Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Altfel, am constata ca m-amm schimbat sau ca sunt in schimbare. Din cauza pandemiei, oare? Sau varsta? Experienta?

 

A inceput foarte tare sa ma enerveze proasta pregatire a celor care asigura diverse servicii. Mi se par ca un fel de impostori la locul de munca.

Ieri avand ceva banal de rezolvat la RCS-RDS cu un card CI, am prins la tel o domnisoara ce mi-a dat informatii false, ba chiar din preaplinul inimii ei a zis ca imi trimite o echipa sa ma ajute sa imi bage cardul in slot. Ba s-a mai contrazis si cu mine despre cum se baga cardul.

Am inchis telefonul nu inainte de a-i spune sa nu imi trimita vreo echipa ca e o idiotenie de rezolvare.

 

A venit barbata-miu la mine si m-a intrebat: cu cine ai fost atat de agresiva si de ce ai ridicat tonul atat de mult?

 

Deci?

 

am sunat din nou la ei, am vorbit cu altcineva care m-a rezolvat imediat.

 

Am stat in cumpana daca sa fac reclamatie primei persoane cu care am vorbit. Inca mai stau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi,

 

Mihaela, imi pare rau pentru coleg. Foarte frumos Visby.

 

Daniela da, stiu cum functioneaza sim-ul - ma gandeam ca exista o tehnologie similara pentru CIP.

 

Silvi, cred ca Iuli se va razgandi cand va da de copii. Cum mai e Leutu?

 

Viv, nush ce sa zic. Cred ca si tonul conteaza, daca prima persoana insista sa faci x si y dar pe un ton politicos, poate nu te deranja?

 

Mianna, sper ca nu ai avut simptome.

 

Velvet, ai reusit cu Pisu? 

 

Strumph, delicios arata puiul ala cu pesto.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Silvi, cred ca Iuli se va razgandi cand va da de copii. Cum mai e Leutu?

 

 

Iuli nu cred ca isi va schimba pararea...plange in fiecare dimineata! dar dupa ce plec eu e ok. 

Leutu e bine, multumesc de intrebare. i-a scos atele de la operatie si acu ii face niste injectii, 1 la 2 zile. e bine, mananca se joaca. i-a crescut deja blana la loc. sper sa fie bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu de zgarda (dispozitiv il cheama) cu GPS pt pisici...sunt diferite modele, dar toate pt pisici de la 3.5kg in sus (cantaresc 30-50 gr)...Sheela are 3 kg  [:D] vorba aia : cat o matza  [:)]

Tb insa platit un abonament lunar, altfel nu merge.

 

As lua doar de curiozitate, sa vad pe unde umbla..dar pe de alta parte ma gandesc ca o chinui cu zgarda aia la gat...iar ea sta pe langa casa, nu pleaca asa cum facea Luis. 

 

Daca mai traia Luis, poate ii luam lui asa un dispozitiv; el umbla ca zapacitu  [:D] imi lipseste si ma apuca plansul cateodata...cand ma gandesc la el, sunt trista..a fost un motan atat de bun. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Viv, nush ce sa zic. Cred ca si tonul conteaza, daca prima persoana insista sa faci x si y dar pe un ton politicos, poate nu te deranja?

 

 

oh, sunt politicosi! Convorbirile sunt inregistrate si e obligatie de serviciu sa vorbeasca frumos, calm si sa-i simti zambetul.

A spus doar 2 prostii pe minut. Mai am 2 televizoare cu smart card si stiam deja ca trebuie reinitializat de la ei, mai patisem asta.

M-a enervat ca mi-am inchipuit ca si-a inchipuit ca sunt o proasta care nu stie sa bage cardul in slotul televizorului si imi trebuie echipa tehnica.  [batcap]  [alcool]

 

Nu e prima oara cand o comit.

Acu o luna m-a sunat de la compania de telefoane sa-mi reinnoiesc abonamentul ca se terminasera aia 2 ani.

 

tipul care m-a sunat, avea o voce care instantaneu mi-a produs o stare de iritare si n-am mai rezistat psihic: "nu pot fi atenta la oferta, ma enervati ca tusiti, vorbiti pe nas, luati 2 paracetamoale, faceti-va testul covid si nu ma mai bateti la cap."

Mi-o zis ca asa e vocea lui pe nas. Mi-am cerut scuze si ii zisei ca tot sunt enervata si sa-mi trimita oferta, contractul pe email.

Si numai de-a naibii pentru ca m-a stresat ( [bib] ) nici nu am deschis emailul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, ce drăguț peștișorul. Am avut și noi de tot felul, rămăsese doar unul și l-am dus înapoi la magazin. Eu nu am răbdare să schimb apa etc., se ocupa fostul. Ne-au rămas acvariul și toate chestiile de filtrat apa etc.

Îmi place amenajarea acvariului tău, ce vesel și colorat.

 

Daniela, în legătură cu centrele de vaccinare, sper că nu te-am iritat, scuze. Habar n-am de ce se organizează județele atât de diferit. Sunt convinsă că în Constanța sunt destule spitale și clinici, publice și private, pentru a vaccina toată lumea. Important e să fie vaccinuri.

 

Ziceam și scuze că mă repet, că mi-e ciudă, că la noi și în toată Canada se primesc vaccinuri cu țârâita, jalnic, sunt furioasă pe guvernul federal. Pentru că nu facem parte din nici o uniune și nu avem capacități de producție internă ( cică firmele mari nu au vrut sã producă în Canada, prea scump).

Deci se poate și mai rău.

 

Eu îmi încep ziua, azi zi pedagogică, duc băiatul la service de garde să se distreze cu copiii apoi lucrez de acasă.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, îmi cer scuze pentru cum am scris, am recitit acum și îmi dau seama că se percepe alt ton. Nu eram iritată pentru ce ai scris, Doamne ferește, ci eram nedumerită cum de în unele părți s-au deschis atâtea centre și aici nu (ca număr de locuitori pe județ suntem cam tot acolo).

 

În altă ordine de idei platforma de programări are un bug major. Când am definit ultimul beneficiar nu mi-au mai apărut căsuțele cu seria și numărul de buletin. Nici nu am unde să le introduc. Și acum prinsesem un loc liber în București și n-am putut face programarea pentru că la final mi-a dat mesaj că nu sunt corecte seria și numărul de buletin :(((((((((. Bineînțeles că locul s-a ocupat iarăși, și eu tot nu am unde să introduc seria și numărul de buletin, deci nu pot face programarea. La ceilalți beneficiari introdusesem și seria și numărul de buletin, acum nu mai sunt vizibile dar știu că le-am introdus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mihaela, am vazut filmuletul. Tare mult imi place insula ta. Uitandu-ma la film mi-am inchipuit vikingii razboindu-se si m-am intrebat daca ar veni azi in Visby, oare ce au spune?

 

 

In introducere ne spune: creativitatea este un motor al descoperirilor si exprimarii din copilarie inabusit de respectul pentru competente mai usor de masurat si si de testat. Nici nu stiti cat sunt de acord cu fraza asta.

 

Daca ar nimeri in săptămâna Medievală, fără covid :)), ar crede ca au aterizat in ceva anacronic. :) Lume îmbrăcată ca pe vremea lor dar restul...ca pe vremea noastră :). 
 

Perfect de acord și eu! Atunci când se manifesta la Adulți :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, dar ai încercat sa faci programare în alta localitate din județ, sau județ invecinat?

Vreo 6 seniori din partea cumnatei s-au programat în Voluntari, deși locuiesc în București, iar un alt cuplu de bucureșteni, prieteni cu cei 6, s-a programat la Ploiești, pana sa afle de faza cu locurile libere în Voluntari, se ocupasera toate.

Numărul de centre de vaccinare anunțate de un județ sau altul cuprinde toate centrele, și cele în care au acces doar cei din sistemul sanitar, asistenta sociala, mai și mapn, etc. Pentru publicul larg din etapa a 2a sunt accesibile ptr programari doar o mica parte dintre centrele înființate/existente.

Varianta a 2a este ca pentru acea persoana ptr care încerci programarea, sa faci cont pe baza cnp ului ei/lui, cu autentificare prin cod, cu sms pe nr tău de tel. În felul acesta platforma recunoaște automat vârstă persoanei și o poți programa când se da drumul din nou la înscrieri sau apar locuri libere. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...