Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Judoka, cu plăcere. Sunt tare ușor de făcut. Eu am pus faina in mașina de pâine, am adăugat amestecul apa,lapte, zahăr, sare și drojdie și am pus pe programul de frământat și dospit. Apoi am scos aluatul pe blatul uns cu ulei, am făcut bile și le-am uns cu ulei și lăsat încă 30 min. Modelat simplu cu mâna, prăjit in tigaie cu mult ulei. Le-am mâncat cu usturoi, smântâna și cașcaval ras. 
A venit și prietenul Silviei, a zis ca au fost tare bune! 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf...langoși!!! Ce bunătate!

 

Merdenele nu am mai mâncat de aproape 20 de ani de cand am fost ultima oară in România. Cred? Cred ca in 2001 sau 2002? Chiar nu mai țin minte.  Leșin de pofta acuma.  Trebuie sa fac intr-o buna zi o serie de merdenele.

 

Azi mergem sa ne vedem cu niște clienți pentru fotografii in NYC. Greu de tot căci e un frig năpraznic și ne întâlnim, normal, la o terasa :) :) :) Aici ni se recomanda masca dubla...vom comanda ceva dar nu mâncam acolo, luam la pachet. Negocierile in ultimul timp sint foarte rapide :) :)

 

Avem 10 grade Farenheit ... mititele de tot; și vine zapada, IAR! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, multumesc de intrebari, sotul este spre bine, mai bine de la zi la zi. Am iesit putin la plimbare, era soare si vant, apoi ne-am oprit la o cafea pt mine si 2 pahare de apa pt el si am impartit o kanelbullar:)) Mi-a mai trecut si sperietura si furia, insa inca sunt obosita pt ca dupa noptile de stres, acum imi strica somnul barbatul care se fataie, suceste, invarteste ca nu poate dormi pe spate si cum este obligat de operatie, nu are stare. Azi noapte mi-am pus dopuri de avion, si am dormit adanc cateva ore....

 

Strumphi, iti urez cu intarziere, multi ani fericiti alaturi de sot si sa va bucurati unul de altul.

 

Despre langosi, este un chiosc la locul nostru de barca, si vand in weekend, insa le-am cam ocolit, cu corona asta, nu mi s-a parut servirea prea igienica, si apoi de bombe calorice....

 

Va doresc spor la bucatarit si langosit si o duminica linistita.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

m-au suparat rau de tot astia 2 ai mei de cred ca nici mancare nu le mai fac azi. Ma doare asa rau capul, plus soldurile si oasele picioarelor si ei m-au abandonat si s-au trantit in fata tv ului sa se uite live la nu stiu ce show. [mariaj] Am fost la cumparaturi si Mr. m-a ajutat sa aduc traistele in casa si apoi dusi au fost amandoi. De obicei ma ajuta sa pun in frigider si dulapuri ce am cumparat, fructele in cos... Ma gandeam ca s-au dus sa se spele pe maini, dar degeaba. Am pus tot la loc si ma duc in casa sa vad unde-s si ce fac? Mda, cu ochii in tv si hlizindu-se la prostia aia de show. Pai eu abia ma misc si simt ca nu mai pot si ei se uita la tv. S-au trezit la 11 amandoi, eu de dimineata am robotit prin bucatarie, le-am facut si tiramisu ca deh... le fac toate poftele si la urma primesc rasplata! Macar de mi-ar fi spus, dar niciunu` nu a spus nimic de show ul asta, as fi stiut sa nu astept ajutor. 

 

roli, vacanta placuta si zapada din belsug! 

 

mihaela, la spital mai ajung pe 9 febr pentru o ecografie. E o reprogramare la cea anulata de pe 8 Ian din cauza covidului. Chirurgul din urgente a cerut asta la sfarsit de noiembrie cand am ajuns atunci cu ambulanta. Nepotica ta Zoe e o dulceata, cred ca tare iti doresti sa mergi sa o strangi in brate. Nu cred ca ai apucat pana acum? 

 

bombi, deja 4 ani? ce trece timpul! M-ai facut curioasa cu numele ei. Eu am 2 nepoate cu nume ce incep cu A    Cea mare poarta numele bunicii materne. 

 

daniela, mi-ai adus aminte ca si mama facea langosi cu branza de burduf! Am apa in gura acum.

 

judoka, nu mai tin strict dieta, dar tin fast ul de 16 ore. Vreau de maine sa reduc/scot de tot din meniu glutenul, zaharul, alcoolul. Nu ca as bea zilnic, dar un pahar de vin ici colo la sfarsit de saptamana da. Nici cu zaharul nu stau bine ca de la Craciun incoace, in lockdown am tot prajiturit....  

Voi cum mai sunteti? Ado e mai ok acum? Laura ce mai gateste? 

 

anja, sper sa isi revina sotul cat mai repede si tu sa poti dormi mai mult si mai bine. Vreau si eu kanelbullar. Numai la dulce mi-e gandul, dar nu zic nu la nimic cu scortisoara.  [batcap] Am facut deunazi un strudel cu mere si multa scortisoara, l-am mancat cu custard. Yumm!!!

 

michelle, multumesc de urari. Nepoatele tale cum sunt? Ati vandut casa?

 

glimmer, ce de bunatati gatesti. Mi-e dor si mie de peste de ala bun, pastrav, crap, scrumbie... mmm trebuie sa imi pun pofta-n cui. 

 

velvet, imi pare rau ca nu reusesti sa ii dai medicamentele pisicului, dar ma bucur ca mergi la parinti. 

 

Otilia, voi cum sunteti? Am vazut niste poze superbe din No  pe IG cu zapada si aurora boreala si mi-e dor de plecat... dar Boris nu ne lasa!  [:-)))]

 

antmil, nu ne mai ameti cu gradele Farenheit, zi-ne cu Celsius!  [soricel]  Sper sa nu inghetati de tot si spor la afaceri! 

 

viviana, s-a vaccinat sora ta? Soacra cum mai este?  Sa iti fie de bine mahmureala  

 

Nu mai stiu ce am citit. Mi-am luat pastilele si astept sa isi faca efectul. Dureaza cam 2 ore, ma mai amortesc alte 2 si dupa aia o iau de la capat. 

 

Sper astia ai mei sa nu imi ceara de mancare ca le arat unde-i frigiderul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...