Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

@aminna, experta in programari la vacccin

Poti sa-mi spui, te rog, ce status apare la programarea pt rapel?

 

Mama a avut programarea initiala pe 20-01-2021 14:00, dar s-a dus mai devreme ca nu mai avea rabdare. Are adeverinta de vaccinare semnata la 20.01.21, 13:14:48

Problema e ca acum imi apare statusul la

-prgogramarea initiala = ratat

-rapel = inchis

updatate la 21.01.21, 02:24

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

@aminna, experta in programari la vacccin

Poti sa-mi spui, te rog, ce status apare la programarea pt rapel?

 

Mama a avut programarea initiala pe 20-01-2021 14:00, dar s-a dus mai devreme ca nu mai avea rabdare. Are adeverinta de vaccinare semnata la 20.01.21, 13:14:48

Problema e ca acum imi apare statusul la

-prgogramarea initiala = ratat

-rapel = inchis

updatate la 21.01.21, 02:24

imi pare rau, da' inca nu-s asa experta, prima mea programare are doza initiala abia in 4 februarie, asa ca deocamdata imi apare "programat" la toate.

 

 

edit: stai ca abia acum mi-am dat seama ca pot vedea si programarea mea (facuta de angajator, deci nu din contul in care am facut eu programarile) daca ma loghez cu CNP-ul, si imi apare "finalizat" la cea initiala, si "programat" la rapel.

 

 

insa sper ca mama sa nu aiba probleme - zic sa se duca cu recipisa care arata programarile, si cu adeverinta de la doza initiala.

 

 

se pare ca s-a intamplat si altora (sau mama e in judetul Constanta?)

 

https://www.libertatea.ro/stiri/mai-multor-persoane-vaccinate-le-a-aparut-in-platforma-primul-vaccin-drept-ratat-si-rapelul-ca-inchis-cum-explica-autoritatile-3389346?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=tolo-page-post&fbclid=IwAR3X-cf5MRBVPJ-kifstBJXXfkF936CBqkmqebo3G82nM1pkmjQFzLRPvZM

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, multumesc, tb sa vad cum reusesc sa o reprogramez

 

edit: in ziar zice ca tb sa primeasca SMS de confirmare rapel dupa doza initiala. poti sa confirmi ca asa se intimpla? ca sa o pun sa caute

nu, mama nu e Constanta

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suntem bine și negativi, mulțumesc Laura de întrebare. Și ne-am reîntors la școală.

 

Azi s-a izolat directoarea școlii cu toată familia, nu se simțea bine unul din ei. Băiatul ei mai mare e în clasă cu fiu-miu.

 

Deh, ne-am obișnuit de acum cu valsul testărilor, izolărilor, închiderilor și deschiderilor unor clase.

 

La noi e un frig polar și în weekend...nu vreau să fac absolut nimic.

Am ieșit ieri să facem un tur al lacului, era foarte frig.

 

Am citit de tragedia de la Balș...

 

Strumphi, felicitări și mulți ani fericiți împreună.

 

Silvi, sper să dormi mai bine. Vârsta poate fi de vină dar la tine nu e cazul. Eu mă trezesc să merg la baie de 1-2 ori pe noapte și uneori numai pot adormi la loc, nu reușesc să-mi fac vid în cap, odată ce încep să se invârtă rotițele gândurilor.

 

Când aud de vacanța, am sentimente amestecate, de invidie și teamă. Aici se face la nivel de guvern o publicitate extrem de negativă călãtoriilor. Iar azi în sfârșit Trudeau a interzis călătoriile în cele mai populare destinații din Sud ( cu excepția Floridei)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, multumesc, tb sa vad cum reusesc sa o reprogramez

 

edit: in ziar zice ca tb sa primeasca SMS de confirmare rapel dupa doza initiala. poti sa confirmi ca asa se intimpla? ca sa o pun sa caute

nu, mama nu e Constanta

eu n-am primit niciun sms, si nici email. chiar am verificat dupa ce am citit articolul, ca sa fiu sigura ca nu l-am ignorat, considerandu-l de la sine inteles.

 

insa poate pentru cei din etapa a doua procedura e diferita - eu am fost in prima etapa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ok, multumesc, tb sa vad cum reusesc sa o reprogramez edit: in ziar zice ca tb sa primeasca SMS de confirmare rapel dupa doza initiala. poti sa confirmi ca asa se intimpla? ca sa o pun sa caute nu, mama nu e Constanta

 

Bombi, cum ai creat contul pe platforma, cu cnp sau adresa de mail? Ale cui nr de telefon și adresa de mail ai completat?

Eu mi-am programat părinții și soacra, am făcut cont ptr fiecare pe baza cnp, dar nr de tel și adresa de mail sunt ale meme. Am primit pe mail recipisa imediat după programare și reminder cu recipisa cu o zi înainte de programare. Nu am primit nici-un sms. După prima doza nu am primit nimic, pe platforma fiecare apare cu finalizat la prima doza și programat la rapel.

Ma gândesc sa nu fie făcute smecherii la acel centru de vaccinare, ca să poată justifica vaccinarea unor persoane care nu aveau dreptul, pe motiv ca persoana/persoanele programate nu s-au prezentat la vaccinare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Fleur, mă bucur că sunteți ok și negativi. Bine că puteți totuși să vă testați, în Ro nu te testează gratuit în toate situațiile.

 

Referitor la programări pentru vaccin, ai mei sunt programați mâine, nu au primit nici SMS, nici mail de confirmare. Avem doar recipisele. Am verificat acum pe platformă și nu sunt modificări / amânări. O să vedem mâine cum funcționează. 

 

Bombi, eu aș suna în cazul tău la call center și aș întreba cum să procedez. Poate ei pot verifica adeverința de vaccinare și pot reactiva programarea pentru rapel.

 

Corina, nu știu de ce te gândești că s-au făcut ”șmecherii”, pentru că totuși mama lui Bombi a primit adeverință de vaccinare iar doza a fost consumată. Nu e ca și cum păstrau doza pentru alții. Cred că este pur și simplu o scăpare, probabil softul nu permite validarea unei programări înainte de ora programării și lucrătorii din centru au omis să o valideze la timp.

 

Azi e gri și închis afară, n-am chef de nimic. Mă duc să șmotruiesc puțin prin casă, că iar s-a pus praful peste tot.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

e liniste inca in casa, dorm copiii pai daca am petrecut pana dupa miezul noptii... numai eu nu pot dormi, m-au trezit durerile dis de dimineata.

 

Multumim frumos de urari, doamnelor. [flo2] [flo2]  [flo2]   Sanatosi sa fim sa ajungem sa aniversam si nunta de aur impreuna.  Eheee.. mai e multa mamaliga de mancat, cum ar spune mama.  [:-)))]

 

Apropo de mancat, trebuie sa ma misc la bucatarie ca le-am promis clatite in weekend. De papanasi nu mai zic, am cumparat branza de vreo 2 saptamani si nu am apucat sa le fac.  [batcap]  Cred ca pana la urma o sa le fac macaroane cu branza, ca ies mai rapid. 

 

Fleur, ma bucur ca sunteti ok si sper sa fiti asa mereu. Nici la noi nu se poate calatori, au impus noi restrictii saptamana asta. I-am spus mamei sa aiba grija ce face ca nu pot zbura. Mi-a promis ca are de gand sa traiasca pana la 105 ani. 

 

daniela, gata smotru?   M-am saturat si eu de atata praf, acum aspir si sterg, imediat e la loc... 

 

Aminna, nu am apucat sa fac decat vreo 2 poze si alea cam blurate   poate pun una in stories pe fb. si una cu tortul decorat de Sophia 

 

silvi, nici eu nu pot dormi, precum stii ca ma tot plang pe aici mereu. Pe mine ma tin treaza durerile si gandurile. Daca gasesti ceva sa te ajute sa imi/ne spui.

 

bombi, sper sa rezolvi problema cu vaccinul mamei. Poate mai treci sa ne zici de voi, ca tare de mult nu ne-ai mai povestit.  [flo2]

 

mihaela, ai inceput noul job? a mai nins pe la voi? 

 

 

Am terminat cafeaua, ma duc sa le fac clatite! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi de luni încep, de la 1 Februarie. Dar e așa încet, combinat între vechi și nou, pana intru doar in nou, peste câteva luni. Am început însă sa primesc mailuri cu tot felul de Informații (șefa pe care o voi înlocui m-a pus și pe mine sa primesc mailurile ei) cu care nu știu ce sa fac  [fri] . Știu, doar sa iau la cunoștința deocamdată :). 
 

A nins da, și ieri. Acum e semisenin, e frumos și alb afara, voi ieși la plimbare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...