Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

buna dimineata

 

bombi  [cupisi]  minunata fetita ta! 

 

strumphi    nu,nu am reusit.nici cu sticksuri,nici cu conserva de carne,nici cu cremvursti,nici cu ,nici cu...cum a simtit ca i-am pus pastila,nu s-a mai atins...o sa plec cateva zile la ai mei,cand ma intorc,il car in cutie,pe jos, ca in uber urla,si mergem la o clinica sa ii bage un cadru medical pastilele pe gat.e o clinica cam la 15-20 minute. o sa fie greu zi de zi.am si munca.am vorbit la alta clinica.si ar veni acasa,pt 50 lei deplasarea+10 administarea,doar ca exista  sansa ca dupa vreo 2,3 zile,sa intre sub pat cand suna la usa,cum facea pana acum vreo luna.pt ca va sti ce urmeaza. tot ce stiu e ca trebuie sa tratez gingivita,ca-si pierde dintii.

 

roli drum bun si vacanta frumoasa!  [floare3]

 

miha tare mititica cu "cup" 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineatza,

 

Strumpfi, imi pare rau ca ai asa dureri. 
Nu ai inca nici o programare/investigatie la spital ? Mai tii regim ? 

Am vazut un reportaj in care cele care tineau IF sau posturi cu apa aveau ameliorari si se simteau mai bine.

Bicicleta mai reusesti sa faci ? 

Multa sanatate  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

glimmer, ce ii mai gatesti bun domnisoarei studente? mai crosetezi/cosi?    eu de prin Decembrie tot crosetez la o patura si tot comand lana si tot crosetez, ar trebui sa ma opresc ca deja e prea mare patura, invelesc toata casa cu ea  [:-)))]

 

Gătesc ce-mi mai dă prin cap încercând să nu mă repet prea des și să folosesc cărnuri și ingrediente cât mai variate, (fiică-mea e mai carnivoră așa...). Așa că folosesc mai multe feluri de carne în diverse feluri de mâncare, vită, porc, curcan, ied, pui, pește... Acuma iarna o scot la capăt mai cu o fasole, mai cu o mazăre, o varză, o lasagna, sarmale, peștele la grătar sau la cuptor (avem mai mereu pește de Dunăre în congelator).

Săptămâna asta am gătit chiftele din piept de curcan (am avut un curcan mare de curte, din jumătate de piept am făcut chiftele să se sature toată familia) - eu le fac pe grătar, nu le fac niciodată prăjite și nu pun ou în general în tocături.

Am făcut și un mușchi file după o rețetă din savori urbane, nu știu dacă v-am mai zis de ea, dar iese excelentă. Vă las 2 link-uri:

- unul pentru frăgezirea cărnii (mergeți la paragraful „10 ponturi pentru o carne fragedă):

https://savoriurbane.com/cotlete-de-porc-la-tigaie-gratar-10-ponturi-pentru-o-carne-frageda/

- unul pentru cum am gătit efectiv carnea în cuptor (paragraful unde explică cât timp se ține carnea în cuptor și la ce temperatură):

https://savoriurbane.com/cotlet-de-porc-intreg-la-tava-reteta-de-friptura-rumena/

La toate astea am făcut și o garnitură de legume, tot după o idee din savori:

https://savoriurbane.com/legume-la-cuptor-gratinate-la-tava/

Am mai gătit și ceva pui. Puiul și peștele le gătește mereu soțul meu. Cel puțin peștele nu l-ar da pe mâna nimănui :))

Și uite așa avem și noi mâncare pentru toată săptămâna.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, 

Gratar, distractie ieri, azi ceva mahmureala.

 

Si un titlu care m-a distrat:

https://stirileprotv.ro/divers/biologii-au-pus-o-camera-in-parcul-national-defileul-jiului-nu-le-a-venit-sa-creada-ce-animal-au-surprins.html

 

 

 

Salbaticiuni filmate fara sa stie.

Ca daca ar fi stiut poate s-ar fi dat cu ruj.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 
 

Am terminat curățenia in Bucătărie după langoșeria de ieri :). Aseară am dezbătut cu al meu subiecte fierbinți la un pahar de vin. Avem păreri diferite asupra unor subiecte și ne place sa le dezbatem (eu ma mai enervez și sar in sus, apoi reluam după ce ne liniștim :)). 
 

Azi vreau iar sa ies la o tura de plimbare, de data asta voi merge undeva pe malul marii, ca mi-e dor :). O duc pe Silvia la calarie mai târziu și atunci vreau sa merg și eu la plimbare. Îl voi lua și pe Gugu (aka W) cu mine. 
 

Diseara ne uitam la finala de handbal masculin. Astea sunt planurile zilei :). 
 

Bombi da, știm ca va învăta engleză odată ce intra in colectivitate și va pierde româna, de asta vrea sora mea sa insiste cu româna acum. Mai ales ca e și mama acolo, ea stand cel mai mult cu Zoe. 
 

Roli drum bun și vacanța plăcută! 
 

Glimmer, văd ca avem un site de Rețete comun :)). 
 

Cu vaccinul, le-a scris azi al meu un mail la organizatori, dacă sa mergem marți sau nu. Eu sper sa răspundă da! 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...