Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Corina, da, am încercat și în alte județe. Problema e mai complicată.

- Am sunat adineauri în call center și mi-au confirmat că s-a renunțat la serie și număr buletin pe beneficiar. Însă nu au scos verificarea și de pe finalizarea programării, probabil o să o scoată după ce se sesizează STS-ul că e o problemă  [batcap] . Cel de la call center a fost drăguț, a recunoscut că e o problemă dar că nu mă poate ajuta.

- În momentul de față nu se pot face programări pe platformă pentru că intervalul care apare disponibil este 6 martie - 25 martie. Dacă găsesc un loc pe 6 martie, rapelul ar fi pe 27 martie pentru Pfizer. Ziua de 27 martie nu e disponibilă niciunde, în nici un centru. Deci nu pot face programarea.

 

Edit: Cu programarea în alt județ știu cum e: ai mei stau în Ilfov și se vaccinează în orășelul de lângă, în Giurgiu. Iar cu vârsta nu sunt probleme, din CNP-ul persoanei își dă seama că este pentru o persoană din categoria a II-a, deci iar nu sunt probleme nici aici. Eu sunt trecută de exemplu la beneficiari pe contul meu din platforma de vaccinare și la mine vede că nu am 65 de ani, deci nu apare activ butonul de programare. Eu m-am trecut să fiu deja introdusă când mi-o veni rândul (la vară probabil :)))).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi e soare si cald  [pk] ce ma bucur, m-am saturat de ploaie si gri.

 

Am fost cu mandra la detartraj, a scapat repede...ii tb periuta electrica, cica doar Philipps Sonicare e buna  [batcap] pretul intre 100 si 300 fr  [ups]

 

Maine merg la cumparaturi cu cumnata, fac ordine in gradina, o supa de taietei din carne de vaca si cam atat.

Duminica mergem in vizita la prietenii nostri romani, nu i-am mai vazut de la Revelion si mi-e dor de ei  [:)]

 

Azi 1584 de cazuri la 32mii teste...rata de incidenta 252..si coeficientul de reproducere este 0.88. 

 

Weekend fain sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mira încă nu a vrut afara. Abia coboară de aici de la etaj, sta mai mult in camera Silviei și in baie, pe podeaua încălzită. Înainte pândea sa se deschidă usa de la intrare și o zbughea afara. Mai ales dimineața. Sau se cerea pur și simplu. Sărăcuța, prin câte o fi trecut...

 

Silvia, ce fain ca mai aveți cărțile de joc!  [flo2]  Ma bucur ca e bine câinele. 
 

Noi am pierdut hamsteri pana acum, din animalele de casa. Adică au murit. După fiecare am plâns. 
Alaltaseara după ce bătusem cu toții cartierul in lung și lat, Silvia o strigase pe Mira la toate garajele, nu era călcată de mașina...după ce ne-am hotărât ca nu mai căutam, Silvia plângea cu Morgan in brațe. Și a zis ceva ce nu ma așteptam: ca mai bine ar fi găsit-o moarta, ca știa măcar ca nu mai are ce aștepta. Ca e cumplit sa nu știi ce s-a întâmplat... 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseară in dus, Silvia asculta muzica și auzeam și noi. Avem un difuzor și ne punem muzica preferata :). Printre altele am auzit Africa lui TOTO și Nirvana! Apoi am avut o discuție despre Beatles, apropo de poddul pus de Mianna. :). Și mergea Mamma Mia la tv, prima parte. A doua e azi. Ne-am uitat toți trei de parca nu îl mai văzusem pana acum :))) și am fredonat pe rând melodiile preferate. Eu am una la care plâng de fiecare data. Știu asta, e imposibil sa îmi rețin lacrimile. 
Silvia spunea ca e tare nasol ca nu au petreceri, melodia ei preferata e Lay your love on me. Dar vrea sa danseze cât are 17 ani pe...Dancing Queen. Poate totuși apuca...

 

Are doua prietene care au împlinit 18 ani acum in Ianuarie și ar fi avut petrecere in mod normal. Nici măcar la club nu pot merge, sa petreacă acolo...e așa de trist când ma gândesc la tinerețea lor. 

 

Au terminat săptămâna in școala, iar doua acasa. Silvia nu vrea...

Azi au avut disecție: inima, plămâni, diafragma, ficat și rinichi de la oaie. A fost Ok, a zis doar ca mirosul a fost puțin ciudat. :) Am văzut și eu poze :! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici fetele nu merg la scoala de luni, stau tot online, cine stie pana cand :((((

Scoala mi se pare unul din domeniile vitale atinse de pandemia asta nenorocita. 

Peste restul trecem mai usor: masca, evitare aglomeratii, ca nu am mai calatorit asa cum am fi vrut etc.

 

 

Are doua prietene care au împlinit 18 ani acum in Ianuarie și ar fi avut petrecere in mod normal. Nici măcar la club nu pot merge, sa petreacă acolo...e așa de trist când ma gândesc la tinerețea lor. 

 

Au terminat săptămâna in școala, iar doua acasa. Silvia nu vrea...

Azi au avut disecție: inima, plămâni, diafragma, ficat și rinichi de la oaie. A fost Ok, a zis doar ca mirosul a fost puțin ciudat. :) Am văzut și eu poze :! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi merg tot a treia săptămâna, dar numai liceele. Clasele 8 și 9 (aici sunt 9 clase la gimnaziu) merg tot o săptămâna da, una Ba. Restul claselor și grădinițele merg normal, nici nu au stat acasa deloc. 
 

Doar liceele au stat acasa pe online de anul trecut din martie. Restul au mers normal. Suedia a fost pionier Pt asta dar a și primit multe critici. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara

 

Ioana  [flo2]  multumesc pt intrebare.maine ma duc cu el la clinica.il bag in cutie si-l car pana acolo.sper sa reusesc.e ultima solutie si singura.dar trebuie sa fac asta 10 zile  [fri]

 

monica mie mi se pare ca trece timpul atat de repede...as da orice sa-l opresc.prea se grabeste. si imbatranesc.si as mai avea niste treaba.

 

mihaela ma bucur c-a venit pisi .era sa iti zic iar miha... [:)] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...