Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Fleur pai cine ii deschide gura? ca nici gingiile nu ma lasa sa i le vad.da,are personalitate puternica. o fi imprumutat de prin casa  [alcool]  m-am gandit sa il bag in cutie inainte,da cu el nu se stie...sper sa reusesc cumva pana la urma. sanatate tatalui! sa fie bine!  [flo2]

 

michelle linge putin orice,apoi fuge.simte pastila.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ca întrebați de somn. Am avut probleme de când au început simptomele premenopauzei. De fapt, e și asta un simptom. Am încercat cu tot felul ce citisem: magneziu, citit carte, tot felul de plante. Am primit chiar și somnifer acum câțiva ani, unul care nu da dependenta dar care are efect târziu. Ei la mine a avut efect exact pe dos: n-am dormit toată noaptea, a fost cumplit. 
Am încercat și melatonina, a avut exact același efect asupra mea. 
 

Acum însă am găsit ceva ce ma ajuta. Iau o jumate de tableta de atarax, și dorm neintoarsa. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 

 

Fleur, zic si eu (ca suntem proaspat trecuti prin asta) ca Roxana, nu trebuie sa mearga la medicul de familie, ci sa sune si sa povesteasca, sa solicite testare acasa. Sanatate multa! 

 

Din pacate, matusa mea a pierdut lupta cu boala. Duminica dimineata a murit, azi o inmormanteaza. 

 

Anja, ma bucur ca sotul tau se recupereaza bine. Sanatate multa!  

 

Shtrumphi, o imbratisare mare! Eu tot sper sa vad mesajul de la tine in care ne spui ca totul e ok, nu te mai doare nimic. [pup]

 

Roli, vacanta placuta! 

 

In Piatra a sarit iar nr de cazuti de 3/1000, nici o sansa sa inceapa ai mei scoala fizic. Asta e , sanatosi sa fim, ca se descurca ei! De bine de rau, profesorii isi fac treaba, academic nu pot spune ca au au avut de pierdut in perioada asta. 

 

 

Mihaela, succes in noua pozitie la job! si sper sa te lase durerile de umar cat mai repede! Si eu experimentez niste dureri de spate in zona lombara din cauza statului f f f mult pe scaun. Ma bucur pentru Silvia ca merge la scoala [:)]. Eu am facut placinte (moldovenesti, cu aluat dospit, pus la cuptor) cu branza in weekend , au iesit f bune. 

 

Judoka, sanatate multa lui Ado, sa se recupereze cat mai repede! Al meu la 15 ani jumate inca pare ca mai are de crescut. [:)] 

 

Azi ninge la noi, sper sa se puna cativa cm macar, sa aiba copiii sa se dea un pic cu sania. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MIhaela, am vrut sa scriu si am dat aiurea cu mouse-ul, imi cer scuze, ti-am dat un vot negativ aiurea :((

 

F bine ca merge Silvia la scoala, e normal sa fie bucuroasa. la noi fetele u au mai fost din 19 oct (si atunci, 2 saptamani au apucat sa mearga fizic, in rest din 11 martie ca toti elevii) cred ca s-au "atrofiat" de tot... mai vedem cum va fi dupa vacanta, desi nu prea cred ca ele se incadreaza, nici macar hibridul din toamna nu mai exista...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, condoleanțe pentru mătușa ta :(((.

 

Judoka, sănătate adolescentului, să se recupereze repede.

 

Roli, vacanță plăcută la ski. Am văzut că și acolo e aglomerație mare?

 

Fleur, sănătate multă tatălui tău! 

 

Ai mei s-au vaccinat aseară (au fost sunați de la centru să se ducă mai repede decât aveau programarea). Deocamdată totul bine, n-au efecte adverse. Am intrat și pe platformă și programarea inițială are status Finalizat, deci totul în regulă și pe partea asta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, am.amețit numai citind câtă mâncare faci. Curioasă cum faci chiftelele pe grătar și fără ou, cum se leagă compoziția și cum stau pe grătar, folosești o placă? De ce nu recomanzi oul în compoziție?

 

Eh, ce să fac, nu mă îndur să nu-i trimit copilei mâncare gătită în casă. Mai ales că în general suntem mai atenți la ingrediente. Dar nu gătim mai mult ca înainte, tot pentru atâtea persoane, doar că e concentrat totul într-o zi.

Despre oul în compoziție nu e vorba că nu îl recomand, doar că eu îl evit. Îmi place mai mult gustul fără ou și mai scad la colesterol. Compoziția se leagă pentru că așa e carnea, fibra de proteină se recompune din bucățelele alea minuscule din tocătură. Eu nu pun în chiftele decât carne, ceapă, usturoi, condimente și multă verdeață, nu adaug cartof sau miez de pâine cum am mai văzut rețete. Compoziția trebuie să fie într-adevăr destul de fermă ca să se facă pe grătar, iar la aceste ingrediente, chiar este. Nu le fac sub forma tradițională de bile, le fac turtite, cam cum sunt hamburgerii.

 

Sănătate tatălui tău!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce povești langoșești pe aici ...

Îmi plac mult produsele de patiserie. Dar desigur că nu pot să consum decât foarte rar. Nu vă mai stresați cu rețete și care cum se numește, orice chestie din făină care e pusă la prăjit e bună. Mai adaugi ceva peste, un sos se brânză, picant, de usturoi și ai obținut o frumoasă bombă calorică, „gastrică” și ce mai vreți voi :))... dar bună rău.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, sanatate tatalui tau. Si eu zic sa vorbesca la telefon cu MF, nu sa se duca pana acolo.

 

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/sanatate/dr-emilian-imbri-reactiile-dupa-a-doua-doza-de-vaccin-pot-fi-ceva-mai-zgomotoase-semn-ca-organismul-reactioneaza-1440759

 

Spun ca s-au intamplat si dupa prima doza, in dec 2020, reactii ale organismului dupa administrarea vaccinului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...