de pe FB (scrisa de o mamica, intr-o conversatie despre parinti care isi ajuta copiii la lectii online si la teme):

 

Mai, eu recunosc sincer ca mai trisez la franceza. Cei mai mulți din clasa au studiat, pana anul trecut, germana. Asa ca, la final de tema, dacă ceva nu i-a ieșit și e în criza de timp, ii suflu. Partea drăguță e ca sunt mulți colegi care copiază de la ea și uite asa a aflat profesoara ca, în cazul a cinci băieți din clasa, ținută preferata pentru plimbare este o rochie roșie  [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

 

P face matematica: fractie 2/36. O simplifica si ii da 1/12 Cum maica? Imi arata caietul, a impartit la 3, dar cu gura imi zicea: 30 impartit la 2 face 10. O pun ca citeasca de 2 ori ce a scris. A zis ooops! Cam asa sunt temele la noi. [batcap]  [batcap]  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

P face matematica: fractie 2/36. O simplifica si ii da 1/12 Cum maica? Imi arata caietul, a impartit la 3, dar cu gura imi zicea: 30 impartit la 2 face 10. O pun ca citeasca de 2 ori ce a scris. A zis ooops! Cam asa sunt temele la noi. [batcap] [batcap] [batcap]

 

oy, relax..... se intampla si la 17 ani :)))). Si se raspunde senin “doar nu crezi ca doamna crede ca nu stiu impartirea” :)))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah... greșeli la calcule... ce amintiri îmi treziți. Și eu eram artistă și cred că am transmis talentul mai departe. La admiterea în liceu am greșit la simplificarea unei ecuații, la examenul de treapta a doua am uitat complet să rezolv un subpunct al unui subiect la matematică, la admiterea în facultate sigur oi fi făcut și pe acolo o boacănă, dar n-am avut cu ce să mă verific. Noroc totuși că nu au fost erori fatale, per total „m-am scos” :)).

Fiică-mea a luat 9,70 la bac la chimie pt că a greșit tot la o simplificare - era o fracție cu mai multe numere care se înmulțeau și la numitor și la numărător.

Și ce credeți că a cântărit decisiv când și-a ales în ce centru universitar merge? - faptul că pentru prima dată în istorie fix în acel an s-au dat calculatoare la examenul de admitere.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

A ajuns acasa, e rezonabil bine...Pe seara vrea sa mergem sa ne plimbam putin Miha, sa stii ca statul suedez e generos, i-a dat injectille pe gratis :)))) si l-au instruit sa isi faca in burta inca 3 zile. Aseara a nins putin, e alb si luminos

 

Asa da, au economisit destul cu restul tratamentelor neaplicate, așa ca a avut de unde fi generos :). Ma bucur, sa se facă repede bine! 
 

La noi a nins 10 cm azi noapte și cam încă pe atât azi, suntem înzăpeziți :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...