Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Azi avem 1600 de cazuri, la 23mii teste...rata de incidenta pt 14 zile este de 270..deci Romania ar tb sa scoata Elvetia de pe lista tarilor cu carantina...ultima tara are 286...le-am scris celor care se ocupa de asta  [ascuns] le-am trimis si link-ul unde pot vedea toate datele....eu nu stiu de unde le iau..in decembrie aparuse la un moment dat peste 700 aici, maxim noi am avut 660..eu urmaresc zilnic, acum fac copy-paste, ca sa am dovada  [:D] sa vedem ce-mi raspund.

Romania impune carantina pt tarile care au incidenta mai mare decat cea proprie, conform datelor ECDC

Conform ultimei actualizari (28.01 - se face saptamanal, joia), Romania are incidenta 202.37, iar Elvetia are 28983 cazuri (nu am gasit direct incidenta, am calculat-o singura -> 333.47). Repet, astea sunt datele de pe 28.01, intre timp posibil sa mai fi scazut

 

Sau mai simplu, se vede cu ochiul liber ca CH e peste Ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Minunata poza! Ce biserica frumoasa.

Am descoperit întâmplător pagina acestui pasionat de fotografie și am început să-l urmăresc, are niște poze pe care efectiv nu te plictisești să le privești (sau asta e senzația pe care o am eu).

Biserica Grecească este una dintre cele mai cunoscute clădiri istorice din oraș, piatra de temelie a fost pusă în vremea când era Cuza domnitor.

În acea biserică am avut eu cununia religioasă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...