Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Azi e vineri, asa ca yupiiii 

 

La noi a plouat toata noaptea, asa ca s-a cam dus zapada...acum e totul verde    

Sunt nori, asa ca parca e seara  [zirea] stau cu lampa aprinsa la birou. 

 

Azi merg cu fratelo sa isi ia medicamentele de pe reteta...si vreau sa fac si curat, ieri nu am avut chef  

Maine cu cumnata la cumparaturi..duminica nimic de facut, doar relaxare. 

 

Ioana, de-astea facea si Marcia   aici au invatat altfel sa socoteasca, eu nu m-am impacat cu sistemul asta....pana la 10mii faceau socoteli in cap...am incercat sa ii explic cum am invatat eu si am incurcat-o....asa ca am lasat-o balta.

 

Eu am diverse creme, nu folosesc aceeasi crema mereu...stiu ca cele coreene sunt ft bune...am avut si din Islanda, de la Laguna albastra (miroase atat de bine)...seara avem program de dat cu crema: daca eu nu zic nimic, zice Marco  e musai sa fie...eu am pielea uscata, daca nu dau cu crema, e jale...asa ca ritualul a ramas, il pastram de ani de zile  [ph34r] acum nu mai avem copil care sa ne deranjeze   cu toate ca ma mai striga si ii zic ca suntem la cremuit. 

 

Weekend fain sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

legat de creme de corp, n-am recomandari, ca n-am mai folosit de ani de zile - cand ies din dus ma dau cu ulei de cocos pe pielea uda. nu se califica insa la partea "sa intre repede in piele".

 

pentru fata folosesc ceva care de fapt e o crema de corp, insa cand am facut peeling chimic era recomandat de fetele de acolo ca fiind cea mai buna crema hidratanta - Bioderma Atoderm PP balsam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ioana, de-astea facea si Marcia   aici au invatat altfel sa socoteasca, eu nu m-am impacat cu sistemul asta....pana la 10mii faceau socoteli in cap...am incercat sa ii explic cum am invatat eu si am incurcat-o....asa ca cam lasat-o balta.

 

Asa si verisoara baietilor. Ea a ajuns in Elvetia in clasa a 3-a, in Basel, unde scoala era in germana, limba complet necunosuta atat pentru ea, cat si pt. parinti. Parintii erau cam disperati ca nu pricepeau cum si ce fac la mate si ca nu se va descurca. Fetita s-a descurcat excelent si cu mate si cu germana. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

frica de ac??? mai, io stiu ca barbatii-s mai slabi de inger in general, dar totusi, ac mai mic decat la vaccinul asta nu exista cum a spus si tatal lui Fleur, nici nu-l simti. fara gluma, acele din ATI si sondele de intubare sunt cele de care ar trebui sa ii fie frica.
                                                                        Da, este extrem de fricos, nu îl putem lămuri. Ieri a fost să îi facă EKG și analize de sânge, i-a crescut tensiunea de frica. Sper totuși dacă îi găsesc la el în Bacău sa vrea, momentan doar în orașe limitrofe.                               Ella am ras pe cinste cu programul de vremuit, eu nici la baie nu pot merge fara însoțitor, dar vor crește, plus cică încep gradi.                                                                        Silviu nu ești bătrână, că eu am cât și tu, doar că am copil mic  [batcap] , asta e.                                                            La noinoi nimic notabil, a nins, dar e călduț si mi s-a stricat pompa, așa că mulg manual. [:-)))]                         cchiar Ella unde mergi in vvacajta? Dar tu Roli?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moon, asta e amintirea mea cea mai vie din greutatile vremurilor de bebelusie, ca veneau dupa mine la toaleta  [:-)))] . Iar cu mulsul, eu n-am reusit niciodata la pompa, doar cu mana. (poate aveam pompa proasta, nu stiu, nu mi-am batut capul).

Mergem in Bulgaria.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...