Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

bine v-am regasit - cu gura pana la urechi, sper, daca tot e ziua rasului si-a fericirii [:)]

 

m-am intors aseara - a fost frumos, dar scurt.

 

dupa rapel n-am avut alte simptome decat usoara jena la locul injectarii, ca si la prima doza. nimic deranjant, insa a persistat vreo 3 zile. luasem un antiinflamator preventiv inainte de vaccin - daca as fi stat acasa n-as fi luat nimic, dar avand in vedere c-am plecat la drum am zis ca e mai bine sa previn daca se poate.

 

trendul printre colegi si prieteni e sa luam si sa recomandam, mai ales celor in varsta un pic speriati de vaccin, paracetamol preventiv. abordarile-s diferite - unii zic sa se inceapa din seara dinaintea vaccinului, dar mie mi se pare prea devreme, asa ca eu recomand unul in dimineata zilei cu vaccinul, si inca unul la intoarcerea acasa dupa vaccin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, dar Paracetamolul nu are efect antiinflamator. 

stiu, poate nu m-am exprimat bine.

 

eu am luat un antiinflamator - altul decat paracetamol (am luat aulin, dar fiind un medicament controversat nu-l recomand, e bine sa-l foloseasca numai cei care stiu despre ce-i vorba si l-au mai folosit). celorlalti le recomand paracetamolul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zia buna si de la mine! Am revenit din vacanta cu bateriile incarcate. A fost foarte frumos, am avut zapada dar si soare din belsug. Am schiat in fiecare zi de dimineata pana seara. Am impartit vacanta in doua parti, 4 zile intr-o statiune, 3 in alta. 

Am inceput scoala cu prima zi online ambii baieti. De maine Marc merge la scoala, Andrei ramane acasa online. Marc, in fiecare luni va avea online, ca sunt profi care nu vor la scoala. Nu intrevad sa se mai schimbe ceva pana la sfarsitul anului in cazul lui Andrei. Macar sa nu creasca peste 3, ca sa mearga Marc in continuare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Eu am una la care plâng de fiecare data. Știu asta, e imposibil sa îmi rețin lacrimile. 

 

 

Este Slipping through my Fingers? Eu la aia plang mereu.

 

LE: deja a mentionat Fleur - imi place melodia aia de cand aveam 18 ani (si inca nu aveam copii). Mi se pare asa de calda si trista in acelasi timp.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Velvet, sper ca reusesti sa rezolvi cu Pisi.

 

Marion, sper ca isi revine repede cutu.

 

Mihaela, nu pot accesa video - este restrictionat. Tare simpatic Winston. Ma bucura ca se 'aseaza' lucrurile la munca si ca Silvi a ta a avut asa distractie afara.

 

Viv, si eu m-am mirat de cerere, da' am inteles dupa aia. Felicitari Silviei! 

 

Mi-aminteste de cel mai ne-copiabil examen dat de mine, in anul 2 - cred ca am mai scris pe aici de el.

20 de intrebari si o lista aletorie de vreo 60-70 de raspunsuri (nu intrebarea 1, raspuns A B C D). Pe lista de raspunsuri, un raspuns era 'da', unul era 'nu', unul era 'specializare si diviziunea muncii, ierarhie, regulamente' alt raspuns era 'ghiduri de competenta' etc. Fiecare raspuns putea fi folosit doar o data. Daca erau 2 intrebari la care eu credeam ca este corect 'da', inseamna ca puteamsa folosesc 'da' doar la una si la cealalta era alt raspuns corect. Unele raspunsuri erau corecte, dar incomplete. O intrebare putea sa aiba mai multe raspunsurti corecte (de ex 2-3 incomplete faceau 1 complet). Unele raspunsuri nu se potriveau la nicio intrebare.

 

Absolut demential a fost. Fiecare avem alta grila, ce sa copiem, mi-amintesc ca am stat pana la ultima secunda sa termin examenul ca ramaneam fara timp pana am descalcit tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, daca am retinut corect, ai zis ca Maya nu sta la periat.

 

is tare incantata ca Masha macar la faza asta e cu adevarat ragdoll - adica sta ca o papusa de carpa, ma lasa s-o intorc pe toate partile, si nu mai poate de placere cand e periata sau pieptanata. si-o fac in fiecare zi (macar cu piaptan, peria cam de doua ori pe saptamana), ca incepe sa faca noduri in zona gulerasului.

 

o singura conditie are - sa nu ma ating de coada [:)] (macar o data pe saptamana tot trebuie toaletata si aia, dar la faza asta o cam tin cu forta). 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

La noi revine zapada  [pk] in Germania a fost viscol sambata, nebunie mare pe autostrazi, gheata pe carosabil, peste zapada, multe masini si camioane avariate...ziceau ca se indreapta spre sud...de vina este un val de aer rece, arctic.

 

Am avut un weekend plin : sambata la cumparaturi cu cumnata, dupa am facut supa de vacuta cu taietei de casa si un ostropel cu vin rosu..mandra a fost plecata in oras, s-a intalnit cu o prietena, au mancat mancare japoneza (take away); eu am recuperat-o de la gara.

Ieri am fost la prietenii romani, i-am luat si pe vecini...am mancat paste cu fructe de mare  [pofticios] am vorbit, ascultat muzica faina, am ras mult.

 

Prietenul nostru e cel care a avut leucemia...si nu vroia sa se vaccineze sau daca se vaccineaza vrea AZ...am discutat cu el si l-am convins..la el plamanii au fost afectati, chiar i-au taiat o parte dintr-un plaman...tb sa aiba mereu grija, pt ca face usor pneumonie..noroc ca noi eram 5 si el unul...si l-am convins.

 

Tot el ne-a povestit ceva...fosta sotie si baiatul lui stau in Canada...de Revelion au fost in Mexic, impreuna cu o alta familie...cand au revenit, au tb sa mearga direct acasa, nu au avut voie sa se opreasca nicaieri...familia cealalta insa s-a oprit la cumparaturi...cand erau in magazin, au venit 2 agenti si le-au spus ca au incalcat conditiile de carantina...asa ca i-au dus la inchisoare, stau acolo 6 luni...si cica au luat si amenda, care e de 75mii de dolari canadieni (sper ca am inteles bine)...copilul e acum la un camin de copii...joburile le-au pierdut...nu stiam ca in Canada sunt asa de stricti. 

 

Noi am avut multe animalute, la un moment aveam o mica zoo  [:D] 2 porcusori de Guinea (aici li se zice de mare), iepurasi pitici (am avut si pui, 7 la numar), 3 hamsteri aurii, 3 hamsteri pitici, soriceii alergatori, motanul Louis si acum pe Sheela.

Si noi am plans dupa fiecare animalut, e tare trist cand mor. Cel mai mult insa m-a durut de Louis...si inca mai doare. 

Cand a disparut pt 5 zile si am zis ca gata, nu mai vine, a venit...noi plecam toti in Romania (erau si ai mei aici atunci) ..si a venit chiar in noaptea cand am plecat..nu va spun ce bucurosi am fost.

 

A luat mandra bilete la The Weekend, vor avea standing gold circle (adica undeva in fata). Daca nu este acasa atunci, merg eu cu prietenele ei  [:D] glumesc, il poate vinde unei prietene, are destule care ar merge.

 

O seara faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...