Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

 

 

 

Mianna, bravo ptr vaccin. Ai plecat la mama pana la urma?

 

Azi ziceau ca inceacra sa faca o cercetare, ce se intampla daca fac prima doza de la Moderna si a doua de la Pfizer. Mi se pare cam ciudat, sau mai degraba ne-necesar? Nu mai bine le dai doua doze de P su doua de M si gata?

plec in mai putin de o ora.

 

n-am auzit inca de varianta asta de a combina vaccinurile - nici eu nu-i vad rostul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mianna, bravo pentru vaccin...de la amicele mele (3 la numar, medici) care si-au facut rapelul saptamana trecuta toate au avut pusee de febra - scurte de tot - cam 6 ore. Frisoane si febra. A trecut repede. Dar ele au facut Moderna, nu Pfizer. Nu au avu nimic la prima doza, nici durere in brat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Fleur, mă bucur că la voi se reduc restricțiile. Știu că ai scris de regula cu minim trei zile obligatorii în carantintă când se întoarce cineva din afara țării (cu plata a 2000 CAD/persoanpă). Cumnata ne povestea că are niște prieteni care au rămas în vacanță în sud, n-au reușit să se întoarcă înainte de instaurarea regulii (pentru că n-au știut de ea, iar când au aflat n-au mai găsit locuri pentru avion) și cum sunt 3 vor trebui să plătească 6.000 de CAD la întoarcere  [batcap] .

Sa stea linistiti chiar daca vin mai tarziu...masura nu a intrat inca in vigoare si nu se stie cand.... tipic lui Trudeau...jumatati de masuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

CIP-ul pe care il au animalele de companie nu poate fi 'cautat' prin GPS? Ma gandesc la ceva similar cu optiunea pe care o are iphone de 'find iphone' - eu si B avem chestia asta si vedeam de ex daca a plecat de la munca sau nu.

 

Cred ca se poate, dar nu știu sigur. 
 

Morgan e înregistrat la veterinar, nu cipat, dar are un număr însemnat pe o ureche. Dacă se pierde și cel care îl găsește merge cu el la Vet, știe cine ii sunt stăpânii și unde locuiește. Mira însă nu e înregistrată.  Ar trebui sa facem asta. Deși se pare  ca nu s-a pierdut. Ceva s-a întâmplat, a fost încuiată undeva, cu siguranța. Cum de a ieșit la ora 4 noaptea...va rămâne un mister. Azi nu a manifestat deloc dorinta de a ieși afara...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu știu că cipul din ureche nu e de localizare, este doar de identificare (dacă îl citește un veterinar poate căuta într-un registru ca să afle cine sunt proprietarii).

 

La telefon e altceva, pentru că identificarea locației se face prin SIM-ul telefonului și celulele telefonice din jurul telefonului (dacă telefonul e în pădure unde nu e semnal, nu-l poți găsi cu funcția respectivă).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am gândit ca ar fi fain sa vezi pisicile cu un GPS. Sa știi unde sunt și sa poți merge sa le iei. 
 

Azi a murit un coleg de munca. Cancer...foarte trist. L-au adus aseară in spital, era după a treia tura de citostatice dar n-a mai rezistat...

La noi nu sunt permise adunările de mai mult de 8 persoane, nu vom putea merge la înmormântare. 
Au pus doua colege o lumânare electrică și doua poze de ale lui, in camera unde luam fika și prânzul. Era un om așa de hâtru, unul din cei mai simpatici și haioși pe care l-am cunoscut. Și foarte foarte priceput in meserie. A lăsat un gol imens in laborator. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...