Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

buna ziua!

 

nu am reusit sa va citesc in ultimile zile. am avut multe pe cap si inca e nebunie la noi. s-a intors din Italia o matusa a sotului meu si a trebuit sa le facem pregatiri acasa...lemne, butelie, cumparaturi etc...stau izolati dar nu i-a intrebat inca nimeni nimic de sanatate.

duminica l-am adus pe nepot acasa ca a stat in vacanta la parintii mei. am facut niste mutari de mobila. am fost iar cu Leutu la dr. C a avut de terminat temele de vacanta. 

ieri a avut dentist si i-am facut si o radiografie pentru ca joi are ortodont.

in fine, o mie de chestii adunate si dl sot e plecat mereu, adica pleaca cu noaptea in cap si vine tot noaptea. azi a plecat la doua la capitala. 

 

nu stiu cum sa procedez cu C. va ziceam in decembrie ca odoare un genunchi. a facut radiografie si i-a un gel de aplicat seara si 10 sedinte de fizioterapie. diagnosticul a fost apofizita tibiala acuta. dupa 10 sedinte a bagat-o in sala si pentru ca tot acuza dureri la anumite miscari a mai facut o tura de laser.

ideea e ca se simtea mai bine dar durerea nu a incetat de tot.

de joi i s-a umflat genunchiul si o doare iar. am fost ieri la dr iar si cica vrea sa ii faca o internare de 2 zile ca sa ii refaca analizele in spital(cele facute la privat sunt perfecte) si sa ii faca si un rmn. eu am zis ok dar tacsu a luat foc. ca ce sa caute in spital, mai ales acum cu covidul, ca cum sa o lasam singura 2 zile in spital etc. ia-m zis de dimineata dr ca sa facem rmn in privat si cica vrea sa o vada in spital, sa fie si ea acolo, sa ii refaca si analizele, sa se ocupe bine de ea.

nu stiu ce sa fac.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 913
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Silvi, e mai important genunchiul ei si sa descoperiti ce are. Cu covidul in spital cred ca nu va fi o problema, deja sunt invatati cum sa se fereasca si cum sa fereasca pacientii. 

Problema cea mai mare sunt alea 2 zile in care va trebuie sa stea singura. Dar si asta cu putina grija va trece. Ea e posibil sa o ia usor, problema la voi va fi.

Daca persista umflatura? Daca va ajunge in imposibilitatea sa mai miste genunchiul?

 

Si apoi banuiesc ca e un spital de copii. Mai rar cu covidul acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, nu stiu care sunt conditiile din spital acum, nu am mai fost de multa vreme. nu este un spital de copii, nu avem asa ceva. avem un singur spital. pediatria e la etajul 5.

am vorbit si cu antrenorul ei si cu medicul de la club. ei spun ca sunt dureri datorate doar cresterii accelerate si ca sa mai asteptam cateva luni. sa mearga la antrenamente in continuare dar sa faca pregatirea  cu repaus segmentat, adica fara zona genunchiului, ca sa nu isi iasa din forma si daca tot nu cedeaza durerea sa facem apoi un rmn dar la privat, fara internare.

chiar nu stiu ce sa fac. 

o sa mergem deseara iar la dr si sper sa ajunga si tacsu acasa ca sa vorbeasca si el cu dr si sa nu mai tipe la telefon.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tin minte cand au avut covid, prin aprilie, era stare de urgenta la noi si stateam in casa ca legumele :))

Erau in Australia cand au descoperit. Deci 10 luni, chiar eram curioasa sa mai aud depsre anticorpi la persoane trecute prin virus. Doar pe Mihaela am mai intrebat-o de Diana undeva prin vara-toamna...   [:)]  

 

Citeam că Rita Wilson, soția lui Tom Hanks, ambii au avut covid foarte devreme, ea a fost monitorizată periodic pentru anticorpi și i- a avut timp de 10 luni apoi au început să scadă.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi a nins, e totul alb  [:)]

 

La pranz vine o colega la mine; e tot romanca, o cheama tot Mihaela  [:D] ne-am imprietenit, ea a inceput unde am lucrat eu pana in 2019 ca si staff on call, dupa si-a gasit job 100% la departamentul care se ocupa de Rusia si tarile din jur...lucra mult, asa ca a facut un burn out, a fost si in spital...acum e bine, dar tot in medical...nu are pe nimeni aici, asa ca ii e greu.

 

Prietenele Marciei mi-au trimis filmulete cu urarile pt ziua ei...acum tb sa fac din ele unul singur  [zirea] vreau sa incerc eu, am gasit ceva programe pt PC....daca nu reusesc, il rog pe nepot, el e expert...sincer insa as vrea sa invat si eu sa editez video-uri, nu cred ca imi strica. 

 

Duminica e soare la munte, unde vrem sa mergem la plimbare cu colega cumnatei si sotul ei...dar vor fi maxim -12° (minima e de -19)...daca te misti si e si soare, nu simti...sper sa nu bata vantul, ca am pus-o. 

 

Mandra merge sambata la o prietena, doarme la ea...si duminica vor sa serbeze Valentin's day  [:D]

 

Si Sheela e fan zapada...topaie precum iepurasul...nu am vazut pisica sa faca asa...ii zic acum Sheela topaila  [:D] i-am luat si un peste care da din coada, are baterie...cand are chef de el, il ameteste...am facut zeci de filmulete cu ea, rad de una singura cand le vad. 

 

Si la noi vor face celor care merg zilnic la birou teste saptamanale covid (cele cu saliva).

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...