Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buna dimineata de pe ulita mea unde ploua cats and dogs  [umbrel]   

 

M-am trezit cu o mare greata, ca tot vorbiti de bombe, am facut aseara chiftele. M-a pus naiba sa le prajesc in ulei in tigaie. Bad, bad idea!  [mariaj]   Nu am mai prajit in ulei de foarte multi ani, de obicei le fac la cuptor, dar aseara imi era pofta de chiftele prajite. Sa mai pun gaz pe foc, am facut si aioli si wedges pe langa. Pfii.... cine boleste azi?  [b)]  Nici cafeaua nu merge. Azi dieta cu apa! 

 

Ca tot m-am trezit cu stomacul in gat, zic sa ma pun pe cantar de dimineata sa vad dezastrul.  [:-)))]  Ultima oara m-am cantarit dupa Craciun. Azi imi arata cu 2 kg mai putin?  [alcool]  How is this even possible? dupa toate prajiturile, tiramisuurile, strudelele ... si restul cate am mai mancat de la Craciun incoace, ca am dat-o pe prajitureala stand doar in casa acum in lockdown.  [fri]

 

Astept dupa mandra sa vina sa manance si sa se pregateasca de ora online de geografie de la 10.30 Precum ei ii ia mai mult de o ora sa manance, iar o sa ne certam.  [bib]  Abia s-a trezit, zici ca alearga la maraton asa e de obosita. Ieri in afara de scoala si ceva bicicleala pe afara si joaca in noroaie nu a facut altceva. Ah da, mazgaleste non stop cand are timp, ba si cand asculta de profa online are hartie si pix langa ea si doodleste [ups]  

 

Visa la plapuma ieri in ora de religie.  [:-)))]  [:-)))]L-a desenat si pe Stanley, catelul de plus care e mai batran decat mine si a fost jucaria lui Mr. Acum l-a revendicat ea si doarme cu el si cu alte plusuri. [il] 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi sintem sub o plapuma de zapada. La mine in ograda avem 2ft masurati. Nu am dat zapada in spate pe terasa, doar in fata pe driveway (noi dam si la vecini ca avem snowblower). Stau acasa si azi ca e cumplit de mers cu masina. 

 

Ca tot vorbesc de masini, maine mergem sa ridicam masina noua pentru sot; la cea veche (o Mazda SUV de 9 ani) a plesnit transfer box. Costa o multime de bani sa o inlocuim (mai mult decat merita masina). Am luat tot Mazda dar mai mica ca nu mai avem nevoie de atata loc cum aveam nevoie acum 9 ani (ne-am orientat la Mazda CX30 ca sotul vrea o masina mai inalta nitel...nu ii place a mea ca se simte "pe jos").

 

Vad la stiri ca s-a tot facut misto de vaccinul rusesc dar iata ca iese inainte: https://www.theguardian.com/society/2021/feb/02/sputnik-v-vaccine-has-916-efficacy-against-symptomatic-covid-russian-trial-suggests

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sophia e in pauza, s-a dus in gradina si a cules cateva ierburi. A venit, le-a spalat si ciopartit intr-un pahar. A pus ulei de masline peste, zahar vanilat si lapte de cocos si cica lucreaza la un vaccin contra covid  [:D]

 

I-a venit aseara lui Mr. noul laptop ca i se stricase celalalt. A asteptat dupa el aproape o saptamana, asa de grabiti sunt cei din minister  [alcool]  I-a iesit fum pe ochi si urechi cat a trebuit sa munceasca de pe telefon si sa scrie de mana, dar si aseara dupa ce a trebuit sa il instaleze cu toate securitatile de rigoare. Se facuse tarziu de culcare si il intreb:

- did you finish?

- no, not yet! it has lots of syncing to do!

Sophia: - so is it gone down the sink?  [fri]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi in ora de geografie a visat/desenat baia cu ratuste de diseara  [inbaita]

 

Am verificat-o daca a ascultat ce preda profa. A stiu sa raspunda la toate intrebarile despre rauri si circulatia apei. Are de facut o scrisoare catre compania de apa in care sa militeze pentru curatarea apelor si mai putina poluare. Eu nu stiu cum se poate concentra sa deseneze si sa urmareasca si lectia. Asa face mereu si cu mine, cred ca vorbesc la pereti dar daca o intreb stie de ce o apostrofez.  [:-)))]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi vine primavara, avem 8° si ploaie  [umbrel] ploua toata saptamana.

 

Am fost cu fratelo la spital, medicul i-a spus ca neaparat sa se vaccineze...i-a dat si un formular, sa-l trimitem la cei care fac vaccinarile la spital...poate accelereaza procesul, a pus si ultimul raport de la control...am trimis azi plicul, maine ajunge...sa vedem acum...el e inscris pt programare online, dar medicul a zis ca poate asa are sanse sa se vaccineze mai devreme. 

 

Azi avem 1600 de cazuri, la 23mii teste...rata de incidenta pt 14 zile este de 270..deci Romania ar tb sa scoata Elvetia de pe lista tarilor cu carantina...ultima tara are 286...le-am scris celor care se ocupa de asta  [ascuns] le-am trimis si link-ul unde pot vedea toate datele....eu nu stiu de unde le iau..in decembrie aparuse la un moment dat peste 700 aici, maxim noi am avut 660..eu urmaresc zilnic, acum fac copy-paste, ca sa am dovada  [:D] sa vedem ce-mi raspund. 

 

La pranz am facut salata verde, cu avocado, ceapa verde, masline, ou fiert, parmezan si piept de pui (taiat bucatele mici, facut in tigaie cu ceapa, ulei de susan si usturoi), plus sos  de usturoi...e ft buna si usoara...alor mei le place mult..e inventia mea  [:D]

 

Seara faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Strumph, la multi ani fericiti impreuna! Sper ca te-au lasat durerile pana acum. Habar nu am cu scoala, ultima idee era 22 Feb DACA numarul de imbolnaviri scade. 

 

Laura, ma bucur ca tatal este bine. Condoleante pentru matusa.

 

Fleur, ma bucur ca sunteti negativi. 

 

Bombi, ce scumpe perle!

 

Silvi, imi pare rau sa aud de prietenul sotului.

 

Mihaela, sper ca iti vor da trimiterea la eco. Bafta la nou job!

 

Ai mei s-au vaccinat zilele trecute. Nu au avut efecte secundare. Mama a zis ca inca nu o vaccineaza pe bunica (mama ei) ca e fragila. Nici nu stiu, eu as fi zis sa o vaccineze, ca stiu ca nu se foloseste virus inactiv, ci doar o parte din el.

 

Ma inscriu si eu in clubul insomniacelor. Nu am ganduri nici bune, nici nebune care ma tin treaza, pur si simplu nu pot sa adorm. Citesc de cele mai multe ori, sau daca ma apuca inspiratia, scriu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare e Sophia [il] . Si ce tare ca aveti lectii. Aici le da sa se uite la BBC bitesize si ceva filmulete pe youtube si dupa aia trebuie sa faca tema.

 

Cu mancarea.... imi ploua in gura de ce ati scris. 

 

Antmil, sa stapaniti cu placere masina.

Ella, distractie placuta, oriunde va duceti.

 

Viv, sper ca te lasa durerile sa fii mereu fluturas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...