Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Da, si mie, aceleasi probleme. Mydocalm si diclofenac am tot folosit in decursul timpului. Dar am momente cand pur si simplu intepenesc.

La mine problema e rectitudine lombara si au zis medicii ca nu e nimic de facut, doar pastile mydocalm si diclofenac la durere. Dar ca idee, sa stiu daca mai ajuta ceva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu am sunat azi la ortopedie, asistenta cu care am vb mi-a promis ca ii scrie medicului sa scrie o trimitere pe săptămâna viitoare la ecografist. Sper sa se tina de cuvânt, durerile sunt tot mai crunte. Am exerciții de făcut, dar nu pot de dureri...

 

Azi am lucrat aproape normal. Șefa nu are prea mult timp încă, sa îmi arate lucruri (ea are și alte sarcini, plus trebuie sa le ia in ordine cu mine). Dar câteva informații noi am primit. Dar deocamdată nu am sarcini noi. Vor veni, pe rând. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am facut rapid clatite si le-am dus si vecinilor. Marcia le-a mancat aproape pe toate cele facute pt noi...mie imi plac fara umplutura  [:D]

 

Strumphi, saracul soricel, cumnata era trista...soriceii nostri alergatori au fost unul maro si unul negru...adica soricioaicele, ca erau fete si surori...eu nu mai vreau animalute care nu traiesc mult, e trist cand mor.

Imi pare rau pt pierderea voastra. 

 

Eu nu aveam nimic comandat pt mandra, pt 18 ani...asa ca vineri am comandat diverse: baloane, ghirlande, lumanari, palarie, servetele, pahare etc ..si la hotelul unde vom sta am comandat flori si un tortulet...nu stiu daca sa iau albumul cu mine, il bag oricum in bagajul de mana...dar e cam greu....cred ca il iau.

Si o sa le rog pe prietenele Marciei sa-mi trimita cate un video scurt, cu urari pt ea...o sa editeze nepotul video-ul final, ca eu nu ma pricep.

 

Nepotul e ok, pe 1 martie incepe scoala normala, dar in clasa pt copii care au germana a 2a limba...are program de la 8 la 12 zilnic, ceea ce nu e rau. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi pt 2 zile : 3775 de cazuri noi la 63mii de teste...e bine, scad...coeficientul e 285 la 100mii locuitori, 2.85 in tara...ziceau ca tb sa ajunga la 300 de cazuri zilnic, ca sa putem reintra in normal...oricum fata de decembrie stam bine. 

 

Vaccinuri (27.01) livrate  : 516000, din care doar 263000 facute. 

 

Am mai intrebat-o azi pe socrela cum sunt si e totul ok, nu au avut reactii adverse (au 79 si 80 de ani). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si orice as zice isi face efectul o perioada apoi... tot aia e. deci recomand mai bine kineto si apoi facut acasa exercitiile.

pana atunci mai incearca meloxicam 7,5mg, 1/zi, timp de maxim 10 zile. daca nu te lasa deloc deloc poti dupa primele 5 zile sa iei 2. dar maxim 5 zile si alea. 

In curand ma programez la ortoped/reumatolog, dar in principal pentru genunchi si in prima faza imi rezerv fizio si eventual kineto pentru genunchi. Vine primavara acusica si cu ea biciclitul.

 

Meloxicam am mai folosit, injectii, inainte de fizio si kineto, acum mai multi ani, la recomandare medic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In curand ma programez la ortoped/reumatolog, dar in principal pentru genunchi si in prima faza imi rezerv fizio si eventual kineto pentru genunchi. Vine primavara acusica si cu ea biciclitul.

 

Meloxicam am mai folosit, injectii, inainte de fizio si kineto, acum mai multi ani, la recomandare medic.

 

trebuie sa intrebi medicul de biciclit, pentru ca anumite probleme au chiar contraindicat acest tip de sport. si iti trebuie un rmn.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eram sigura ca i-ai iertat  [il]  [:)]

 

Cu vaccinul AZ nu am nimic propriu zis, doar ca am ramas surprinsa (in sens negativ) ca are o rata de eficacitate cam mica, de doar 60%, pe cand celelalte doua Pfizer (nah, ca l-am scris bine de data asta) si Moderna au 95%...deci o mica-mare diferenta.

 

zice-se ca si virusl gripal are rata de 50-60% (eu nu stim asta), doar ca virusul gripal nu a produs atatea pagube, de toate felurile ca acest covid care ne-a dat viata peste cao de-a dreptul. Si asa vaccinarea merge ff lent in toata lumea (mai putin in Israel si UK), mai adaugi si faptul ca 40% din cei care se vaccineaza cu AZ nu sunt protejati contra covid.... mi se pare o piedica destul de mare in calea obtinerii unei oarecare imunitati de turma in urmatoarii ani... asta traducandu-se prin faptul ca restrictiile vor continua mult si bine (speram usor usor la o normalizare si la intreruperea unor lanturi de transmitere sau protectie impotriva unei forme severe a bolii, ca daca prin vaccin, virusul nu disare, dar se "inmoaie" adica scad drastic sansele unei forme grave, la fel, mai putem spera la o normalitate in urmatorii ani).

 

 

monica, i-am iertat! pot eu sa nu ii iert si sa ii rasfat? doar 2 copii am [bib]  Nu inteleg de ce esti asa impotriva vaccinul AZ?

 

 

 

 

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...